O nesmrtelnosti chrousta

Názory, kritika, psychologie, knihy, filmy, seriály......prostě nejrůznější tradingové haraburdí
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 25. čer 2020 15:26:14

...takže zachovám Non-Professional přístup a pokud budu chtít SPY, tak nakoupím hluboce ITM Long Call a udělám její Exercise....:c)

P.S. ,::,jinak super info :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

krejzic
Příspěvky: 34
Registrován: úte 08. říj 2019 15:22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od krejzic » čtv 25. čer 2020 20:53:46

A to je podle mě naprosto dostačující varianta pro většinu případů. I když jak to vypadá, pořád je dost lidí, kterým by víc vyhovovalo koupit přímo podklad. Je otázka, jestli jenom z neznalosti (no offense) nebo to jejich strategie opravdu bezpodmínečně vyžaduje.

Pavle, nechceš se podělit o svůj přístup a konkrétní situaci, kde bys upřednostňoval nákup podkladu? Možná je řešení jednodušší, než se může zdát.

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od Pavel » pát 26. čer 2020 9:29:19

krejzic píše:
čtv 25. čer 2020 20:53:46
Pavle, nechceš se podělit o svůj přístup a konkrétní situaci, kde bys upřednostňoval nákup podkladu? Možná je řešení jednodušší, než se může zdát.
Aha, chtěl jsem to uzavřít a už se nevyjadřovat abych tu nebyl za remcala. Jsem vrácen do hry, tak zkusím odpovědět. Moc Vaší argumentaci, která naznačuje, že je to vlastně jedno, nerozumím :( . Jsem trochu nejistý. Jsem Jirkův (dobrétrejdy) učeň. I knihy, které jsem přečetl, jsou většinou uvedeny v recenzích tohoto blogu. Proto (myslím si) znám postupy, jek si pořídit ETFka bez možnosti obchodování podkladu pomocí opcí (které je zatím! možné obchodovat). Nicméně, nemám do toho chuť, protože nemohu využít plného potenciálu obchodních přístupů. Stále mně ale nejvíc popuzuje ta hloupost úřadů, které ve výsledku pořízení ETF nezamezila vůbec, jenom pro nezkušené tyto podklady učinila ještě více rizikovými a zkušenějším znechutila hru (fotbalově). Pořád připomínám, nevím, co ti popletenci v Bruselu udělají zítra (ne jenom s burzou). Sorry, už zase začínám.

Pokusím se tedy o ten příklad, i když se to nedá úplně obecně uvést, vyplývá to vždy ze situace, kterých může být nekonečně mnoho (a mnoho příkladů uvádí v reálných obchodech Jirka ve svém blogu, takže se ani necítím být toho hoden). Byl bych moc rád, pokud byste mi ukázali, že je to nesmysl. Rád to uznám, protože budu mít potom klid v duši (té části unijní duše).

Mějme třeba kalendář na akcii s cenou podkladu 165 (skoro jako GLD :D ) a volatilitě 20%. Pro zjednodušení ponecháme volatilitu konstantní po celou dobu úvah o obchodu. Vypíšu 1x CALL 168 s exp. za 7 dní a pořídím 1x CALL 165 s exp. za 14 dní. Vynaložím za něj asi -190. Když se teď podívám na obchod v týdenním horizontu (za 7 dní běhu obchodu), tak všude nad cenou podkladu 165 vydělává (asi max +175 na ceně podkladu 168) a všude pod 165 prodělává (max těch vynaložených -190 pod cenou podkladu asi 155).
Čas běží, obchod jde mým směrem :lol: (teď jsem se sám pobavil) a po 4 dnech (3 dny do expirace front opce) je podklad na 168. A teď přijde to, do čeho mně zasahuje unie. Mohu přijmout okamžitý zisk asi 85 (do toho mě unie nezasahuje) nebo mohu nechat obchod běžet s potenciálem vyššího zisku. Hrozí mě však stále ztráta po poklesu (který je třeba zrovna celkem pravděpodobný). Velmi rád (nemohu však) bych pořídil short -20 akcií podkladu na aktuální ceně 168, a ať jsem úplně klidný, tak k tomu pořídil 1x CALL 173 s exp. za ty 3 dny za asi -15 (ceny opcí jsou přibližné, záleží na tvaru skew). Ponechal bych tím stále potenciál přes +150 na ceně podkladu 168, dále při nějakém velmi málo pravděpodobném výrazném poklesu nebo nárůstu podkladu bych ponechal potenciál ještě vyššího zisku a nakonec maximální ztráta by byla v oblasti ceny podkladu 159 až 163 kolem jenom -20 (pozor, toto vše uvádím pro čas expirace front opcí, tedy za 3 dny). Takže při nezměněné volatilitě výsledek -20 až +150. To je ten příklad ztráty svobody. Vidím to špatně?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od dobretrejdy » pon 29. čer 2020 6:39:32

Ahoj,
jenom taková poznámka na okraj. Existuje přece tolik jiných titulů, které obchodovat lze, takže několik "zakázaných ETF" mě přece nemůže nijak otrávit. Při argumentaci, že například indexové ETF jsou vhodné, protože se nepohybují nijak volatilně, pak existují akciové tituly, které mají nižší Beta než takové indexové ETF a jejich opční trhy jsou také dostatečně likvidní... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od dobretrejdy » ned 05. črc 2020 6:31:43

...natrazil jsem na tweet Nassima Taleba...

tweet.jpg
tweet.jpg (9.14 KiB) Zobrazeno 8732 x

...tak mě zajímalo, "...když nikdy nepotkal bohatého nitpickera...", kdo je to ten nitpicker. Tak jsem to zadal do překladače...

translate.jpg
translate.jpg (28.21 KiB) Zobrazeno 8732 x

...teda slyšel jsem už leccos, ale že je to "dusičák", to jsem fakt neslyšel nikdy...nakonec jsem se v anglickém významovém slovníku dozvěděl pravdu...

translate2.jpg
translate2.jpg (20.07 KiB) Zobrazeno 8732 x

...Nassim tak nezná žádného bohatého "zbytečného detailistu"....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

krejzic
Příspěvky: 34
Registrován: úte 08. říj 2019 15:22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od krejzic » pon 06. črc 2020 22:26:03

u nás se tomu říká "hnidopich" ;)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od dobretrejdy » pon 20. črc 2020 9:58:52

...tak bych nevěřil, že tři čtvrtě hodnoty všech US Equities (hodnoty amerických veřejně obchodovaných společností) vlastní věková kategorie nad 55 let. Tak mě ti mladí zase zklamali, furt budeme za ně tahat ty horké brambory z ohňa...:c)

vlastneni.jpg
vlastneni.jpg (109.59 KiB) Zobrazeno 8611 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od Roman » pát 24. črc 2020 12:07:00

ahoj, to je dáno tím, že zejména v US je equity forma penzijního spoření. Starší generace začali posílat příspěvky dřív a tudíž jim již mohli za ten čas víc tyhle "příspěvky" narůst. Mladší generace ještě nestihli tolik naposílat a zejména ještě nemají tolik "zisků" z trhů. Zřejmě by vypadalo porovnájí jinak kdyby jsme porovnávali kdo kolik posíla na Equity, případně kolík % posílá která generace ze svých přijmů. Finančí poradi doporučují pro 55+ posílat již na dluhopisy ne na equity.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od dobretrejdy » ned 18. říj 2020 7:57:01

Ahoj,
slušná sázka na to, že v březnu příští rok se bude VX MAR21 pohybovat mezi cca 14 - 21 body. Nákup 60 000 VIX Put opcí a prodej 120 000 VIX Put opcí na strike v jiných expiracich je už "slušnej Put kalendář"...

VX MAR21.jpg
VX MAR21.jpg (162.07 KiB) Zobrazeno 7805 x

:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: O nesmrtelnosti chrousta

Příspěvek od dobretrejdy » pát 23. říj 2020 8:45:30

VX futures týden před US prezidentskými volbami...

VX Bwd.jpg
VX Bwd.jpg (62.69 KiB) Zobrazeno 7662 x

... pokud by nějaká učebnice o futures kontraktech chtěla popsat Backwardation, tak toto je jeho křivka v "čítankové" verzi...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host