Dividendy

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Dividendy

Příspěvek od dobretrejdy » pát 27. zář 2019 8:50:32

Držení akcií je spojeno s výplatou Dividendy, otázky a odpovědi na toto téma
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Darg
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 21. lis 2019 11:47:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Darg » pon 30. bře 2020 18:25:15

Ahoj,

dnes jsem pořídil short call VTR 25 za 386$ a long akcie za 27.87. Zítra má VTR ex-dividend day, kde dává dividendu 0.79 za akcii. Plán je podle článku být přiřazen, aby vše zmizelo a mě zůstala 100$ prémium.

Už jsem to viděl v IBKR předtím, ale dneska jsem si to ofotil "short option which we project as likely to be not assigned". Jak to můžou vědět? :)

Chápu, že je to náhodně (zatím jsem obchodoval DIV 2x, ale ještě jsem nebyl assigned), ale jen mě zajímá ta hláška.. A koukám, že je tu velký open interest u 2 striků 25 a 30, ale malé volume, čekal bych daleko větší volume, takhle to vypadá, že tam visí velké množství nespárovaných obchodů.
Div.png
Div.png (19.52 KiB) Zobrazeno 7731 x
Díky,
David

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od dobretrejdy » úte 31. bře 2020 6:36:59

Ahoj Davide,
takové hlášky generuje algoritmus, který tě vždy upozorní, že je pravděpodobnost přiřazení, pokud máš v portfoliu Short Call opce ITM a blíží se Ex-Dividend Day, s jistotou přiřazení to nesouvisí.... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Martin_33
Příspěvky: 14
Registrován: úte 01. říj 2019 6:59:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Martin_33 » úte 31. bře 2020 7:20:05

Má osobní pravděpodobnost s přiřazením je taková, že pokud si přiřazení přeji a do jisté míry na něj spoléhám, nikdy jsem zatím přiřazen nebyl. A platí to bohužel i naopak :roll: :)

Darg
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 21. lis 2019 11:47:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Darg » úte 31. bře 2020 7:50:48

Tomu rozumím, že to nemá spojitost s jistotou přiřazení, ale tahle hláška mi říká, že je pravděpodobné, že *NE*bude přiřazena. To je divné. Nebo to špatně překládám?

Tedy u tohoto příkladu ne, protože je expirace až 17. dubna, což jsem udělal chybu a včera jsem si neuvědomil, že to jsou opce s měsíční expirací :oops: : :roll: :D Dal bych ruku do ohně, že jsem se na to koukal, když jsem listoval akciemi, které mají dnes dividendu :).

Ale vím, že jsem měl tuto hlášku i v minulosti u SBUX třeba.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od dobretrejdy » úte 31. bře 2020 7:58:34

Ahoj,
pokud ještě nyní (31.3.2020 v 10:00) nemáš v message centru hlášku o přiřazení, tak pravděpodobně přiřazen nejsi (Ex-Dividend Day je dnes 31.3.2020). V článcích jsem psal, že pravděpodobnost přiřazení se snižuje se vzdáleností expirace vypsaných Short Call. Tvé expirují za více než čtrnáct dní, tak se dá předpokládat, že pravděpodobnost přiřazení nebude vysoká. Pak je lepší se Covered Call zbavit po konsolidaci cenového poklesu po dnešním Open (Close, zítra...)....Jirka :c)

Hláška upozorňuje právě na možnost "Early Assignment", tedy pravděpodobné přiřazení dříve než při expiraci...
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Daniel
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. pro 2019 15:10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Daniel » pon 11. led 2021 19:44:15

Vytvořil jsem si pomůcku na online sledování ceny timespreadu před ex-dividend day dle Jirkova článku Dividendy V
http://dobretrejdy.com/?p=454

Funguje to s Excel API do TWS
Ovládání jsem se pokusil popsat do excelu do textového pole. Vyplňují se pouze oranžová pole.

Dávám volně k použití
TimeSpreadXLS-popis.jpg
TimeSpreadXLS-popis.jpg (329.73 KiB) Zobrazeno 6570 x
Přílohy
ZivaDataTWS-timeSpreadPed_ex-div.zip
(24.12 KiB) Staženo 198 x
Naposledy upravil(a) Daniel dne stř 13. led 2021 13:21:21, celkem upraveno 4 x.

Daniel
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. pro 2019 15:10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Daniel » pon 11. led 2021 23:12:13

------
Naposledy upravil(a) Daniel dne stř 13. led 2021 13:22:45, celkem upraveno 4 x.

fliper3121
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. pro 2020 20:17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od fliper3121 » úte 12. led 2021 5:13:31

Ahoj, včera mi na účtu přistála moje první dividenda v životě. Když jsem pročítal články tady na webu, tak Jirka psal, že "v drtivé většině případů bude dividenda daněna srážkovou daní 15%". Já ale obdržel dividendu 86$ ale reálně po započtení daní mi zůstalo jen 60,20$. Což mi nevychází na 15% daň, ale na daň 30% :shock:

Může mi prosím vás tohle někdo objasnit? Nebo se na IB dá nějak "přehlásit danění dividend" z Ameriky do ČR a danit 15%...? ;) díky za odpovědi

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od dobretrejdy » úte 12. led 2021 10:49:21

fliper3121 píše:
úte 12. led 2021 5:13:31
Ahoj, včera mi na účtu přistála moje první dividenda v životě. Když jsem pročítal články tady na webu, tak Jirka psal, že "v drtivé většině případů bude dividenda daněna srážkovou daní 15%". Já ale obdržel dividendu 86$ ale reálně po započtení daní mi zůstalo jen 60,20$. Což mi nevychází na 15% daň, ale na daň 30% :shock:

Může mi prosím vás tohle někdo objasnit? Nebo se na IB dá nějak "přehlásit danění dividend" z Ameriky do ČR a danit 15%...? ;) díky za odpovědi
Ahoj,
tak záleží, co to bylo za titul. Některé akcie mohou být daněny jinak než 15% daní, já například držím akcie NLY a ty byly donedávna (ještě vloni) také daněny 15%, ale nyní, protože je překvalifikovali z klasické obchodní společnosti na REIT - Real Estate Investment Trust, tak se sráží Dividenda 30%....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti