Alternativa evropského ETF na SPY

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa evropského ETF na SPY

Příspěvek od dobretrejdy » sob 06. bře 2021 12:21:28

Myslím, že k přesnému trackování SPY mají některé z těchto titulů i dost daleko, určitě vřele doporučuji "před použitím" přečíst prospekt každého tickeru ke zjištění, co vlastně každý tento produkt odráží nebo kopíruje...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa evropského ETF na SPY

Příspěvek od sarej » sob 27. bře 2021 20:15:23

Ahoj,
Pokud chcete pouzit akcie, jako alternativu ke SPY,
tak tady je vytvoren soubor, kde je vypoctena korelace ke SPY u 1000 ks ruznych US akcii.
https://marketahead.medium.com/top-1000 ... 0a0df1c850

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa evropského ETF na SPY

Příspěvek od Pavel » stř 22. zář 2021 15:48:57

Ahoj, rád bych se zeptal na rozšíření "trading permissions" u IB o stock CFDs. IB se mě ptá na moje zkušenosti, počet obchodů za rok a znalosti CFD. Pokud odpovím popravdě, tak budou zkušenosti a počet obchodů nula. Bude to problém? Musím uvést nepravdu? Máte s tím někdo zkušenost?
SPY CFD obchodovat lze (restrikce neomezuje). CFD by bylo možné využít pro nějaké delta úpravy nebo i k pořízení akcií v jiných počtech než násobků 100.
Děkuji mnohokrát.

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa evropského ETF na SPY

Příspěvek od Petr Eff. » stř 22. zář 2021 21:21:05

Pravda je krásná věc, ale prachy si za ni nekoupíš. Pokud je možné ulevit svědomí např. zpovědí v oblíbeném kostele, nevyráběl bych si zbytečné komplikace a odpověděl očekávaným způsobem. Myslím, že většina těchto filtračních otázek a podmínek má původ v "ochraně" spotřebitele a nezkušeného investora.

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa evropského ETF na SPY

Příspěvek od Pavel » čtv 23. zář 2021 6:41:33

:lol: :lol: :lol:
Takže třikrát otčenáš.
Když jsem žádal o povolení obchodovat opce, tak jsem napsal pravdu a následně u IB absolvoval znalostní test. Prošel jsem na jedničku, protože jsem měl precizní průpravu od Jirky DobreTrejdy.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host