Minimální velikost kapitálu

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
karotkin
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. črc 2024 8:21:59
Kontaktovat uživatele:

Minimální velikost kapitálu

Příspěvek od karotkin » úte 09. črc 2024 22:38:38

Ahoj všem,

jsem začínající trader, kterého nadchly opce a jejich kombinace. Nicméně budu mít velikost kapitálu cca 4000 USD a chci se zeptat, jaké strategie byste mi doporučili s ohledem na marginové požadavky a velikost mého kapitálu.
Hodně teď hltám všemožné články na tomto serveru a nejvíce mě oslovila série Delta Neutral a pak také Earnings. Účet u IB mám již založen.
Díky za odpovědi.

Dominik

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 650
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimální velikost kapitálu

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 11. črc 2024 7:02:00

Ahoj,
nejfrekventovanější a nejobtížnější otázka, jakou můžeš položit :c)

V tradingu by mělo platit, že pokud chceš obchodovat s přijatelným rizikem, tak s malým účtem to jde velmi obtížně. Pokud nechceš využívat aktuálně vysoký úrok za poskytnuté prostředky na svém marginovém účtu, tak částka 4.000 USD ti dovolí nakoupit sto akcií za maximálně 40 USD/kus, takže tvé možnosti jsou z této podstaty značně omezené.

Nicméně by bylo vhodné se zaměřit na opční obchody, kde můžeš profitovat při nákladech, které ti malý účet dovolí a nevystavíš se možnosti svůj účet zruinovat. Zcela jednoznačně bych pak doporučil debetní kombinace jako je prosté Long obchody s jednotlivými opcemi nebo kombinace typu Call Bull Spread, Put Bear Spread nebo symetrické Call a Put Butterfly. Pravdou je, že musíš u těchto kombinací správně trefit směr pohybu podkladu, což je nemožné předvídat, ovšem při nezdaru přicházíš pouze o investované peníze a nic dalšího se ti nemůže stát, při kombinaci Call/Put Butterfly může být tato investice velmi nízká a můžeš získat zajímavé profity.

Záleží také, jaké máš od tradingu očekávání. Malý účet a bezrizikové obchody nepřinesou většinou traderovi uspokojení z výsledků obchodů, protože zhodnocení ve výši 20% p.a. představuje sice impozantní číslo u velkých účtů, v absolutní hodnotě u malého účtu ve výši 4.000 USD to ale představuje 800 USD za rok a obchodníka s nepřiměřeným očekáváním nelze většinou přesvědčit, že je to opravdu skvělý roční výsledek, zejména pokud by byl systematicky udržitelný několik let. Myslím ale, že je dobré si na malém účtu vyzkoušet, jak se s tradingem vyrovnáš, jaké ti přinese uspokojení a výsledky a jestli vůbec budeš spokojený s touto značně vzrušující a skvělou aktivitou. Musíš předpokládat, že při obchodování malého účtu nebudou jenom profity, ale také ztráty a ty ztráty musí být úměrné velikosti tohoto účtu, takže si alespoň vyzkoušíš, jaké jsou tvé výsledky na malém účtu a získáš představu, jak by se ti dařilo, kdyby jsi měl k dispozici velké peníze, pravdou totiž je, že pokud se ti nedaří na malém účtu, tak na velkém to mnohem lepší nebude...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů