Short UVXY přes opce

Témata související s obchodování Volatility, VIX Index, VX futures, VIX opce, Volatility ETN...
Odpovědět
sas.martin
Příspěvky: 14
Registrován: sob 11. dub 2020 18:46:46
Kontaktovat uživatele:

Short UVXY přes opce

Příspěvek od sas.martin » pát 17. dub 2020 15:31:03

Ahoj,
teď při velkém nárůstu volatility jsem na UVXY vypsal Bear Spready na cca 450 dní. Konkrétně je 20.3.

Trochu mě zaráží jaká je teď cena těchto spreadů, když podkladové aktivum pokleslo skoro o 40 %.
Na Call Bear Spredech (kreditní strategie) je již vidět zisk, zatím co u Bear Put Spredů je pořád vidět ztráta. Oba spready jsou na stejných stricích.

Myslíte si, že je to pouze náhoda? Na těchto opcích jsou kvůli hodně vzdálené expiraci extrémně šikoré bid-ask spready a tak je ocenění velice nepřesné. Navíc call spready mají lepší RRR (kvůli možnosti exercise) a proto možná jsou rychleji v zisku?

Nebo to nějak souvisí s vývojem volatility? Historická volatilita je pořád na vysokých úrovních, ale implikovaná výrazně klesla. Z tohoto pohledu je výhodnější opce nakupovat než vypisovat. Nedává mi to smysl, protože u obou spreadů je bližší opce nakoupená a vzdálenější vypsaná.

Díky za váš názor
Martin

Myk
Příspěvky: 16
Registrován: úte 08. říj 2019 18:20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Short UVXY přes opce

Příspěvek od Myk » ned 19. dub 2020 16:58:56

Velmi pravděpodobně jde o nepřesnost v rámci bid-ask spredů. Kdyby šlo put a call bear spread na stejných stricích koupit/prodat za jiné ceny, mohl bys ten dražší prodat a ten levnější koupit a vyvořil bys Box - bezrizikovou pozici s definovaným ziskem a nulovým marginem.
Jelikož ale jde o vzdálené pozice se širokým bid ask spreadem, tak se ti to pravděpodobně nepodaří protože nebude dostatečná likvidita.

sas.martin
Příspěvky: 14
Registrován: sob 11. dub 2020 18:46:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Short UVXY přes opce

Příspěvek od sas.martin » sob 30. kvě 2020 12:17:23

Ano, šíře Bid Ask spredů má určitě vliv, ale úplně mi vypadlo, že největší vliv bude mít IV.

Vůbec jsem si neuvědomil, že od doby otevření pozic se výrazně změnila IV. Z opční teorie je pak jasné, že pokles IV Bear Put Spreadům výrazně škodí, naopak Bear Call spreadům velice prospívá.

Poučení:
Příště se soustředit na obchodování opcí (ceny opcí) nikoliv obchodování podkladu :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host