FX kurzove zajisteni

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
Odpovědět
sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

FX kurzove zajisteni

Příspěvek od sarej » úte 03. bře 2020 20:59:49

Ahoj, urcite to vsichni dobre znate.
Zalozite ucet u IB nafundujete ucet v USD a hura na burzu.
Obchodujete vydelavate a vse vypada skvele. Nemirite na vysoke zhodnoceni, aby vam riziko nenadelo paseku. Konecne mate USD vytouzeny profit, ale....
Dolar klesa, klesa a klesa. Vas rocni vynos zkazilo kurzove riziko.
Reseni je vice, ale me osobne se nejvice vyplatilo toto:
Prevod penez na USD je cash transakce v tradingovem pohledu se jedna o long transakci, o proti ktere otviram short USD.CZK v danem pomeru a jsem tak celkove neutralni a uz se soustredim jen na tradingovou strategii.
Pri vyberu penez danou short pozici uzaviram.
Jake vy mate zkusenosti s menovym rizikem a jak k nemu pristupujete?
Diky Honza

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od dobretrejdy » stř 04. bře 2020 7:52:47

Ahoj Honzo,
proti měnovému riziku se nezajišťuji, protože mi to přijde v poměru k velikosti mého účtu málo významné a případnou kurzovou ztrátu beru jako trest za to, že jsem v tomto směru nic nepodnikl. Nejjednodušší zajištění proti riziku je podle mě změnit base Currency na CZK a pak držet peníze na účtu v Kč :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od fundibularius » stř 04. bře 2020 16:13:28

Cast uctu mam u IB v CZK a cast v USD. ;)

Aurelio
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. zář 2019 18:56:48
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od Aurelio » sob 07. bře 2020 11:53:17

ja sa zaistujem tak, ze nakupujem $ ked dollar klesa. teraz som posledne dva roky nenakupoval $ az v lednu sa mi podarilo chytit 22,5065 a to som aj tak nemenil vsetko co som chcel, zvysok som chcel menit pri 22 ale bohuzial sa kurz otocil proti mne. (ok, prave pozeram na graf a vidim, ze pekne dollar za posledy tyzden klesol a ked vydrzi v poklese, tak budem pri 22 menit uz coskoro :) )

najvacsiu bombu som na ucet vlozil v 8.1.2018 kedy bol kurz 21,33 - vtedy som si zdvojnasobil ucet. keby siel dollar niekam k 10 usdczk, tak by som dollare nakupoval za uplne vsetko co mam - snad by som aj predal nepotrebne veci z domu aby som mal extra cash :-D

on sa ten kurz raz otoci a vrati sa, nie je mozne aby donekonecna kurz klesal, lebo ked je dollar smiesne lacny, tak automaticky po nom vzrastie dopyt (aj z mojej strany) a zacne jeho cena stupat. menu treba kupovat tiez lacno tak ako akcie alebo nehnutelnosti. najlepsi hedge

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od Pavel » úte 10. bře 2020 17:09:42

sarej píše:
úte 03. bře 2020 20:59:49
Ahoj, urcite to vsichni dobre znate.
Zalozite ucet u IB nafundujete ucet v USD a hura na burzu.
Obchodujete vydelavate a vse vypada skvele.
Ahoj Honzo, tak toto určitě neznám :lol: . Někdy bych to chtěl zažít.
Jinak to mám jako Fundi...., část účtu mám v USD a část v CZK (téměř 1/1).
Není to dokonalé zajištění ale riziko to nějak snižuje.

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od kubik » úte 29. pro 2020 14:10:49

Ahoj,

sice je to uz starsi tema, ale zacal jsem to ted tez resit kvuli levnejsimu dolaru.

Ja mam Base currency CZK a penize na nem take v CZK. Jako nejlepsi zajisteni meho margin uctu mi to neprijde z nekolika duvodu.
1)Kdyz otevru nejaky opcni obchod, do ktereho jeste nakupuji podklad, tak mi broker otevre short USD pozici ve vysi 100 % toho podkladu a z cele te castky rovnou platim urok.
2) Zrovna v prosinci jsem asi 4 tydny drzel obchod NKE, kdy jsem po celou dobu byl long cca 110xNKE. Obchod byl ve vysledku v plusu, dejme tomu, ze by to bylo $100.Nicmene po celou dobu jsem mel pujcenych zhruba 110*$134 = -$14740. Do obchodu jsem vstupoval kdyz byl kurz 22Kc. Kdyz jsem vystupoval, byl kurz 21.35Kc. Na FX pozici jsem tedy vydelal dalsich $448!
Ten dodatecny zisk byl cira nahoda, taky to mohlo byt obracene. Neprijde mi spravne, kdyz se snazim vydelat nejakym obchodem nizsich par stovek dolaru,kurz se zmeni o 65haleru a to mi vytvori obrovsky rozdil v konecnem vysledku celeho obchodu.

Docela se mi libi pristup mit pulku uctu v $ a pulku v CZK...

Vetsina z vas ma Base currency v USD, jestli to chapu spravne?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 31. pro 2020 11:49:02

To je jedno ze základních dilemat, které musí trader pohybující se na US trzích vyřešit. Někdo tvrdí, že je dobré mít Base Currency CZK, pokud chce hodně peněz posílat tam a zpět (USA<->ČR) a neriskovat významné kurzové ztráty, jiný zase, že je vhodné mít USD, aby se vyhnul kurzovým ztrátám při obchodování z dolarovými investičními nástroji. Je těžké něco radit, protože každý stav má své pro a proti a záleží, jak má každý svůj trading nastaven a co obchoduje. Já mám Base Currency v USD a obchoduji v drtivé většině v USD, někdy v EUR (např. V2TX - evropské volatility futures atd.), za sebe mám za to, že mít peníze v CZK se mi nevyplatí...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od kubik » čtv 31. pro 2020 12:50:16

A je jedno, jestli ma clovek Base currency v USD oproti tomu, kdyz ma Base currency v CZK, ale penize v USD? Bude v tom nejaky zasadni rozdil?

Johny
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. zář 2019 14:14:12
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od Johny » čtv 31. pro 2020 14:27:39

Já mám Base Currency v USD a obchoduju téměř pouze v USD. Kurzové ztráty/zisky neřeším. Nevidím důvod mít Base Currency v CZK, protože zbytek majetku/jiných produktů mám v CZK. Za mě je dobré se diverzifikovat (i přes měny), ona i ta koruna může jít jednoho dne do kelu. To už by bylo lepší mít BC ve švýcarskem franku. :-)

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: FX kurzove zajisteni

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 31. pro 2020 23:41:01

dle mého pozorování má Base currency vliv jen a pouze na reporty / teoretický stav na účtu
nijak to neovlivňuje zisky, ztráty atd...
a pokud můžu mít zároveň USD, EUR, CZK, GBP a kdo ví co ještě, na base currency sere pes

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti