TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Libri
Příspěvky: 9
Registrován: ned 29. zář 2019 20:27:35
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Libri » čtv 10. říj 2019 12:46:41

inspirující pro mě byl i guru s milionem monitorů :) https://www.tradesmart.cz/jak-mam-nasta ... e-brokers/

kvok
Příspěvky: 10
Registrován: pon 30. zář 2019 7:16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kvok » čtv 10. říj 2019 13:56:49

Petr Eff. píše:
pon 30. zář 2019 7:49:49
vykouklo to na mne z https://robinhood.com/ někdy před 3mi lety

první blog mají z roku 2014
https://blog.robinhood.com/news/2014/9/ ... generation
jj jenom robin hood zatim nefunguje v EU ale je tady freetrade nejsem si jist ale vypada to ze maji jenom appku , a offer je dost omezeny ale pro bezneho usera to muze byt ok.

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kubik » úte 15. říj 2019 11:31:19

Ahoj, mam mozna hloupy dotaz k marginu u IBKR. Mam obyceny margin account (nikoli portfolio margin) a vsude ctu, ze pri nakupu akcii je mi blokovano 50 % jejich hodnoty. V realu mam ale blokovano pouze 25 % inital a cca 11 % maintenance. Jako priklad akcie napriklad IBM. Jaky je tedy skutecny margin pozadavek na akcie?


kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kubik » pát 18. říj 2019 7:42:11

Diky za link, uz jsem ho cetl ale odpovida pouze na cast me otazky. Initial je 25 % a Reg T je 50 %. Nebylo mi dlouho jasne co je Reg T az jsem nasel tento priklad https://www.interactivebrokers.com/en/i ... argin-calc. Jestli to chapu spravne tak vypocet pomoci Reg T se aplikuje na end of day kazdy den. Takze efektivne pro non-intradenniho obchodnika plati tech 50 %, jinak mi budou pozice zavreny. Je to tak?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » pát 18. říj 2019 8:40:03

Ahoj,
v úplném zjednodušení je Initial Margin částka, kterou potřebuješ k nákupu akcií, u IB je to 25% jejich pořizovací hodnoty. Tyto blokované peníze se ti odblokují, pokud akcie ještě téhož dne prodáš. Pokud je ale budeš chtít držet přes noc, budeš potřebovat "overnight margin", tedy plný marginový požadavek na držení akcií, který je u IB ve výši 50% jejich pořizovací ceny... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od kubik » pát 18. říj 2019 11:08:41

dobretrejdy píše:
pát 18. říj 2019 8:40:03
Ahoj,
v úplném zjednodušení je Initial Margin částka, kterou potřebuješ k nákupu akcií, u IB je to 25% jejich pořizovací hodnoty. Tyto blokované peníze se ti odblokují, pokud akcie ještě téhož dne prodáš. Pokud je ale budeš chtít držet přes noc, budeš potřebovat "overnight margin", tedy plný marginový požadavek na držení akcií, který je u IB ve výši 50% jejich pořizovací ceny... :c)
Ahoj Jirko,
me tam v tom hrozne porad matlo to Reg T. Takze "Reg T End of Day Initial Margin" je "overnight margin"? To kdybych vedel na zacatku tak se vubec neptam:-)

Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od robo99 » čtv 24. říj 2019 5:54:36

vypršala mi platnosť paper trading účtu v TWS a momentálne si neviem založiť nový takým spôsobom, že sa budem prihlasovať pod menom a heslom a s označením, že ide o paper trading. Momentálne keď sa nemýlim tak sa viem prihlásiť iba ako demo použitím mojej e-mailovej adresy. Robím niečo zlé alebo je to naozaj tak?

Petr Eff.
Příspěvky: 95
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 24. říj 2019 6:54:05

Ještě k těm marginům. Nevím, jestli se to liší broker od brokera, no aktuálně mám u IB (ovšem pokusně zřízeno přes Tradestation Global) účet pouze s akciemi, které jsem kupoval povětšinou tento týden v po/út.

Když odečtu celkovou sumu účtu a cash, dostanu cca 343 tis. Kč
V Market value je 14900 USD, to tak plusmínus odpovídá.

Margin (initial a stejně tak maintenance) je 96tis., což bych očekával poněkud více. Polovina výše zmíněné částky by byla 171.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TWS obchodní platforma Interactive Brokers

Příspěvek od dobretrejdy » pát 25. říj 2019 7:12:05

robo99 píše:
čtv 24. říj 2019 5:54:36
vypršala mi platnosť paper trading účtu v TWS a momentálne si neviem založiť nový takým spôsobom, že sa budem prihlasovať pod menom a heslom a s označením, že ide o paper trading. Momentálne keď sa nemýlim tak sa viem prihlásiť iba ako demo použitím mojej e-mailovej adresy. Robím niečo zlé alebo je to naozaj tak?
Ahoj,
tomu nerozumím, paper účet se dá zřídit jenom když máš nafundovaný klasický účet k obchodování a platnost (existence) tam není dána, tedy pokud máš pořád aktivní hlavní účet....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti