Earnings - EA

Základy opcí a základy jejich kombinací
majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » čtv 13. úno 2020 9:35:45

S troškou oneskorenia pridávam reálny posun za trhom mojich 2x Long Call 100 JUN => 2x Long Call 105 JUN. Jedná sa o presun v rovnakej expirácii, takže som tento presun absolvoval s expiračnou stratou. Presun na 110 som síce zvažoval, ale neprišiel mi výhodný (zatiaľ). Presun som realizoval na hodnote podkladu cca 108,3, takže presun na 105 bol ITM->ITM a presun 100 na 110 by bol ITM -> OTM, čo vysvetľuje tú nevýhodnosť.

Presun bol jednoduchý, jednalo sa o predaj mojich 2x Long Call 100 a kúpu o 5 strikes vyššie, prikladám denník:
Screenshot_40.png
Screenshot_40.png (15.77 KiB) Zobrazeno 7100 x
Z denníku je vidno, že som predal 2x Long Call 100 jun za 2x1217 a kúpil som 2x Long Call 105 za 2x892. Posunul som sa tak o 5b v cene a získal som 325USD o ktoré som ponížil moju investíciu.

Akutálne stále držím -200 shares EA za 108 a 2x Short Put 107, ktorý zdá sa vyprší bezcenný, keďže aktuálna cena je 109,72 a expirácia je zajtra. EA sa príliš nehýbe, málinko rastie, no hrozba corona vírusu tu stále je, takže sa to môže dramaticky zmeniť v akokoľvek okamihu. Uvidíme, ako sa trh zachová dnes. Rast na hodnotu 110 mi otvára príležitosť posunúť sa ešte o kus vyššie za trhom zo 105 na 110.

Aktuálne by som to mohol spraviť nasledovne:

Sell Long Call 105 Jun by pre mňa znamenalo +974USD/knt (kupoval som za 892)
Buy Long Call 110 Jun by bol nákup za -675USD/knt, čiže by som bol celkovo v +299USD/knt

Uvidíme, ako bude vyzerať trh v piatok, ale pokaiľ by zotrval okolo hodnoty 110, tak sa prikláňam k variante rolla na túto hodnotu.

majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » ned 16. úno 2020 0:28:43

Po ďalšom raste EA som opäť svoju callku posúval, tentokrát z hodnoty 105 na hodnotu 110, tzn. z ITM na ATM, keďže hodnota akcie v piatok pred close bola cca 109,72.

Pôvodných 2x Long Call 105 Jun 19 som poriadil za 2x8,92, tzn. Rast trhu mi však umožnil ich predaj za lepšiu cenu, konkrétne za 9,54. Prirodzene, moje short akcie -200x EA za 108 stratili viac, vzhľadom na to, že majú delta = 1, avšak pri presune 105->110 som mal nižšiu rollo stratu. Stále sa držím v rámci expirácie Jun19, rollo do bližších mesiacov potenciálne plánujem, ale týždňové opcie sú stále ďaleko pre Jun 19 a ja by som rád čo najviac vypisoval a získaval tak ďalší kredit. Spravil som teda

Sell 2x Long Call 105 za 2x9,54
Buy 2x Long Call 110 za 2x6,69

Rolovacia strata tak je 9,54-6,69 = 2,85. Získal som teda 2,85b avšak posun v strike bol o 5b. Teda 5-2,85 = 2,15b.

V piatok mi takisto expirovala PUT 107 Feb 21, ktorú som vykúpil za 1c. Dôvod bol hlavne ten, že obchodujem aj iné pozície a zrovna sa to všetko zišlo tak, že víkendový margin by bol nad moju psychickú pohodu, keďže by mi v sobotu vyexpirovali spomenuté putky, ale už v piatok som chcel mať vypísané ďalšie putky aby pôsobila théta.

Vzhľadom na posun Long Call na 110 som sa rozhodol vypísať:

2x Short Put 108 Feb 21 za 0,47

Tým som ponížil svoju investíciu o 94USD s možnosťou na 2x rozdiel strikes, tzn. 2x200USD. Posielam záznam z denníka aj so simuláciou priradenia. V tomto prípade by moja investícia bola -716,62USD.
Screenshot_16.png
Screenshot_16.png (30.58 KiB) Zobrazeno 7071 x
Z pôvodných 2825USD, čo je za tak krátku dobu celkom slušný posun. Trochu ma trápi nízka IV, ktorá zlacňuje opcie a núti ma ísť bližšie k trhu, radšej by som vypisoval aspoň 3 strikes, ale tam by sa cena hýbala okolo 30c a to mi príde málo. Navyše v prípade priradenia môžem opäť callky zrolovať. Samozrejme, rolovanie by bolo drahšie, keďže by som roloval OTM->ATM. Ale dá mi to možnosť pokračovať vo vypisovaní, či už calliek na priradenie akcií, alebo shortovaním akcií na rovnakom strike, ako Long Call a ďalším výpisom putiek. Stále je v hre možnosť ponížiť si rolovaciu stratu tým, že Long Callky zrolujem z OTM->ATM aj v čase, teda do bližšej expirácie. Vzhľadom na tú obrovskú priepasť medzi JUN a najbližším opčným reťazcom (tuším začiatok APR, tzn. 2 mesiace) by tento posun bol priam určite za kredit.

majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » pát 21. úno 2020 22:15:27

Týždeň ubehol ako voda a moje PUT opcie dosiahli svojho expiračného dňa. Opäť krátka rekapitulácia:

2x Long Call 110 Jun19
200 Short Shares EA 108
2x Short Put 108 Feb21

Corona vírus opäť straší svet a na trhy sa nám vrátila volatilita, čo je pre vypisovanie opcií ideálny stav. Pozrite sa na volatilitu sami.
Screenshot_18.png
Screenshot_18.png (267.89 KiB) Zobrazeno 7029 x
Včera došlo k prudkému oslabeniu akcií EA aj celej burzy. EA spadol o cca 2b a počas dňa sa dokonca pohyboval na úrovni 107,5, čiže moja vypísaná PUTka 108 bola ITM. Situáciu som pozorne sledoval, no nakoniec sa EAčku podarilo na konci dňa vzrásť na hodnotu 109,2. Dnes sme boli opäť v znamení poklesu, dúfal som, že EA sa udrží niekde okolo hodnoty 108. Môj plán bol odkúpiť za pár centov PUTtku a vypísať o týždeň neskôr o 1-2 strikes nižšie.

Toto sa mi ale úplne nepodarilo, pretože o 21h keď som pozíciu upravoval sa hodnota shares pohybovala okolo 107,2, čiže moja PUT 108 bola 0,8b v peniazoch. Rozhodol som sa, že sa ešte nechcem nechať priradiť a preto som túto putku odkúpil. Toto sa mi podarilo za 0,77/knt, pričom výpis bol za 0,47/knt, takže strata bola cca 30USD/knt + komisie. Okamžite som ale vypísal novú putku, konkrétne o strike nižšie PUT 107 Feb 28 za celkom pekných 1,31/knt. Keď to teda spočítam, tak

2x Short Put 108 Feb21 = +2x47 = 94 kredit
2x Long Put 108 Feb21 = -2x77 = -154 za odkup putky ITM
2x Short Put 107 Feb28 = 2x131 = 262
Celkovo za 2 výpisy = 2 týždne teda mám 202USD aj s rolovaním. Zároveň som dal svojej pozícii potenciál zarobiť rozdiel strikes, tzn. 108 predaj akcií a 107 potenciálna kúpa, ak bude putka ITM => ďalších 200USD.

Premýšľal som, či neísť ďalej od trhu na 106, ktorú som vtedy mohol vypísať za cca 95USD/knt. Samozrejme, aj to je varianta. Ja som však predpokladal, že súčasný prudší výpredaj sa netýka len samotného EA, ale celej burzy. A tieto výpredaje prirodzene majú tendenciu odoznieť, keď odoznejú dôvody kvôli ktorým nastali. Keďže predpokldám, že máme čo dočinenia s Corona vírusom, ako s hlavným motorom poklesu vzhľadom na to, že čísla US ekonomiky boli solídne, počítam, že sa situácia môže ukľudniť a pokles môže veľmi jednoducho skonsolidovať. Preto som radšej bral isté prémium na úkor dodaného potenciálu výpisom 106tky.

Zároveň som zvažoval, či rolovať, alebo nerolovať opciu. Tu mám stále veľký otáznik, ako sa k týmto situáciám postaviť, či sa nechať priradiť, alebo nie. Predajná cena akcií bola 108, rovnako, ako strike vypísanej putky. Bola to z núdze cnosť, pri cene akcie 109,7 a nízkej IV vypisovať PUTky. 107čka bola skrátka strašne lacná a neoplatilo by sa mi to, preto som išiel na 108, kde zase strácam akýkoľvek zisk z lacného nákupu. To bol hlavný impulz k odkupu PUTky. Zároveň to bola z môjho pohľadu pomerne výhodné rolovanie, keby bola PUTka silne ITM, už by to nešlo ani z ITM do ITM do vzdialenejšej expirácie.

Drobná vsuvka, pred 22h, tzn. zavretím burzy sa podarilo EAčku prehupnúť sa na 108,02, čím by moje PUTky skončili OTM :) Na druhej strane, vďaka výpisu ATM sa hodnota mojej PUT 107 rozpadla a aktuálne pri nej mám 59USD zisk.

Záverom prikladám svoje denník aj poslednými úpravami + posledná pozícia je opäť "demo", ktorá ukazuje, ako by vyzerala moja obchodná bilancia v prípade priradenia na 107 =>konkrétne -411 USD. Pokiaľ priradený nebudem, je moja investícia -611USD. Opäť len pripomínam, že má stále 2 Long call, ktorých predajná cena je momentálne cca 580USD za kus, čiže už teraz by som mohol byť v pomyselnom zisku cca 450USD, pokiaľ by som zavrel akcie (momentálne BE) a odpredal opcie.

Logickejší ťah je prirodzene Reversal, tzn. výpis PUT 110 JUN19, za cca 740USD/ks. Svoju pozíciu by som tak uzavrel na -611(aktuálna investícia)+2x740(výpis PUT110 Jun19)-2x200(strata z nákupu akcií na 110 pri predaji 108) = +469USD.
Screenshot_17.png
Screenshot_17.png (15.35 KiB) Zobrazeno 7029 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od dobretrejdy » ned 23. úno 2020 17:44:32

Ahoj Mariane,

tak si myslím, že již máš dobrou konstelaci pro slušný profit :c) Je právě výhodou, že proti Syntetické Long Put (Long Call + Short akcie) můžeš bezpečně vypisovat a kdykoliv se nyní rozhodnout vystoupit na dobrém výsledku a nemusíš nutně čekat na expiraci nejvzdálenějších Long Call.

K uzavření obchodu je jasné, že pokud bude cena EA klesat, budou ti vydělávat Short akcie, ale bude klesat cena Long Call, které budou mimo peníze, naproti tomu se bude zvyšovat cena Short Put na stejném nebo nižším strike, protože se bude dostávat naopak "do peněz". Z toho vyplývá, že tvoje konečná konstelace nemusí být nutně Reversal s Short Put na stejném strike jako Long Call, ale pokud cena EA bude klesat, tak můžeš celou pozici uzamknout vypsáním nějaké vzdálenější Short Put na mírně nižším strike než je Long Call, mohl by jsi v případě poklesu získat pořád dobré Prémium a ještě vytěžit z případného přiřazení na nižším strike Short Put lepší likvidační cenu shortovaných akcií EA, to jenom taková moje malá úvaha do budoucnosti...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » úte 25. úno 2020 15:31:31

Ahoj Jirko,

ano, uvažujem posledné dni práve nad tým, ako sa postaviť k OTM callkam, ktoré logicky strácajú hodnotu. Kým mám akcie, tak je to ok, akonáhle o ne príde, nebude mi mať čo zarábať smerom nadol a ja budem nútený long call posúvať bližšie k trhu a to buď so stratou v rámci rovnakej expirácie, alebo s menšou stratou / neutral / kreditom podľa toho, ako veľmi si skrátim čas expirácie Jun opcií.

To čo si navrhol predpokladám ale vychádza z vlastnenia akcií, tzn. pokiaľ ma výpis put 107 FEB28 v piatok nepriradí. Povedzme, že je 2.3. a moja pozícia je

2x Long Call 110 Jun19
200x Short EA za 108

prémium mi ostalo, akcia sa pohybuje nad 108. Čo ja môžem urobiť je pokračovať vo výpisoch nižšie (napr. na 107), alebo obchod uzavrieť. Ale miesto klasického reversalu vypísaním 2x Short Put 110 Jun19 za momentálne cca 705USD, by som vypísal nižšiu opciu. V tomto prípade je najbližšia 105ka, za 490USD čiže moja pozícia by bola

2x Long Call 110 Jun19
200x Short EA za 108
2x Short Put 105 Jun19

Mám teda nasledovné možnosti pri expirácii (naschvál zatiaľ neberiem do úvahy finančnú stránku veci, lebo chcem popísať sám pre seba, čo sa stane):
1) Cena akcií skončí nad 110 - Uplatní sa Long Call 110, takže dostanem akcie za 110USD a vyrušia sa mi s shortovanými 108. Putka vyprší bezcenná
2) Cena akcií skončí pod 110 a nad 105 - Callky vypršia bezcenné, ale Putka vyprší bezcenná, ostáva mi 200x Short EA za 108
3) Cena akcií skončí pod 105 - Callky vypršia bezcenné, Putky budú priradené, tzn. dostanem na svoj účet 200x Long EA za 105, ktoré sa vyrušia s mojimi 200x Short EA za 108

Pochopil som to správne? Lebo si spomínal "uzavrieť" obchod, a teraz neviem, či si myslel nejaký zámok typu reversal že v každom mysliteľnom prípade skončí obchod rovnako (jedna opcia sa priradí / exercisne, druhá vyprší a akcie zmiznú s prvou opciou), alebo aj toto je pre teba "uzavretie" obchodu, napriek tomu, že na konci mi ostanú v ruke nejaké akcie.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od dobretrejdy » pát 28. úno 2020 14:34:00

Ahoj,
já jsem jen chtěl naznačit, že ten "závěrečný Reversal" nemusí být nutně s vypsanou Short Put na stejném strike jako Long Call, pokud tomu budou ceny odpovídat, může tato Short Put být na strike nižším. Bude to sice za méně Prémia, ale můžeš profitovat z přiřazení za nižší cenu a většímu profitu na shortovaných akciích, není v tom nic dalšího ... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » pát 28. úno 2020 17:39:07

Ahoj Jirko,

jasné, rozumiem čo si my chcel povedať, moje otázka v zásade bola - Reversal je "konečná" stratégia lebo v každom prípade prídem o akcie aj o opcie (priradia sa a vyexpirujú). Ale pokiaľ dám PUTku nižšie, tak sa mi môže stať nasledovné:

2x Long Call 110 Jun
2x Short Put 100 Jun
200 Short Shares EA

Pokiaľ by som skončil pod 110 ale nad 100, tak mi vypršia obe opcie a akcie mi ostanú v ruke, ale nekryté. Samozrejme (asi sa mi opäť zasekol mozog), toto ako opčný obchodník viem veľmi jednoducho vyriešiť. Povedzme, že by posledný deň v jun tesne pred vypršaním mojich opcií bola cena EA 104 a ja mám vypísanú spomínanú Short Put 100. V tomto čase bude short put už za pár centov, lebo šanca na jej priradenie bude prakticky nulová. Okamžite by som vypísal ITMku napr. Short Put 105 Jun a zabezpečil si tak priradenie na 105, čiže o 5b nižšie.

Toto mi tam nehralo, lebo sa úplne zasekol na tom, že mi ostanú v ruke akcie.

Každopádne, korona řádíííí a na trhoch tečie krv. Včera som urobil ešte jednu úpravu odkupom 107 a výpisom na 106. Ešte k tomu urobím jeden príspevok, kde to popíšem, no momentálne mi po prudkom páde EAčka napadli 3 varianty riešenia vychádzajúce z Jirkovho "naznačenia" (ešte raz ďakujem :) )

Momentálne vlastním

2x Long Call 110 Jun
200 Short Shares EA 109
2x Short Put 106 Mar06

Keby som bol priradený, čo vzhľadom na aktuálnu situáciu o týždeň budem, ak nič nespravím, mal by som v ruke 2x Long Call 110, ktoré ale notne stratili na hodnote, lebo sú 10b OTM. Moja investícia by sa znížil na -86USD celkovo. čo je fajn. Predajom Calliek by som zarobil asi 2x415USD čo je 800USD a to nie je úplne zlé. Napadli mi ale nasledujúce varianty:

1) Uzavrieť obchod odkupom 106 Mar 06 a výpisom 110 Jun19

2x (Re)buy) Put 106 Mar06
2x Short Put 105 Jun

Nebudem rozpisovať ceny za ktoré je možné túto úpravu urobiť, ale prikladám radšej screen z denníku, kde túto situáciu simulujem.
Screenshot_21.png
Screenshot_21.png (15.21 KiB) Zobrazeno 6962 x
Vidíme, že môžem okamžite získať 374USD a nechať obchod tak. Nie zlé, ale priznám sa, že mi to príde za mesiac a pol práce pri iniciálnej investícii okolo 2800USD celkom málo :) A prečo to robiť, keď času je dosť. Podotýkam, že je to jediná z 3 variant, kde mám istý výkup akcií, konkrétne za 110, čo pri cene EA 100 nie je úplne hitparáda, na druhej strane dostávam najvyššie prémium.

2) Odkúpiť Short Put 106 Mar 06 a zrolovať na Put 105 ale na Jun.

2x (Re)buy) Put 106 Mar06
2x Short Put 105 Jun

Tým de facto spravím to, čo spomínal Jirka a na nižšom strike dostanem menšie prémium, ale mám super šancu, že ak v Jun bude cena EA pod 105, čaká ma ešte "tučná" odmena v podobe rozdielov strikes medzi predajom akcií 109 a nákupom akcií 105 => 2x400USD.
Screenshot_19.png
Screenshot_19.png (15.07 KiB) Zobrazeno 6962 x
Celkovo si tak môžem z obchodu odniesť 774USD

3) Odkúpiť Short Put 106 Mar 06 a zrolovať na Put 100 Jun.

2x (Re)buy) Put 106 Mar06
2x Short Put 100 Jun

V podstate obdobná situácia, ako 2), rozidel je v tom, že mám potenciál ešte lepšieho odkupu akcií ale za cenu nižšieho prémia a neistoty. Neistota opäť pramení z toho, že cena EA môže zakončiť nad 100 v Jun a mne ostane iba premium.

Screenshot_20.png
Screenshot_20.png (15.51 KiB) Zobrazeno 6962 x
Potenciálny zisk z tejto varianty je 1274USD.

Zvažoval som aj presun Calliek na ATM, prípadne otočiť celý obchod predajom 2x Call 110 Jun a nákupom napr. 2x Put 100 Apr a k tomu prikúpiť akcie ATM. Samozrejme toto by som mohol spraviť až keď sa zbavím short akcií put 106, alebo počkať než putka vyexpiruje bezcenná (nepravdepodobné). Tento nápad som ale zavrhol, lebo netuším, aký dopad tento fundament bude mať.

Akutálne teda zvažujem jednu z 3 variant. Mám v hlave aj iné varianty, neuzatvárať sa na Jun, ale posunúť sa napr. na Apr s výpisom putky 105 - 100 záleží čo si zvolím. Tým si nechám otvorenú cestu v prípade, že by EA ešte viac padali a ja by som mohol posunúť Akcie ešte nižšie. V prípade, že urobím vyššie spomínané zmeny a EA bude rásť, cena mojich Short Put Jun bude klesať jak pôsobením času, tak tým, že sa vzďalujú od peňazí. To v praxi znamená, že ich môžem opäť posunúť a tentokrát bližšie k trhu v rovnaakej expirácii za kredit, alebo do bližšej expirácie za neutral.

majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » ned 08. bře 2020 20:47:16

Ďalší zaujímavý týždeň minul, svet je v panike z korony a podľa toho aj burza, ktorá odpisuje, volatilita je vysoká a panuje veľká neistota. Rozhodol som sa, urobím na obchode EA jednu konkrétnu zmenu a tou je výkup PUT 106. Výkup bol pomerne drahý, za 1,68, pričom to bola rolovaná opcia s výpisom za 2,79, zisk z rozpadu času a pohybu podkladu bol teda 1,11USD. Dôvod bol ten, že predpokladám ďalšiu paniku výpredaj na burze, čo by mohlo viesť k prepadu burzy a utopeniu mojich prípadných PUTiek. Zvažoval som aj ukončenie celého obchodu pri cene EA okolo 100, ale tento stav bol pomerne krátky, takže som nič nepodnikol.
Screenshot_24.png
Screenshot_24.png (16.73 KiB) Zobrazeno 6897 x
Ako je vidno z denníku, otvorenú cestu dolu som mal od 3.3. kedy som opciu vykúpil do 6.3., tzn. do tohto piatku. V piatok EA pokleslo, ale na koniec dňa bola časť straty vykúpená. Tesne pred close burzy som však našiel pre mňa veľmi výhodnú opciu, ako je vidno z denníka. Podarilo sa mi pri vysokej volatilite vypísať 7 dňovú PUTku so strike 100, čiže až 7b!!! od trhu! A za 1,1b. Zvažoval som aj nejakú ATM opciu, ktorá by bola samozrejme omnoho drahšia, ale hodnota 100 je pre mňa veľmi pozitívna, lebo by som tam mohol svoju pozíciu uzavrieť s pekným ziskom a viac sa nestarať. Preto som túto opciu vypísal. Neverím, resp. nepotrebujem byť neobmedzený na čo najväčší zisk. Poteší to, ale preferujem radšej istotu prémia a v súčasnej situácii je prémium veľmi vysoké aj na pomerne vzdialených strikes.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od dobretrejdy » pon 09. bře 2020 9:19:40

Ahoj Mariane,
skvěle se na popisu tvého obchodu projevují základní principy tvorby ceny opčních kontraktů. V uptrendu a při nízké IV byly Prémia velmi malá, nyní jde vypsat velmi vzdálené Short Put za velmi slušná ceny a navíc si tak vytvořit skvělý potenciál pro ziskový obchod. Z něj je patrná síla techniky obchodu, kdy značný pohyb nadělí značné peníze při plné kontrole podstupovaného rizika. Pokud cena spadne pod 100 při expirace Short Put 100, tak vyděláš na Short akciích a ještě můžeš prodat dlouhodobé Long Call 100. Také můžeš takto ziskový obchod třeba nechat pokračovat rolováním Long Call na nižší strike na ATM a pořídit k nim opět 200x Short akcie EA a vsadit na jejich další pokles bez jakéhokoliv rizika (Syntetická Long Put)....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

majusenko
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. zář 2019 8:49:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Earnings - EA

Příspěvek od majusenko » pon 09. bře 2020 10:35:50

Je to tak Jirko. A pre mňa najhodnotnejšie je na celom prístupe je KĽUD. Svet panikári, burza padá a ja som v kľude :) Nech sa stane čokoľvek, tak viem koľko stratím a môžem samozrejme aj získať. Výpisom som si síce uzavrel možnosť priamo profitovať z hodnôt <100, ale to som nevedel, ako "Black Monday" pre svetové trhy sa tu objaví. Takto mám krásny potenciál zisku a ako píšeš, zvažujem práve nad uzavretím obchodu.

Porovnám viaceré možnosti, jednou z nich je vyčkať do expirácie, nechať sa priradiť a potom predať Long Call opcie, prípadne som mal na mysli zrolovať moje dlhodobé Long Call 110 Jun na Long Call 100 Mar13 a vytvoriť collar. Bude samozrejme záležať od ceny týchto Long Call 100, pretože momentálne sa samozrejme jedná o ATM opciu pri vysokej volatilite = je veľmi drahá.

Budem sledovať a uvidím. Možno EA klesne ešte masívnejšie, napr. na 90 a Long opcie na Collar budú oveľa lacnejšie (ale moje Long Call 110 budú viac OTM samozrejme, čiže ich predám lacnejšie), takže si to musím večer pozrieť. Hlavne dnešok je kinder surprise, svet sa topí v problémoch takže netušímčo sa stane o 15:30 po otvorení burzy. Ideálne by bolo nechať obchod vyexpirovať, ale to by sa do piatku musel udržať na danej hodnote.

Ešte ako kultúrnu vsuvku doplním, že toto nie je môj jediný obchod, ale je to jediný obchod, ktorý "live komentujem". Zhodou okolností je môj EA obchod nastavený tak, že maximálny profit dosiahnem pri poklese. Nie, nie som vizionár čo vsadil už v januári na koronu a paniku na trhoch. Dôkazom je môj obchod UBER, kde som kúpil 200 akcií asi pred mesiacom za cenu okolo 41 (aktuálne 28). Bol to kratší obchod kde moje istiace put boli cca mesiac a pol vzdialené a postupne som ich musel rolovať v čase a v peniazoch pri prepade podkladu. Urobil som sám pár chýb, ktoré ma ale niečo naučili (napr. zbrklé rollo v čase na ATM uprostred týždňa), takže napriek strate mi obchod dáva cenné skúsenosti. Dôležité pre mňa je, že moja strata (ktorá bola celú dobu kontrolovaná) nepresiahne ani 500USD, čo vzhľadom k môjmu účtu je ok. V zásade bude menšia ako iniciálna investícia do nakúpených istiach opcií a mať to viac "v rukách", bola by ešte menšia. Keď si porovnám čistý nákup opcií 41, dnes by som bol o chudobnejší o 2600USD (rozdiel strikes 41 a 28 je 1300 a mal som 200 akcií). A nech si UBER klesal kam chcel, mal som to pod kontrolou :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti