Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Základy opcí a základy jejich kombinací
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 652
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 30. kvě 2024 5:39:58

NDX Box příkaz v trhu za -120.00, žádná hláška o nesprávné ceně :c)
ndx.jpg
ndx.jpg (29.25 KiB) Zobrazeno 1721 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

michal
Příspěvky: 29
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » čtv 30. kvě 2024 8:29:08

Záleží i na čase. Někdy mi to šlo zadat mimo obchodní hodiny, příkaz tam čekal, ale do druhého dne se sám zrušil.

michal
Příspěvky: 29
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » pát 28. čer 2024 19:51:38

Hledal jsem místo boxu conversion a našel jsem AVGO. Dá se koupit AUG 16 s expirací za 49 dnů na strike 1600 za cca 1590 při aktuální ceně akcie 1595. Tzn. v době expirace bezrizikový zisk cca 1000 USD. V čem je háček? Ani dividendy nebudou, nejbližší jsou až v září. A takových akcií je víc, asi skoro všechny. Jen performance graph ukazuje podivnosti, ale na špatně zobrazený graf nebo chybné údaje max return a max loss jsem narazil už víckrát. Zadal jsem pozici do paper account a budu to pozorovat.

Mohl bych ale vypsat 1610 call namísto 1600 a taky bezrizikový obchod.
AVGO.png
AVGO.png (97.42 KiB) Zobrazeno 461 x
AVGO-perf.png
AVGO-perf.png (87.64 KiB) Zobrazeno 461 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 652
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » sob 29. čer 2024 6:26:38

Ahoj,
tak základní problém je v tom, že v ceně opcí je odražena aktuální úroková sazba (rhó) bezrizikových cenných papírů s odpovídající dobou do splatnosti jako je doba do expirace opcí, která se plně projeví právě u takto strukturovaného bezrizikového obchodu. V případě Conversion s titulem AVGO na strike 1600 s expirací AUG 16 by bylo patrně možné tento obchod otevřít se ziskem cca +/-1.167 USD.

AVGO.jpg
AVGO.jpg (59.31 KiB) Zobrazeno 444 x

Náklad na tento obchod je cca 160 000,- USD (akcie se obchoduje za cca 1600 USD/kus), úvaha by se pak mohla nést v tomto duchu:

1/Pokud bych dnes nakoupil T-Bills se splatností za 50 dnů (doba života popisované Conversion), tak bych mohl získat cca 5.3 % p.a. na těchto bezrizikových dluhopisech.
2/ Za tento 50-ti denní dluhopisový obchod bych získal (160000*0.053)*(50/365) = +1.161 USD
3/ Stejný výnos bych pak mohl očekávat od Conversion = +/-1.167 USD

Je otázkou, zda se mi podaří obchod s Conversion takto otevřít (Ask/Bid spread na opcích a akciích, poplatky atd.) a jestli tak není výhodnější investovat do bezrizikových dluhopisů se stejným profitem....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

michal
Příspěvky: 29
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » sob 29. čer 2024 14:15:07

Takže všechny tyhle skoro bezrizikové obchody jsou dány úrokovou sazbou. Asi by mělo smysl tohle dělat jen při spekulaci na růst akcií s výpisem call na vyšším strike.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 652
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » ned 30. čer 2024 5:49:50

Ahoj,
Conversion v takovém případě, kdy její výnos se rovná investici do bezrizikového dluhopisu, má jeden možný scénář, kdy mohu více profitovat, a to v případě, že akcie vyplácí Dividendu. Může se pak přihodit, že pokud se vypsaná Call nachází ITM (buď díky cenovému pohybu nebo ji takto mohu sestavit při vstupu do této kombinaci), bude přiřazena na Ex-Dividend Day v důsledku výplaty Dividendy. Short Call a Long akcie zmizí a já mohu prodat svou Long Put, která mi zbyde. Bude pak záležet, jak daleko bude Long Put "mimo peníze" a jak dlouho bude do její expirace, což bude definovat její cenu a tedy případný "nadvýnos" z celkové Conversion...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti