Názor na obchod CSCO

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
Martin_33
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01. říj 2019 6:59:45
Kontaktovat uživatele:

Názor na obchod CSCO

Příspěvek od Martin_33 » sob 16. lis 2019 19:02:34

Ahoj,
mám pozici, kde držím 100x Long akcie a 1x Long Put @49. Mé celkové náklady (akcie + Long Put) jsou nyní -5014 USD. Pokud budu provádět nicnedělání a vyčkám do expirace, s největší pravděpodobností dojde k Exercise mé Long Put opce, jelikož ta je silně ITM a budou mi dodány Short akcie za +4900 USD. Akciové pozice se vyruší a mě zůstane celková ztráta -114 USD. Je tu nějaká možnost, jak tuto ztrátu v ideálním případě snížit? Mě totiž nic moc nenapadá, proto bych uvítal i názor někoho jiného, především zkušenějšího než jsem já :idea:

CSCO.png
CSCO.png (95.33 KiB) Zobrazeno 6381 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od dobretrejdy » ned 17. lis 2019 9:25:39

Ahoj,

tak to je dobrá otázka, co dál. Možná někoho napadnou jiné možnosti, já bych to zkusil třeba tak, že zjistím, co máš momentálně za pozici. 100x Long akcií + 1x Long Put 49 vytváří Syntetickou Long Call na strike 49 a podle toho, jak uvádíš, že maximální možná ztráta při Exercise by byla -114 USD, je toto pořizovací cena této Syntetické Long Call 49. Více na ni nemůžeš prodělat, protože to vyplývá z Risk Profile této složeniny a z charakteru profilu zisku/ztráty Long Call opce obecně, můžeš ale neomezeně vydělat, kdyby akcie CSCO neomezeně rostly do expirace nad strike 49, což by bylo jistě super.

Expirace opce je v pátek, takže ti zbývá týden, což není nic komfortního, když je tvá Long Put 49 hluboce v penězích, protože takový raketový nárůst nad 49 se asi nepředpokládá. Protože máš Syntetickou Long Call 49, tak dobrou možností je proto této Syntetické pozici vypisovat Short Call na nejméně stejném strike nebo vyšším a vytvářet polosyntetický Call Bull Spread nebo jiným pohledem Collar. Bohužel na Call strike 49 a vyšších se nenabízí žádná smysluplná Prémia v expiraci, ve které máš Long Put 49, takže toto vypisování postrádá smysl (je po Earnings, IV klesla, takže Prémia žalostná). Abys tohoto dosáhl, musíš tedy „pohnout“ se strike Long Put směrem k aktuální ceně podkladu, abys mohl takový výpis do Call Bull Spreadu (nebo Collar) provést a mělo to smysl. Toto rolování pak musí být takové, abys co nejméně ztratil a ještě získal nějakou další výhodu. Základní výhodou takového nabízeného rolování je pak skutečnost, že se hedžující Long Put nachází „v penězích“, takže ztráta by mohla být relativně malá. Můžeš totiž vždy prodat Long Put 49 za obrovskou dávku Vnitřní hodnoty a nakupením Long Put na vyšším strike utratit sice nějaké peníze, ale ty budou vždy menší, než tržba za prodej rolované Long Put 49. Pokud by rozdíl mezi tržbou za Long Put 49 a nově nakoupenou Long Put na vyšším strike byl vyšší nebo roven rozdílu strike, dokonce by jsi již na takovém rolování vydělal, což není pravděpodobné.

Na obrázku níže je jedna taková množnost vyznačena, a to rolování ve stejné expiraci.

CSCO stejna expirace.jpg
CSCO stejna expirace.jpg (174.82 KiB) Zobrazeno 6368 x

Mohl by jsi prodat Long Put 49 za +380 USD a nakoupit Long Put na strike 46 za -103 USD. Rozdíl strike je tři body, ale ty by jsi utržil jenom (+380 USD – 103 USD) částku +277 USD, tedy méně než rolovaných 300 USD níže. Pokud jsi měl dosavadní náklady -5014 USD, tak by jsi tímto je vylepšil o +277 USD na -4.737 USD, ale případnou Exercise nyní již narolované Long Put 46 by jsi získal +4.600 USD, takže by se ti prohloubila ztráta z prostého Exercise (-4.737 USD + 4600 USD) na -137 USD, byl by jsi na tom o -23 USD hůře než předtím, což právě představuje ten rozdíl, který jsi ztratil rolováním (rolovací ztráta). Měl by jsi tak novou Syntetickou Long Call na strike 465 za pořizovací cenu -137 USD. Vypadá to jako marný úkon, jenomže jsi si výrazně zlepšil výhled na možný uptrend nad strike Long Put 46 (nad 46 USD), který je nyní pravděpodobnější než nad původních 49 USD. Tento výhled můžeš dále omezit vypsáním Short Call nad nový strike strike 46, který jsem například vybral červeným kroužkem na úrovni 46.50 a získal tak +6 USD. Konstruoval bych ta polosyntetický Call Bull Spread +46/-46.50 (nebo Collar Long Put 46 + 100x Long akcie + Short Call 46.50). Pokud by při expiraci cena vystoupal nad 46.50, tak bych kromě Prémia +6 USD získal ještě navíc +50 USD za přiřazení Short Call 46.50. Shrnuto, je jasné, že toto provádět v nynější expiraci není moc výhodné, proto by nebylo špatné tyto možnosti posoudit ve vzdálenějších expiracích.

CSCO vzdalena expirace.jpg
CSCO vzdalena expirace.jpg (273.97 KiB) Zobrazeno 6367 x

Na obrázku je expirace za 19 dnů a obdobná operace. Prodej Long Put 49 a rolování až na ATM strike 45.50 by vyšlo na +284 USD. Měl by jsi zaručeno, že akcie pomocí Exercise prodáš za +4.550 USD, takže při současných nákladech -5.014 USD, ke kterým přidáš +284 USD tržbu z rolování to znamená maximální možnou ztrátu (+4.550 +284 USD -5.014 USD) ve výši -180 USD. Měl bys Syntetickou Long Call 45.50 za pořizovací cenu -180 USD. Jakýkoliv uptrend o +1.80 USD nad strike 45.50 na akciích CSCO by již byl profit a ten by mohl být neomezený, pokud by akcie neomezeně dále rostly. Toto vše můžeš omezit vypisováním Short Call na vyšších strike, buď ve stejné expiraci nebo nejdříve v expiracích bližších. Podle obrázku by jsi například výpisem Short Call 47 ve stejné vzdálenější expiraci získal +16 USD a snížil náklady (-180 USD +16 USD) na částku -164 USD. Pokud by při expiraci za 19 dnů byla cena CSCO nad strike 47, připsal by jsi si na svůj účet dalších +150 USD a tvá konečná ztráta by byla jen (-164 USD +150 USD) ve výši -14 USD.

Záleží tak nyní, jaký máš náhled na budoucí pohyb ceny CSCO a jestli například takové úpravy ti budou sedět. Každopádně si vždy za nějaké peníze navíc vylepšíš možnost mít předem danou jasně definovanou ztrátu a neomezenou možnost profitu…. :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

milos
Příspěvky: 19
Registrován: ned 29. zář 2019 18:13:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od milos » pon 18. lis 2019 10:41:44

Ahoj,

z této pozice vykouzlit zisk v dané expiraci 22 NOV bude obtížné.
Následující varianta obnáší uzavření akciové pozice a otevřením pozic:
2x short put 47 za +1,91
1x long put 45 za -0,39
k současné již nakoupené long put 49 původně za -5,014

a vytvořit put butterfly, který svým vrcholem nakukuje do zisku, to ale předpokládá pohyb CSCO k hodnotě 46,5 a to za 4dny s pravděpodobností dotyku této hodnoty okolo 58%.
Prob.of touch pro CSCO na 50,14$(stav, kdy by současný syntetický long call, bez dodatečných úprav, začal být v zisku) je okolo 8% a tento %rozdíl je matematické vyjádření odlišností obou variant.
Za daných podmínek by se dalo říct: Lepší motýl v hrsti, než-li syntetický long call na střeše:)

PS:Impl.Volatilita je bídná a tak i motýl nevypadá tak lákavě-před earnings by to bylo o něčem jiném.
csco1.jpg
csco1.jpg (302.88 KiB) Zobrazeno 6338 x

Martin_33
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01. říj 2019 6:59:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od Martin_33 » pon 18. lis 2019 22:11:33

Ahoj,
nejdříve bych vám oběma chtěl moc poděkovat za vaše komentáře k tomuto obchodu a nastínění dalších možností jak dál. Je úžasné mít tuto možnost zde na fóru a jsem rád, že jsou zde lidé, kteří dokáží poradit.

Tak tedy k mé pozici:
Nakonec jsem dnes před uzavřením trhů zvolil rolování původní Long Put 49 na Strike 45.5 do expirace za 18 dní (DEC 6). Nyní jsou tedy mé celkové náklady -171 USD oproti původním -114. BE je na 47,21.
Přílohy
CSCO_1.png
CSCO_1.png (117.68 KiB) Zobrazeno 6314 x

nighthero
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09. pro 2019 12:31:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od nighthero » pon 09. pro 2019 12:33:14

Ahoj Martine,

můžu se zeptat, jak jsi vyřešil to Cisco?
Nechals expirovat nebo si dělal nějaké úpravy?

Díky,
Roman

Martin_33
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01. říj 2019 6:59:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od Martin_33 » pon 09. pro 2019 18:08:49

Ahoj Romane,
tak CSCO jsem nechal do expirace, která byla v pátek 6.12.2019, došlo k přiřazení Long Put a akciové pozice se mi tak vyrušily s celkovou ztrátou -171 USD. :roll:

Popravdě jsem ještě přemýšlel, zda nerolovat na vzdálenější expiraci a neudělat původně z plánovaného krátkodobého obchodu obchod na delší dobu. Volil bych expirace:
1/ JAN 17,2020 - kde bych si případně polepšil i o dividendy 35 USD, Ex.Div.Day 3 ledna
nebo
2/ MAR 20,2020 - opět polepšení o dividendy 35 USD a 14. února bude i Earnings, který by také mohl zvrátit celou situaci....

No, nakonec jsem volil tak, jak jsem volil a přijmul ztrátu.
Martin

nighthero
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09. pro 2019 12:31:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od nighthero » úte 10. pro 2019 8:32:24

Já vnímán Cisco jako hodně vyklesané, tak jsem tam poslal ATM BullPut Spread, který jsem právě minulý týden roloval dále.
Proto jsem se ptal, jak jsi nakonec dopadl v tomto obchodě...

Na opcích se mi líbí ta jejich široká variabilita a klobouček za tyto stránky. :)

Pročítám si tu zdejší příspěvky a jen lituji toho, že jsem na tyto stránky nenarazil už dříve.
Rád bych se dostal někdy do stavu, kdy z každé situace, kdy jsem ve ztrátě, půjde vybruslit buď na nule nebo malém zisku. Ale to je asi svatý grál. :D

Martin_33
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01. říj 2019 6:59:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na obchod CSCO

Příspěvek od Martin_33 » úte 10. pro 2019 9:31:30

Také mám svůj názor na to, že je CSCO hodně vyklesané a je tam prostor pro růst, a věřím tomu, že růst bude, pouze je otázka kdy :?:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů