Volatilita související s Earnings

Témata související s obchodování Volatility, VIX Index, VX futures, VIX opce, Volatility ETN...
Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Volatilita související s Earnings

Příspěvek od Roman » ned 27. říj 2019 6:25:15

Ahoj,

na https://marketchameleon.com/Overview/NFLX/IV/ivTerm -> Difference -> IV90-IV30 je skoro pro hodně symbolů vidět jak rozdíl mezi volatilitami narůstá a klesá v souvislosti s Earnings, viz přiložený screen. Jak je možné tohle obchodovat? Jsem opční začátečník, takže mně napadá long/short Stradle, popřípadě Strangle, dále by to mohl být Ratio nebo BackSpread. Čeho ale nevím jak dosáhnout je, abych byl vystaven pořád IV_XX, třeba IV 30. Ono to asi souvisí s tím, jak se přesně počítá IV 30, předpokládám, že je to nějakým poměrem s aktuálně dostupných expirací - něco jako VIX. :-) Má smysl v tomhle víc bádat, nebo je to slepá ulička?

Dík,
Roman
Přílohy
screen.png
screen.png (51.98 KiB) Zobrazeno 7631 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od dobretrejdy » ned 27. říj 2019 9:04:15

Ahoj,
Earnings obchody jsem popsal v těchto článcích https://dobretrejdy.com/?page_id=3192, tam by mohla být odpověď na tvé otázky. Obecně je obchodování Earnings velká výzva a být v těchto obchodech připraven na vše je téměř nutností. Přestože se toto obchodování dost propaguje, ze své vlastní zkušenosti vím, že být konstantně profitabilní při jejich obchodování je velmi obtížné.

Pokud po přečtení článků nebudeš s odpovědí na otázky kolem Earnings spokojen - pokládej dotazy, od toho toto fórum tady je.

Ahoj, Jirka :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od Roman » ned 27. říj 2019 16:35:25

Ahoj,
články se zaměřovali na obchody v délce trvání 10 dní předem a na expirace v tom samém týdnu nebo následujícím po earnings. Z grafů níže to vypadá, že "jistější" pohybu jsou na IV 30 vs IV 90, ale nedokážu říct, jestli se to dá i obchodovat na delších expiracích.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od dobretrejdy » pon 28. říj 2019 8:02:16

Ahoj Romane,
Implied Volatilita je číslo v procentech, které zobrazuje s jakou pravděpodobností se cena podkladu může pohnout v horizontu jeden rok. Na obrázku ve tvém příspěvku je graf "Term Structure" Implied Volatility NFLX. Aby byl někdo schopen vyrobit takovou Term Structure, tak bude opravdu potřebovat stanovit očekávanou IV na nějakém časovém rámci a bude k tomu potřebovat nějaký výpočet, není to ale výpočet, kdy IV v annualizovaném tvaru, který vidím v opční platformě převedu na jiné číslo (například měsíc) než je zobrazovaná roční IV. Nabízí se použít algoritmus pro výpočet hodnoty VIX Indexu, který jej stanovuje z opcí na SPX a měří třicetidenní očekávanou IV na tomto indexu, o tom jsem psal tady https://dobretrejdy.com/?p=950. Výpočet vychází z opčních řetězců s expirací právě kolem třicáteho dne v budoucnosti. Můžu ale také chtít vypočítat pro VIX Index očekávání na jiné časové periodě než je třicet dnů a potom bych mohl volit jiné opční kontrakty se vzdálenější expirací k tomuto výpočtu, tak bych mohl získat časovou strukturu (term structure) a pozorovat, jakou má tato struktura tvar na křivce v nějakém grafu. Takovou Term Structure na VIX Indexu mohu najít zde http://www.cboe.com/trading-tools/strat ... cture-data. Celou tuto technologii výpočtu mohu přenést na jakýkoliv podklad, který má zalistovány opční kontrakty a vyrábět si tak Term Structure také pro něj, mírně jsem se tímto zabýval zde https://dobretrejdy.com/?p=1010.

Osobně předpokládám, že graf, který vidíš na marketchameleon.com je právě zobrazením takové Term Structure, který můžeš přepínat mezi prostým zobrazením jednotlivých křivek nebo zobrazením rozdílu jednotlivých hodnot pro dané časové rámce (například IV 90 mínus IV 30). Záleží pak, co mohu na tomto grafu vlastně vypozorovat a jak toto mohu použít. Pravděpodobně by měly být významné dva okamžiky, kdy se taková křivka nachází v extrému anebo kdy se nachází alespoň pod hodnotou nula (bližší hodnota IV je vyšší než IV vzdálenější). Důležité pak je se neztratit v interpretaci pozorovaného a nedělat si věci komplikovanější než jsou. Za podstatné bych také viděl základní problém dostupnosti takového výpočtu v případě, že se provozovatelé serveru rozhodnou takové zobrazení odstranit nebo zpoplatnit.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od Pavel » čtv 09. led 2020 18:40:03

Všiml jsem si, že poslední dny roste volatilita Target Corp. (TGT).
Další earnings bude až v březnu. Příští týden je očekáván podpis "phase1" ale ostatní podobné "retail" firmy (HD, WMT) se podobně tyto dny nechovají. Nemáte někdo tušení, co to způsobuje?
Přílohy
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (46.3 KiB) Zobrazeno 7486 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od dobretrejdy » ned 12. led 2020 9:02:14

Pavel píše:
čtv 09. led 2020 18:40:03
Všiml jsem si, že poslední dny roste volatilita Target Corp. (TGT).
Další earnings bude až v březnu. Příští týden je očekáván podpis "phase1" ale ostatní podobné "retail" firmy (HD, WMT) se podobně tyto dny nechovají. Nemáte někdo tušení, co to způsobuje?
Ahoj, opravdu jsem neobjevil nic zásadního, co by mohlo ovlivnit fundament v nejbližších dnech. Pokud si poskládám IV pro měsíční expirace, tak je patrné, že "něco se stane" do/okolo lednových expirací. Únorové a následující expirace už nemají IV tak vyhrocenou.

TGT.jpg
TGT.jpg (75.38 KiB) Zobrazeno 7440 x

Může to být projev existence nějaké Insider informace (převzetí, nějaký soudní verdikt....) o kterém se všeobecně neví. Ideální pro opční operace na bází získání Prémia (např. krátkodobý široký Ratio Spread za co nejméně peněz, za nula nebo kredit apod....) :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Aurelio
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. zář 2019 18:56:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od Aurelio » stř 15. led 2020 16:24:05

dnes mi TGT prepadol o ~7 % a som si spomenul, ze ste to tu riesili nedavno ... takze narast volatility sposobilo ocakavane zverejnenie vysledkov predvianocnej sezony

teraz by uz IV mala byt asi v normalu /preto asi, lebo ja tento udaj nesledujem :-) /

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od Pavel » čtv 16. led 2020 12:02:36

Ano, už jsem to také zaregistroval. Ovšem do včerejška jsem nebyl schopen ze svých obvyklých zdrojů zjistit příčinu nezvyklého nárůstu volatility. To mě vždy uvádí v pochybnost, zda mohu zodpovědně obchodovat, když někdo informace má a já ne. Zřejmě je tato událost pro ticker TGT všem známá. Možná by bylo lepší obchodovat jen dva, tři tickery a být na ně dokonalý odborník. Tento přístup jsem četl v nějaké knize od profíka (myslím Passarelli). Sorry, jen zamyšlení :)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 16. led 2020 14:32:54

Dobré postřehy. Podle mě ukázkový případ, jak Implied Volatilita odráží něco, co "je ve vzduchu" a já nejen nevím, jak to dopadne, ale také nevím co má dopadnout. Vždycky se asi najde někdo, kdo má lepší informace než ostatní a bude se snažit toho využít (Insider Trading) nebo bude existovat něco, o čem nemám potuchy (třeba podaná žaloba na společnost, aférka statutára...) nebo budu nějaké informace podceňovat - netušil jsem, že zveřejnění "vánočních čísel" může takto s titulem zamávat...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Aurelio
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. zář 2019 18:56:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita související s Earnings

Příspěvek od Aurelio » úte 21. led 2020 9:18:09

pri tejto prilezitosti ma ale napada otazka /sry za newbie otazku/: kto urcuje hodnotu IV? lebo ten kto ju urcuje o zverejneni vedel - market maker? alebo samotny Target?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host