Príbehy úspešných - motivácia

Názory, kritika, psychologie, knihy, filmy, seriály......prostě nejrůznější tradingové haraburdí
Odpovědět
Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Príbehy úspešných - motivácia

Příspěvek od robo99 » úte 01. říj 2019 12:51:22

Ahojte, toto vlákno ma napadlo vytvoriť pre motiváciu nás menej skúsených. Ak je niekto kto je pravidelne ziskový, prípadne sa tradingom živí a chce sa podeliť o svoju traderskú cestu tak prosím, určite to padne na úrodnú pôdu. ;)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy úspešných - motivácia

Příspěvek od kubik » pon 07. říj 2019 13:52:14

Vypada to, ze nikdo uspesny tu asi zatim neni nebo se nechce podelit:-).

Muzes alespon ty Jirko (dobrejtrejdy)prosim prozradit jestli se tradingem zivis na plny uvazek anebo mas i nejaky day job?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy úspešných - motivácia

Příspěvek od dobretrejdy » úte 08. říj 2019 8:54:01

Ahoj,
no tak hned, když Robo99 tady založil toto vlákno, tak jsem si říkal, jestli tady někdo někdy něco napíše. Mě se osobně prezentace úspěchu líbí v jakékoliv formě, protože by měla být v zdrojem inspirace a motivace pro ostatní, kteří chtějí uspět a nezáleží na oboru nebo disciplíně. Bohužel úspěch, popularita, sláva, peníze... je také téměř vždy ztrestáno určitou mírou nenávisti, odporu a závisti těch, kterým se buď v dané branži nedaří nebo jim prostě takové projevy dělají dobře.

Nenapadá mě obor, který by doprovázely takové závistivé komentáře a projevy jako je trading. Je to způsobeno asi tím, že se neví, kdo je opravdu dobrý a kdo nikoliv, protože se to nedá dost dobře měřit a neexistuje způsob, jak takové uznání podložit nějakým, byť virtuálním důkazem. Pokud jsi Zlatý slavík, tak to odráží počet hlasů, které jsi dostal v nějakém hlasování, stejně jako naše jednička na Hradě nebo zákonodárné party v podhradí, renomovaný vědec může být oceněn Nobelovou cenou, úspěšný počítačový expert napíše nějakou světově užívanou aplikaci, ale trader?

V odpovědi na tvou výzvu musím odpovědět, že jsem svou cestu již mírně popsal a naznačil v několika článcích na webu a nemám nějaký zvláštní zájem to nějak upřesňovat, považuji to prostě za svou vlastní soukromou věc.

Znám dost lidí, co obchodují a není mezi nimi jediný, který by dělal jenom trading, každý dělá ještě třeba i několik věcí dalších. Zaměstnanei na nejrůznějších úrovních, manažer, podnikatel, soudní znalec, právník, spisovatelka..., a jejich okolí mnohdy ani netuší, že něco takového dělají. Já osobně mám svou vlastní firmu a té věnuji nějaký svůj čas a k tomu mám trading. Obchoduji pouze své vlastní peníze a pokud bych měl nějak svou pozornost mezi tradingem a ostatními činnostmi nějak nadávkovat, tak by to bylo tak půl na půl.

Trading je pro mě skvělý a přitažlivý zejména z jednoho podstatného důvodu - kromě peněz k němu téměř (v určité fázi jeho poznání) nic není potřeba. Umím si představit, že se mi přestane dařit v podnikání nebo vůbec v životě a hypoteticky se všechno hmotné někam odpaří. Pokud by mi v tomto případě zůstaly pouze peníze k obchodování, tak si troufám tvrdit, že bych se bez problémů uživil a stačilo by mi k tomu chodit třeba jen do internetové kavárny. Je to samozřejmě jenom modelový a silně nadnesený příklad, ale tak já vnímám sílu tradingu. "Omnia Mea Mecum Porto", tedy "všechno své si nesu sebou" pak přesně vyjadřuje ten základní princip, proč se mi obchodování líbí současně s obrovskou nabídkou možností, které si ve své hlavě "sebou mohu vzít". Toto já považuji za svůj vlastní úspěch v tradingu a umím si živě představit, že někdo namítne, co je to vlastně za blbost....naštěstí je mi to úplně jedno :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy úspešných - motivácia

Příspěvek od kubik » stř 09. říj 2019 10:06:05

Super, diky. Zaujalo me, ze neznas nikoho kdo by delal jenom trading. I kdyz by tradingem clovek dokazal uzivit rodinu, tak by mu mozna chybelo nejake naplneni zivota, ktere by prinaselo trochu hmatatelnejsi vysledky.

Libri
Příspěvky: 9
Registrován: ned 29. zář 2019 20:27:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Príbehy úspešných - motivácia

Příspěvek od Libri » čtv 10. říj 2019 12:41:53

kubik píše:
stř 09. říj 2019 10:06:05
Super, diky. Zaujalo me, ze neznas nikoho kdo by delal jenom trading. I kdyz by tradingem clovek dokazal uzivit rodinu, tak by mu mozna chybelo nejake naplneni zivota, ktere by prinaselo trochu hmatatelnejsi vysledky.
K tomuto mne přepadla starší vzpomínka :) ještě v době kdy jsme tu měli kapitalismus ,tedy počátek devadesátek, jsem potkal frajera, co díky finančním spekulacím (leasingy, půjčky ap.) vydělával astronomické částky, ale říkal že ho to už vlastně nebaví pořád jenom obracet peníze, že by chtěl za sebou vidět i něco trvalejšího a vzhlížel k mé branži (stavařina). to je panečku něco, ať uděláš co uděláš, vždy po tobě zůstane nějaký barák :) v té době jsem ale já pokukoval spíše jeho směrem :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host