Dividendy

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od kubik » úte 12. led 2021 12:19:18

fliper3121 píše:
úte 12. led 2021 5:13:31
Ahoj, včera mi na účtu přistála moje první dividenda v životě. Když jsem pročítal články tady na webu, tak Jirka psal, že "v drtivé většině případů bude dividenda daněna srážkovou daní 15%". Já ale obdržel dividendu 86$ ale reálně po započtení daní mi zůstalo jen 60,20$. Což mi nevychází na 15% daň, ale na daň 30% :shock:

Může mi prosím vás tohle někdo objasnit? Nebo se na IB dá nějak "přehlásit danění dividend" z Ameriky do ČR a danit 15%...? ;) díky za odpovědi
Jestli mas akcii na IB, tak nemas podepsany W8-BEN. Kdysi jsem mel, tusim, stejny problem.

fliper3121
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. pro 2020 20:17:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od fliper3121 » stř 13. led 2021 10:43:18

Díky za radu. Kouknu na to 👍

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Pavel » stř 13. pro 2023 11:27:14

Ahoj, rád bych položil prostou otázku. Pokud jsem short CFD na podkladu, který má během kontraktu ex-dividend day, platím brokerovi dividendy v plné výši stejně jako při „držení“ short akcií?
Dík moc.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 14. pro 2023 7:53:27

Ahoj,
akciové CFD jdou mimo mě, takže možná někdo z čtenářů, kdo toto provozuje by mohl poradit. Z logiky plyne, že vlastnit CFD není vlastnění akcií, ale může to znamenat, že v případě držení přes Ex-Dividend Day se do hodnoty CFD kontraktu dividenda promítne (v případě Short CFD sníží jeho cena), to ale vařím z vody a poprosil bych zasvěcenější, jestli by ti neporadili...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Dividendy

Příspěvek od Pavel » čtv 14. pro 2023 9:51:00

Díky.

Našel jsem na stránkách IB toto:
I. Share CFD Definition
Our CFDs are OTC contracts which deliver the return of the underlying stock, including dividends and corporate actions (read more about CFD corporate actions).

A toto:
We will generally reflect the economic effect of the corporate action for CFD holders as if they had been holding the underlying security. Dividends are reflected as cash adjustments, while other actions may be reflected through either cash or position adjustments, or both.

Ale nenašel jsem příklad jak se to technicky provede. Má někdo zkušenost?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host