Jak obchodovat earnings - vzrůst volatility

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Jak obchodovat earnings - vzrůst volatility

Příspěvek od Roman » pon 01. bře 2021 11:02:56

Ahoj,

pokud jsem se koukal správně na historická data, tak volatility crush po earnings je těžké obchodovat s gamma nulovým portfoliem. Potřebuji totiž pozici, kde je dřívější expirace long a pozdější expirace short. Jenomže díky backwardation na term-structure mi tahle pozice přinese málo (nebo nic) i když volatilita klesne. Protože, na dřívější expiraci volatilita klesne výrazně víc než na pozdější expiraci.

Přemýšlím (nahlas) jestli by nebylo vhodnější obchodovat vzrůst volatility jako gamma nulové portfolio. V tomhle případě bych potřeboval opačnou pozici, tj. dřívější expirace short a pozdější expirace long. Princip myšlenky je jít short (dřívější expirací) opcí ještě před earnings a long (pozdější expirací) opci po bych volil po earnings. Připadá mi totiž, že na expiraci před earnings volatilita neroste, kděžte na expiraci po earnings volatilita roste. Předpokladám entry zhruba 1 měsíc předem (střílím) a exit zhruba 7 dní před earnings, teda když vyprší dřívější expirace.

Udělal jsem někde v předpokladech chybu?

Díky,
Roman

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obchodovat earnings - vzrůst volatility

Příspěvek od dobretrejdy » pon 01. bře 2021 21:48:11

Ahoj,
je to otázka nějakého vlastního testování na historických datech, za mě ale myslím, že spekulovat na růst volatility před Earnings je mírně vhodnější přístup, než obchodovat pokles volatility po Earnings - pokud bych to mohl takto časově rozdělit. "Předearnings" spekulacemi cloumají dvě nevyzpytatelné neznámé - očekávaný pohyb podkladu před E a očekávaný pohyb na IV před E, pokud jsou obě očekávání splněna, tak je to dobrý základ pro dobrý obchod, shrnuto - zaměřit se pouze na efekty IV a pohybu po Earnings je zbytečné "ukrajování šancí"...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kajman103
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 18. bře 2021 13:08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obchodovat earnings - vzrůst volatility

Příspěvek od kajman103 » úte 20. dub 2021 15:00:19

Zdravím, je dobrým zdrojem pro zkoumání zpětné IV platforma TOS? Pokoušel jsem se vytvořit podobný graf průměrů IV jako je ve video v článku o Earnings s akcií FB, ale zdá se mi, že buď už tato strategie neplatí, nebo jsou v TOS šoatná data nebo prostě koukám na špatná data.

Děkuji za případné nasměrování správným směrem :)

kajman103
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 18. bře 2021 13:08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obchodovat earnings - vzrůst volatility

Příspěvek od kajman103 » úte 20. dub 2021 19:24:37

Omlouvám se za plevelení fora, asi už jsem na to přišel. IV hodnoty jsou v TOS docela přesné (až na občasné úlety) pokud se dívám v modulu Thinkback na hodnoty IV ATM opcí. V kombinaci s Yahoo finance kde vidím historické earnings tak dokážu poměrně dobře backtestovat průběhy IV v období kolem Earnings.
Každopádně se mi v TOS nepodařilo zobrazit relevantní hodnoty na grafu, tam mi pohyby IV před Earnings nedávají smysl. Asi používám špatnou study.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obchodovat earnings - vzrůst volatility

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 08. črc 2021 16:58:20

…smazal jsem předchozí tři příspěvky pro spam a debilní hypertextové odkazy, ostatním pisatelům, kteří reagovali, se omlouvám…:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host