Hedging po poklesu akcií

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Hedging po poklesu akcií

Příspěvek od Roman » pát 28. úno 2020 19:06:57

Ahoj,

na akciové porftolio mám pořízený PUT Bear hedge na 10 % pokles s expirací v Prosinci '20 - inspirace z člnáku Beta I a II. Nějaké myšlenky jak postupovat, když u tohodle PUT Bear je "ohrožen" short strike proražením. Přemýšlím nad pořízením PUT Diagonal Spread s kratší expiraci, long 3m a short 1m. Nebo rollování short opce níž o dalších 10 %. U již pořízeného PUT Bear mi není zcela jasné kdy bude pro mně výhodnější spread prodat (jak vysoká IV musí být) nebo počkat do expirace? ..zřejmě to je vždy dilema, ale možná existují nějaké základní myšlenkové procesy. Matně si spomínám, že by tu IV mělo jít simulovat i v TWS, je to tak nebo je potřeba speciálnější SW?

BTW: Dle inspriace z článku Beta I a II jsem měl pořízený také Call Bear, ale ten jsem již uzavřel. 50% zisk nešlo nevybrat. :-)

Díky,
Roman

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Hedging po poklesu akcií

Příspěvek od dobretrejdy » sob 29. úno 2020 17:15:09

Ahoj Romane

dobrá otázka. Portfolio tedy pokleslo (korunavirus) a Put Bear Spread vykazuje profit, co dál...Pokud se blíží zasažení Short Put, tak Long Put na vyšším strike by měla vykazovat slušný profit, tento se ale bude zase snižovat, pokud se situace otočí a porfolio bude nabývat na hodnotě. Nevím, jaké opce jsi nakonec volil (indexové?), ale v podstatě můžeš vybrat zisk na hedge nebo pozici upravit, záleží, jaké máš přesvědčené o dalších tržních pohybech. Máš nepřeberné množství možností. Můžeš likvidovat celý Put Bear Spread a předpokládat, že se trhy zotaví, záleží na poměru vstupní/ výstupní cena. Můžeš prodat Long Put a rolovat ji na nižší strike a vybrat část profitu na spreadu a ponechat si tak ochranu v její "slabší verzi" - zmenší se rozdíl strike a také maximální potenciál profitu na spreadu, toto musíš porovnat s příjmem z rolování Put, toto je vhodné při přesvědčení, že trh může dále poklesnout. Můžeš původní Put Bear Spread ponechat a vypsat Put Bull Spread s vypsanou Put pod nebo na strike již vypsané opce a vytvořit Put Butterfly, získáš další Prémium, toto je vhodné při přesvědčení, že trhy budou stagnovat, navíc pokud bude šířka Put Bull Spreadu menší než šířka Put Bear Spreadu (nesymetrický Butterfly) pak při drsnějším následném propadu (pod strike celého Butterfly) vyděláš na Put Bear Spreadu ale méně proděláš na Put Bear Spreadu a mohl by i tak zůstat na hedge nějaký profit v případě, že by trhy nestagnovaly ale dále se propadly...možností je jednoduše mnoho... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hedging po poklesu akcií

Příspěvek od Roman » ned 01. bře 2020 6:48:58

Díky za cenné náměty. :-)

Hezký víkend přeji,
Roman

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host