Finančná analýza akcií

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
Odpovědět
Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Finančná analýza akcií

Příspěvek od robo99 » úte 01. říj 2019 11:55:32

Ahojte, ktoré nástroje používate na finančnú analýzu akcií? Mne sa celkom páči www.gurufocus.com Ktoré ukazovatele sú pre vás kľúčové?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Finančná analýza akcií

Příspěvek od dobretrejdy » úte 01. říj 2019 14:49:55

Ahoj, pro nějaký základní výběr pro investora do akcií je také dobrý Finviz https://finviz.com/screener.ashx ...c:)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Aurelio
Příspěvky: 22
Registrován: ned 29. zář 2019 18:56:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Finančná analýza akcií

Příspěvek od Aurelio » ned 13. říj 2019 12:22:46

Pouzivam MorningStar - konkretne link https://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=sbux kde iba na konci menim ticker, napr =sbux zmenim na =tgt a zmeni mi to hodnoty zo Starbucks na Target

Moje kriteria:
- nesmie klesat revenue (takze napr taky moj milovany MCD sa neodvazim kupit)
- free cash flow musi rast
- shares outstanding idealne klesaju (nie je podmienkou, preto idealne)
- net income idealne vzdy nizsi ako free cash flow (firma optimalizuje a zaroven stado na burze ocenuje cez PE a nie PFCF, takze v konecnom dosledku nakup v discounte)
- dividendy nesmu klesat
- payout ratio idealne vzdy menej ako 60%
- v zalozke Financial Health sledujem este Long term Debt kt by nemal vyrazne rast
- na zaver si vzdy pozriem FCF a dam do pomeru k market kapitalizacii (de facto PFCF) a ak mi vychadza lepsia navratnost ako 10% tak som spokojny

Napr momentalne dost pokukujem po Ford, kt ma takmer 9mld $ FCF k market cap 35mld, co je luxusnych 25%+ navratnost. Revenue rastie, FCF za posledne roky vyssie ako v minulosti, shares outstanding sa nemeni, net income vzdy nizsi ako FCF, dividendy rastu, payout mensi ako 60%, Longterm Debt pod kontrolou. Ako bonus trh je dost voci Fordu depresivny a posledne roky iba klesa.

Preco som este nekupil a pravdepodobne ani nekupim? Lebo cena akcie fordu sa za 30r absolutne nikam nepohla a pravdepodobnost, ze prave teraz nastal ten uzasny moment kedy sa vsetci spamataju a zacnu nakupovat a vyzenu cenu hore je MINIMALNA :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host