Iron Butterfly

Základy opcí a základy jejich kombinací
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » ned 15. lis 2020 15:31:23

Ahoj Honzo,
jenom drobnost, při Call Butterfly +37/-39/-39/+41 a ceně při expiraci 41.40 USD ti opce neexpirovaly jako bezcenné, ale pouze takto expirovaly Put opce, Call Butterfly +37/-39/-39/+41 byl celý "v penězích", a protože byl symetrický, tak výsledek z něj byl nula dolarů. Je těžké v danou chvíli se rozhodnout, co by se mělo udělat, tento pohled na obchodní rozhodnutí je vždy zřetelnější až poté, co obchod proběhne, důležité je ale vědět, jaké možnosti v danou chvíli mám a co to pro pozici přinese. Věř mi, že značná většina obchodníků nemá o kombinaci Box ani potuchy, natož aby ji aplikovala do rozběhlého obchodu, v tom je největší přínos takového trénování obchodů a přemýšlení, co jak mohu v danou chvíli udělat...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » pon 23. lis 2020 18:53:54

Dobrý večer.

Před týdnem jsem vstoupil do mírně OTM strangle na MDT, buy call 112, buy put 111. Od té doby se trápím nepohybem tohoto aktiva. Zítra je vyhlašování, ve čtvrtek Den díkůvzdání a v pátek expirace. :(
Nutnost vydělat během krátké doby na vysoké premium dvou téměř ATM opcí mě nutí k zamyšlení, jak si změní situace, pokud zvolím striky symetricky hodně OTM např. call 117, put 105, anebo hodně ITM call 105, put 117. Výnosová křivka je shodná, oproti ATM variantě se trochu roztahnou BE body a výrazně klesne maximální ztráta. ITM má samozřejmě dramaticky vyšší požadavek na vstupní investici a tudíž bude mít nižší procentuální výnos.
Jelikož se nemohu zcela spolehnout na výrazný pohyb podkladu, pak potřebuji zjistit, jakou budu mí šanci na profitabilní výpis, pokus bude cena potácet mezi striky. Další otázka je, zda k čekání na pohyb bez případného výpisu nezvolit delší dobu do expirace a z tého doby nevyužít jen cca 2/3 času, kdy theta ještě není tak žravá. Pokud nedojde k pohybu do stanovené doby, pak odprodat (stop loss). Volatilita mi před vyhlašováním trochu pomáhá, ale zrovna v uvedeném případě to asi nebyla správná volba akcie. Mimo vyhlašování bych spíše nakupoval v čase nízké volatility s nadějí, že dojde k pohybu.

Děkuji za přečtění a event. názor. Autorovi těchto stránek velmi děkuji za jejich existenci. :)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » úte 24. lis 2020 15:59:59

Ahoj,
tak než přišla reakce na tvůj příspěvek, tak Earnings proběhlo, výsledek je pak již možné hodnotit. K obchodu, který začínáš jako Long Strangle a chceš jej provést Earnings není mnoho co komentovat, protože je možnost pohybu před Earnings, po Earnings za doprovodu zvýšení IV a jejího poklesu po vyhlášení. Všechno dohromady ti dá rámec, jak můžeš v obchodu pokračovat a jaké kroky udělat, vše záleží s jakou intenzitou se vyplní tvé představy (o pohybu podkladu a pohybu IV). Můžeš vypisovat další opce, pořizovat podklady atd... a je těžké něco konkrétního doporučit, míra nejistoty okolo vyhlašování výsledků je opravdu vysoká a tyto obchody jsou opravdu dost nevyzpytatelné. Jestli chceš, tak můžeš popsat, co jsi nakonec udělal a pak je možné to nějak vyhodnotit nebo poradit...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » úte 24. lis 2020 17:54:00

Ahoj.
Děkuji za reakci, je to velké povzbuzení. Strangle mi stál 469 a až do včerejšího open jsem vyčkával. Včera se pohyb opět nedostavil, pravděpodobně proto, že velký gap nahoru se odehrál nedávno. Včera jsem si v obavách uvědomil, že se velký pohyb nemusí dostavit ani po vyhlášení a že je nutné zahájit "záchranné práce". Tipl jsem si, že vyhlásí dobře a tak jsem na put straně k buy 111 dotvořil buttefly sell 2x 107, buy 103. Zisk z toho nevalný, ale zůstala možnost profitu při ceně dolů. Dnes vyhlásili dobře, byl gap nahoru, ale brzy se cena stočila dolů nedaleko 112. Tehdy jsem zlikvidoval debit část toho motýla (111, 107) . Kredit část (107, 103) tam stále mám, ale aktuální cena je již naštěstí daleko (možná ho pro jistotu ještě dnes zlikviduji).
Pak již cena jen stoupala a já vypsal 1x 115, tedy mám (buy 112, sell 155). Pokud cena zůstane nad 115, tak obchod asi skončí zhruba na 0.
Aktuálně se proto snažím ještě něco urvat, tedy vytvořit "motýla se širokým tělem (sell 117, buy 120), zatím to ale nedává to, co chci (alespoň 45USD), tak jsem to zrušil s zkouším vypsat jen sell 117. Dnes asi cena výše nepůjde, svíčka je už dost vysoká, tak to buy 120 třeba dotvořím později, nebo vůbec. :)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » stř 25. lis 2020 16:19:16

Ahoj,
pokud jsi zjistil, že Long Strangle +111/+112 těsně před Earnings zůstalo bez pohybu a cena se pohybuje mezi strike (nebo v těsné blízkosti, můžeš vsadit na pohyb v jednom směru po vyhlášení Earnings přetvořením tohoto Strangle pořízením podkladových akcií, máš dvě varianty:

1/ Pokud předpokládáš, že cena po Earnings půjde spíše nahoru, tak 100x Long akcie + výpis Short Call na vyšším strike 115 (třeba). Potom máš Collar sestavený s Long Put 111 + 100x Long akcie + Short Call 115 a ještě Long Call 112 z původního Long Strangle, pokud půjde cena nahoru, tak vydělávají Long akcie do ceny 115 (strike Short Call) a navíc ještě Long Call 112, tedy dvojnásobný profit + přijaté Prémium za výpis Short Call 115. Pokud cena bude klesat (omyl v předpokladu), budou Call opce bezcenné a 100x Long akcií máš hedžovány Long Put 111. Ztráta je pak zhruba rovna investicí do opcí (nákup mínus výpisy).

2/ Pokud předpokládáš, že cena po Earnings půjde spíše dolů, tak 100x Short akcie + výpis Short Put na nižším strike 108 (třeba). Potom máš opačný Put Collar sestavený s Long Call 112 + 100x Short akcie + Short Put 108 a ještě Long Put 111 z původního Long Strangle, pokud půjde cena dolů, tak vydělávají Short akcie do ceny 108 (strike Short Put) a navíc ještě Long Put 111, tedy dvojnásobný profit + přijaté Prémium za výpis Short Put 108. Pokud cena bude růst (omyl v předpokladu), budou Put opce bezcenné a 100x Short akcií máš hedžovány Long Call 112. Ztráta je pak zhruba rovna investicí do opcí (nákup mínus výpisy).

...jenom taková jedna z variant možného postupu nesplnění předpokladů před Earnings...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » pát 27. lis 2020 14:16:01

Skvělý nápad! Zrovna tady by to hodně pomohlo. Bohužel aktuálně mám jen call bull spread 112/115 a cena dnešní poslední den asi otevře někdy mezi striky. Pokud to tak zůstane, budu muset krátce před 22. hodinou (končí v tu hodinu, že? :) ) provést short 100ks MDT. Ten collar je zde velmi zajímavě popsaný v článku. Určitě vyzkouším.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » pát 27. lis 2020 14:34:20

janout píše:
pát 27. lis 2020 14:16:01
Skvělý nápad! Zrovna tady by to hodně pomohlo. Bohužel aktuálně mám jen call bull spread 112/115 a cena dnešní poslední den asi otevře někdy mezi striky. Pokud to tak zůstane, budu muset krátce před 22. hodinou (končí v tu hodinu, že? :) ) provést short 100ks MDT. Ten collar je zde velmi zajímavě popsaný v článku. Určitě vyzkouším.
Ano, končí to ve 22:00. Pokud bude cena mezi 112 USD a 115 USD, tak pokud nebudeš chtít být automaticky uplatněn na ITM Long Call 112, tak ji musíš buď zlikvidovat nebo shortovat 100x akcie, záleží, jaká bude cena Long Call 112 opce a jestli nebudeš na pouhém prodeji této Long opce tratit. Pokud se bude před Close pohybovat cena akcie MDT například na 114.30 USD a cena Long Call 112 bude 2.10 USD (Bid), tak jejím prodejem získáš +210 USD, pokud ale na stejné ceně 114.30 budeš shortovat akcie za +11.430 USD, které při uplatnění Long Call 112 nakoupíš zpět za -11.200 USD, tak ti tento uzamčený profit vyjde na +230 USD, budeš na tom o +20 USD lépe. Podmínkou všeho samozřejmě je, aby Short Call 115 vypršela s jistotou jako bezcenná... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » pát 27. lis 2020 15:26:14

Díky. Posledních 30 minut bývá občas plné nečekaných pohybů, cena je zatím mezi 114-115, do poslední vteřiny nemusí být zcela jisté, zda nepůjde přes 115 (musí být alespoň 115,01 že?, aby se uplatnila vypsaná call). Počítám proto, že 1-2 minuty před koncem budu shortovat akcie. Koupená opce v tu dobu už nebude mít žádnou prémii, tudíž si myslím, že její odprodej bude asi vždy trochu méně výhodný než akciový short a těsně před koncem seance asi i neproveditelný (to ale nevím jistě :) ).

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » pát 27. lis 2020 16:12:24

..jenom pozor na dnešní zkrácenou seanci (Black Friday), kdy obchodování končí tuším v našich 19:00 !!!
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » pát 27. lis 2020 18:16:12

Toho jsem se trochu bál. V 19oo jsem ještě v práci. Tak, mi to nadělí a v pondělí uvidím. Při troše štěstí vystoupím nebo na to zkusím Collar. :D Ohledně "obcování" těsně před koncem seance mám vzpomínku na dobu, kdy jsem po absolvování nějakého kurzu zkoušel covered call. Vymyslel jsem postup, kdy těsně před ex dividend koupím nějaký titul s velmi dobou dividendou (například tabákovou společnost) a vypíšu call hodně do peněz, abych měl velkou ochranu před pádem. Bez dividendy byla kombinace mírně ztrátová, s dividendou slušně zisková. Chvilku jsem si myslel, že jsem vynalezl finanční perpetum mobile a už téměř kontaktoval dealera Ferrari. Pak jsem zjistil, že jsem téměř vždy předčasně přiřazen, takže se dividenda nekoná. Všude jsem se ptal, jakým způsobem se to vybírá a jak zůstat nepovšimnut. Nikdo nevěděl. Nakonec jsem zkusil vypsat až těsně před koncem obchodování. Nebylo to nic platné. :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti