Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 26. kvě 2020 13:29:14

Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

JosefT
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. říj 2019 21:52:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od JosefT » úte 26. kvě 2020 21:28:21

Ahoj, super článek a děkuji taky za vysvětlení některých funkcí Risk navigátoru, při prvním rychlém ohledání jsem to vzdal a vrátil se k Thingorswim. Možná tomu ještě dám šanci :-)
Měj se.

Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od robo99 » stř 27. kvě 2020 6:53:05

Ahoj, perfektný článok a hlavne prínosný. Možno hlúpa otázka, ale ako zistím úrok, ktorý mam dať do excelu? Ďakujem

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 27. kvě 2020 7:12:31

Ahoj,
mělo by odpovídat výnosu US dluhopisů se splatností podle expirace opčních kontraktů. nyní jsou to velmi zanedbatelné částky a lze je zjistit například tady https://www.bloomberg.com/markets/rates ... t-bonds/us

Hodnota úroků ale tvoří jen nepatrný zlomek ceny opčního kontraktu, takže rozdíl +/- půl procenta nehraje téměř žádnou roli, stačí vyzkoušet v testovacím nástroji. Momentálně jsou tyto sazby jako na obrázku níže :c)

bond.jpg
bond.jpg (72.01 KiB) Zobrazeno 8779 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od robo99 » stř 27. kvě 2020 7:21:11

ďakujem za rýchlu odpoveď ;)

Uživatelský avatar
Reno
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30. zář 2019 16:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Reno » stř 27. kvě 2020 18:05:33

Ahoj Jirko,
určitě velký dík za celý, velmi povedený blog, který tvoříš. Řadím se zde do skupiny pasivních čitatelů, který se k vybraným článkům vrací a čerpá z nich - letos velmi aktivně.
Za mě opět povedený článek ;-).
První odstavec článku mi připomněl, jak mnoho času jsem dříve strávil backtestováním snad úplně všeho, co se testovat dá. Žádný backtest bohužel nikdy nebyl dost dobrý. Letošní rok jsem změnil strategii - obchodovat živě opce na akcie + občas akcie. Buď 1 kontrakt, nebo něco málo. Zkouším vše, co mi dává smysl. Prozatím - Covered call před DIVI day, Straddle, Delta neutral, Back spread, Ratio spread, Conversion před DIVI, Calendar, Calendar před EARN, Naked PUT.
Dovolím si feedback ode mě. Mé (Tvé) nej série článků - Dividendy, Earnings, Ratio spread, Butterfly, Delta Neutral - v tomto pořadí.
Můj cíl pro letošní rok - obchodovat + účet ve 12/2020 >= účet v 1/2020. Zatím jsem v plusu.
Ještě jednou díky za kvalitní informace. ;-)
R.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 28. kvě 2020 6:16:56

Ahoj, díky za zpětnou vazbu. Líbí se nastavený cíl mít vyšší účet v prosince než v lednu, a přestože to vypadá velice skromně, tak opravdu to není jednoduché a pro získání obchodní jistoty je to super předsevzetí :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Roman » čtv 28. kvě 2020 9:09:27

Ahoj,

díky za článek. Přesně tohle jsem teď potřeboval! :-)

Uživatelský avatar
Reno
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30. zář 2019 16:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Reno » pát 29. kvě 2020 11:41:05

dobretrejdy píše:
čtv 28. kvě 2020 6:16:56
Ahoj, díky za zpětnou vazbu. Líbí se nastavený cíl mít vyšší účet v prosince než v lednu, a přestože to vypadá velice skromně, tak opravdu to není jednoduché a pro získání obchodní jistoty je to super předsevzetí :c)
Ahoj,
není zač. Taky díky.
R.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 10. čer 2020 10:32:41

Článek nabízí k 9.6.2020 aktualizaci https://dobretrejdy.com/?p=4354#aktualizace ...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host