Ratio spread UVXY

Témata související s obchodování Volatility, VIX Index, VX futures, VIX opce, Volatility ETN...
Odpovědět
Libri
Příspěvky: 9
Registrován: ned 29. zář 2019 20:27:35
Kontaktovat uživatele:

Ratio spread UVXY

Příspěvek od Libri » pon 02. bře 2020 10:53:06

ahoy kolegové.
v pátek 28.2.2020 jsme s kamarádem řešili možnost participovat na neefektivitě a rozpadu hodnoty UVXY v čase a s návratem VIXu k běžnějším (nižším) hodnotám. zkusili jsme vymodelovat několik ratio spreadů na straně put (různé strikes a různé expirace). Nejvíce se mi líbil tento:
ratio spread 20-17.jpg
ratio spread 20-17.jpg (71.5 KiB) Zobrazeno 3101 x
podle platformy IB by se s velkou pravděpodobností dal pořídit kreditně
cena v IB.jpg
cena v IB.jpg (13 KiB) Zobrazeno 3101 x
překvapil mne i velmi nízký margin
margin 1knt.jpg
margin 1knt.jpg (58.77 KiB) Zobrazeno 3101 x
má úvaha byla tato - pokud by trh dále bláznil a UVXY se nechtělo umoudřit, nehrozí mi nic jiného než pokorně poděkovat za přijatý kredit. Pokud se očekávaný scénář naplní, půjde cena ratio spreadu před případnou ztrátou přes profitabilní zónu. rizikem by zřejmě bylo rychlé vyklesání podkladu tedy UVXY, ale stále s dostatkem času likvidovat pozici s malou ztrátou. Když je to za kredit a s tak malým marginem (samozřejmě počítám díky jedné nekryté opci i s nárůstem marginu pokud by se zvětšovala i otevřená ztráta pozice) mohu takovýchto pozic otevřít teoreticky velmi mnoho, ale nechci dráždit hada bosou nohou a na naučení se řízení takovéto pozice bych se spokojil s množstvím 2 až maximálně 4 :) jaké bylo mé překvapení když dvojnásobná pozice vyžadovala násobně vyšší margin
margin 2knt.jpg
margin 2knt.jpg (59.23 KiB) Zobrazeno 3101 x
a tři pozice by vyžadovaly opět o něco vyšší margin
margin 3knt.jpg
margin 3knt.jpg (68.96 KiB) Zobrazeno 3101 x
To vede k úvaze, že tato konstrukce ukrývá ještě nějakou pro mne zatím skrytou nedokonalost.
Logické dvě otázky zní:
1. víte proč se se zvyšujícími stejnými pozicemi zvedá margin více než násobkem pozic?
2. existuje ještě nějaká varianta dalšího vývoje (zvyšující předpokládané riziko) , kterou jsem nezmínil (tudíž si ji nejsem vědom)?
a třetí, nejspíše přímo na Jirku:
v seriálu ratio spreadu ukazuješ jako jednu možnost řešení ohroženého nahého výpisu prodej(nebo nákup pokud by šlo o vypsanou call ) 100ks podkladu. u UVXY tuto možnost nemáme, ale předpokládám že to jde řešit také přes nákup opce.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratio spread UVXY

Příspěvek od dobretrejdy » úte 03. bře 2020 8:35:39

Ahoj,
marginový požadavek mi také přijde nelogický, protože by měl být stejný jako pro počet naked Short Put opcí, pokud si v TWS nastavím naked výpis Put, tak margin se zvyšuje přesně podle počtu vypisovaných kontraktů. Předpokládám, že se nejedná o účet s Portfolio Margin (nad 100 k USD).

Podklad koupit opravdu nelze, takže se dá Ratio Spread řešit třeba nákupem Long Put do Butterfly. Pokud získám Prémium za Ratio Spread, mohu jej vydat na Long Put na nižším strike a vytvořit symetrický/nesymetrický Butterfly, takový nákup Long Put na nějaké ceně může být současně StopLoss, pokud jej nastavím na nějakou cenovou úroveň do nějaké logické vzdálenosti. UVXY umí rychle růst při nejistotě na trzích, ale pomaleji klesat (odhlédnuto od efektu páky), takže se takový nákup dá časovat....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host