Weekly opce

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
hawkeyeCZ
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. úno 2021 8:24:56
Kontaktovat uživatele:

Weekly opce

Příspěvek od hawkeyeCZ » stř 24. úno 2021 8:30:16

Ahoj všem zkušeným traderům,

začínám obchodovat s opcemi, tedy jsem ve fázi studia a narazil jsem v platformě thinkorswim na weekly opce. Zkoušel jsem na internetu hledat něco víc o tomto druhu ale nic jsem nenašel. Můžete mi prosím někdo vysvětlit rozdíl mezi klasickou opcí a weekly opcí, tedy kromě toho, že opce mají expiraci po týdnu. Je v nich nějaká výhoda/nevýhoda?
Díky a hodně úspěchů.
Jirka

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Weekly opce

Příspěvek od dobretrejdy » stř 24. úno 2021 8:51:02

Ahoj Jirko,
v opcích s týdenní expirací není žádná odlišnost od klasických měsíčních opcí, které expirují většinou každý třetí pátek v měsíci (pro akcie). Zavedením weeklys opcí chtěl pouze organizátor opčního trhu obohatit nabídku pro obchodníky, aby mohli více obchodovat (a platit poplatky). Pro opce na klasické akciové tituly se tak nemění vůbec nic, expirují každý pátek ve 22:00 hodin, jejich cena se vyvíjí podle stejných cenových předpokladů jako u "velkých" měsíčních opcí, jednoduše - žádný rozdíl :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

hawkeyeCZ
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. úno 2021 8:24:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Weekly opce

Příspěvek od hawkeyeCZ » stř 24. úno 2021 8:57:12

Díky za vysvětlení. Mimochodem, tvůj web je prostě "bible traderů", dokonalé informace, díky za ně :-)

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Weekly opce

Příspěvek od Pavel » stř 30. bře 2022 9:32:15

Mám začátečnickou otázku. Z jakého důvodu jsou tento týden dvě sady opcí GLD? Jedna s expirací ve čtvrtek a druhá v pátek. Znáte někdo důvod?

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Weekly opce

Příspěvek od fundibularius » stř 30. bře 2022 10:45:37

Mar 31 je čtvrtletní expirace.

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Weekly opce

Příspěvek od Pavel » stř 30. bře 2022 12:12:31

Dík, už jsem to našel. Myslel jsem, že expirace jsou tradičně pouze 3. pátek v měsíci. Quarterly expiration jsem ještě nezaregistroval. :oops:
Aspoň existuje expirace, na které jsem ještě neprodělal. Brzy to napravím. :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti