Proč se omezují intradenní obchody

Obchodování akcií, ETF fondů a ostatních eqities
Odpovědět
michal
Příspěvky: 29
Registrován: stř 15. kvě 2024 13:11:02
Kontaktovat uživatele:

Proč se omezují intradenní obchody

Příspěvek od michal » pon 24. čer 2024 20:28:50

Ahoj,
narazil jsem na toto:

"Je také nutné mít na paměti, že při účtu pod 25.000 USD je Exercise opce a následný prodej získaných akcií v jedné obchodní seanci považován za intradenní obchod a těchto je možné provést pouze omezené množství za určitý počet dnů, pokud je toto pravidlo porušeno, je ti zablokováno na určitou dobu tvé obchodování."

Mám dotaz na to, proč se ten počet intradenních obchodů omezuje, čemu to vadí a proč je to omezené nějakou částkou na obchodním účtu. Nevidím logický důvod, proč bych nemohl udělat třeba 20 nákupů opcí každý den a pár minut po nákupu udělat exercise a následně zlikvidovat získané akcie. Nebo 20x za den koupit a prodat akcie. Dokud platím poplatky a velikost účtu mi na ty akcie stačí, tak by broker měl být jenom rád.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se omezují intradenní obchody

Příspěvek od dobretrejdy » úte 25. čer 2024 10:58:59

Ahoj,

Pattern Day Trader, tedy omezení počtu intradenních obchodů, je výmyslem americké FINRA (Financial Industry Regulatory Authority) a platí pro členy, které patří pod tuto regulaci, tedy zejména americké brokery. Jedná se o omezení pro marginové účty, kde hodnota aktiv v součtu nepřesahuje částku 25.000 USD. Viz tady pro Interactive Brokers https://www.interactivebrokers.com/en/t ... stocks.php

Pokud máš brokera v Evropě, například irský nebo maďarský účet u evropské pobočky IB, tak tady ta regulace neplatí a můžeš intradenně obchodovat bez omezení...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti