Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Základy opcí a základy jejich kombinací
michal
Příspěvky: 26
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » sob 25. kvě 2024 11:54:36

V článku Conversion + Reversal = Box je vysvětleno, že se nedá přímo vstoupit do levného boxu a po expiraci vydělat, protože by to byly peníze zadarmo.
Začal jsem zkoumat, jestli to tak skutečně je. A zjistil jsem, že není. U opcí SPX vzdálenějších expirací měsíc a více a hlavně na těch REGULAR měsíčních opcích na vzdálených strikes je možné koupit debetní BOX za nižší cenu, než je rozsah strikes. Můžu třeba koupit SPX box na strikes 7000 a 2000 za cenu 4913 a nechat expirovat. Můžu kupovat i takové, kde na opačných opcích není cena Bid, protože s ohledem na objem peněz by částka 0.05 za výpis opce byla zanedbatelná a není třeba ji vypisovat.
Drobný problém je v tom, že při nákupu na loan se z toho platí úroky, které ten zisk při expiraci sežerou. Musel bych na obchodní účet převést stovky tisíc nebo miliony dolarů, aby se to nekupovalo za půjčené peníze.

Opačně to nejde, tedy obchodovat BOX za kredit, protože přijatý kredit bude vždy nižší, než je rozsah strikes. Je zajímavé, že si můžu zadat limitní příkaz na nákup boxu za jakoukoliv malou cenu, třeba 0.05. Příkaz bude sice aktivní, ale neprovede se. Opačně ale na reálném účtu vůbec nejde zadat, tedy prodat box na strikes 5000 a 5010 a limit na prodej -15 ohlásí chybu... Maximální limit kreditního spreadu se dá zadat maximálně za cenu rozsahu strikes. Ale na demo účtu jde zadat i víc. Demo účet mi už takové příkazy několikrát i vyplnil, ale na tom opravdickém se mi to nikdy nepodařilo.

Tedy můžu koupit jen debetní box, abych na tom vydělal a potřebuju na to mít peníze na účtu (stovky tisíc USD), abych za nákup neplatil úroky. Dalo by se to vyřešit tak, že bych udělal reversal na nějaké akcii, abych za prodané akcie dostal peníze na účet? Pokud budou úroky za short akcií menší než výdělek na opčním boxu, mohlo by to fungovat? Musel bych se ale vejít do gross position value za prodané akcie a koupený box, tj. 30 násobek hodnoty účtu, takže 15 násobek na akcie a 15 násobek na SPX box. Nepodařilo se mi ale najít sazbu, za kolik se shortují akcie u IB v TWS.
Přílohy
box1.png
box1.png (89.74 KiB) Zobrazeno 2494 x
box2.png
box2.png (111.9 KiB) Zobrazeno 2494 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 641
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » pon 27. kvě 2024 6:17:52

Ahoj,
vidět ceny kombinovaného příkladu v platformě a nakonec za tuto cenu něco pořídit ve skutečnosti je rozdíl. Demo ti takové plnění možná poskytne, nicméně v reálu to bude problém. Long Box nebo Short Box není v platformě problém zadat, já v TWS nevidím žádné omezení u nákupu Short Boxu na strike z tvého obrázku za cenu -21.00, někdy vyskakují takové hlášky o chybě v příkazu v době, kdy se neobchoduje, typicky o víkendech.

Koupit debetní Box na ITM strike (například na Long Call 400 a Long Put 10000 z tvého obrázku) by si vyžádalo kolem 960 000 USD, to je celkem utopie takto obchodovat pro nějaký velmi drobný profit, když na T-Bills s měsíční dobou do splatnosti můžeš nyní vydělat cca 5.30% p.a.

Box je skvělá strategie pro uzamknutí profitu nebo ztráty nebo pro postupný vstup do jednotlivých částí, například nejdříve ITM Long Strangle a poté na stejných strike Short Strangle nebo nejdříve třeba Syntetický Long na nějakém strike a po pohybu Syntetický Short na jiném strike atd...těch možností je více.

Poplatek za půjčení akcií je pro každou akcií u IB jiný, lze nastavit sloupec "Fee rate" v TWS z nabídky "Short Selling", tam uvidíš pro každou akcii aktuální sazbu...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

michal
Příspěvky: 26
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » pon 27. kvě 2024 8:44:06

T-Bills bude asi rozumnější obchodovat. Zásadní problém mám v nevýhodném kurzu banky, všechny mají mizerný kurz, např. spořitelna 22,2 a 23,3 USD/CZK, což je rozdíl asi 5%. Tedy převést peníze z CZK účtu na USD účet interactive brokers, koupit dluhopis a potom vybrat peníze zpět do české banky sežere 5 procent a k tomu asi tisícovku za zahraniční převod. Takže bych rok musel s tím dluhopisem vydělávat jen na zaplacení toho kurzu. Dají se použít služby typu Wise s lepším kurzem, ale i tak to stojí dost peněz na poplatcích. Nebo možná mít účet u IB v CZK? Tam bude taky docházet ke konverzi měny. Jak to můžu udělat co nejlépe, aby se to vyplatilo?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 641
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » pon 27. kvě 2024 9:17:04

Ahoj,
asi nejlepší bude část peněz, které máš určené na trading a investice převést na brokerský účet a nechat je tam ležet a nepřevádět sem a tam, protože je to opravdu drahé. Výběr měny účtu záleží na investicích, které chceš obchodovat. Pokud budeš mít měnu účtu u brokera v CZK a nakoupíš investici denominovanou v USD, tak se vždy provede konverze CZK do USD na tuto investici a budeš vystaven kurzovému riziku. Pokud budeš mít měnu účtu v USD a nakoupíš investice v USD, tak se žádná konverze nebude dělat a tobě zůstane kurzové riziko mezi kurzem, za který jsi měnil CZK na USD při posílání na účet a okamžikem, kdy si tyto peníze budeš posílat v zpět do ČR a budeš z nich vyrábět CZK....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

michal
Příspěvky: 26
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » pon 27. kvě 2024 9:26:29

Víc než kurzové riziko mi vadí ten nevýhodný kurz banky. Četl jsem něco o tom, že u IB se dá měnit base currency a konvertovat měnu, ale je to nějak omezené, navíc ten převod bude taky něco stát. Pokud mi jde jen o zhodnocení nějakým dluhopisem, tak mi vyjde výhodnější termínovaný vklad u české banky za 4 %, kde ty konverze nemusím řešit. A je to bez rizika kurzu. Ale děsí mě, že se ty sazby snižujou, když teď klesá inflace. Už jsem měl i lepší sazbu. Taky bych očekával, že se budou snižovat i T-Bills, takže to vyjde podobně. Já bych radši tu inflaci nechal pěkně vysoko, ať se úročí. Přesouvat vysoké částky k IB kvůli dluhopisům bych nedělal.

michal
Příspěvky: 26
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » úte 28. kvě 2024 14:28:18

dobretrejdy píše:
pon 27. kvě 2024 6:17:52
já v TWS nevidím žádné omezení u nákupu Short Boxu na strike z tvého obrázku za cenu -21.00, někdy vyskakují takové hlášky o chybě v příkazu v době, kdy se neobchoduje, typicky o víkendech
Zkoušel jsem znovu zadat ten Short Box na strike 5270 a 5290 za cenu -21.00 v normálních hodinách dnes v 16:20 našeho času a stále hlásí price invalid. Takže to nebude víkendovou hláškou. Zřejmě broker nechce povolit takové příkazy záměrně. -20.00 tam zadat jde.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 641
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » stř 29. kvě 2024 11:29:07

Ahoj,
máš pravdu, u SPX to z nějakého podivného důvodu nejde. Zkoušel jsem stejný kreditní Box na NDX, různé akcie a tam to zadat (i s vysokým kreditem) jde v pohodě, u SPX to fakt nejde, nevím proč. Řešení by pak mohl být ve dvou SPX příkazech - buď Synteticky Long a Synteticky Short nebo Call Credit Spread a Put Credit Spread, měl bych ale obavu s plněním při nějakém pohybu, Ask/Bid spreadu atd...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

michal
Příspěvky: 26
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » stř 29. kvě 2024 13:22:48

I kdyby to šlo, tak se to nevyplní. Zkoušel jsem zadat hromadu podobných boxů SPX za debit o málo nižší než rozsah strike a na real účtu jsem nikdy nedostal plnění. Na demu se nějaké vyplnily, ale neodpovídá to realitě. Dalo by se to zadávat po jednotlivých opcích, ale s rizikem, že se neprovedou všechny a pak to půjde do ztráty.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 641
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od dobretrejdy » stř 29. kvě 2024 14:06:48

No jasně, že nevyplní, to jsem už psal, to by byly peníze zadarmo. Já reagoval na tu nemožnost tam zadat to plnění za nějakou sumu (-21.00) a TWS to odmítne :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

michal
Příspěvky: 26
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Okamžitý nákup levného boxu s jistým výdělkem

Příspěvek od michal » stř 29. kvě 2024 18:30:40

dobretrejdy píše:
stř 29. kvě 2024 11:29:07
Zkoušel jsem stejný kreditní Box na NDX, různé akcie a tam to zadat (i s vysokým kreditem) jde v pohodě
A jak jsi zkoušel to NDX? Já jsem tam dal credit box Jun 20 strike 18800 a 18700 za cenu -101 a taky mi to hodilo hlášku price invalid. U akcií mi to ale zadat šlo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů