Twitter Covered Call

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. pro 2019 12:57:30
Kontaktovat uživatele:

Twitter Covered Call

Příspěvek od Petr » pát 20. pro 2019 9:31:14

Ahoj,

předně bych chtěl poděkovat za skvělé stránky. Ve svém okolí bohužel nemám nikoho ským by se dalo něco podobného diskutovat, proto i omluvte možná i naivnější ráz dotazů, přeci jen jsem spíše v začátcích :)

K věci:

Před necelým měsícem padla cena TWTR o téměř čtvrtinu, pod 30$. Na seekingalpha mě zaujalo toto:
As of Friday's close, investors could buy Twitter (TWTR) at $29.21 and write a covered January 15, 2021 call option, strike price of $28, for $6.30 per share in proceeds.
Call opce s téměř roční expirací se strikem pod nákupní cenou, za velmi zajímavé premium. Z mého pohledu velmi vysoký výnos za minimálního rizika. Jediné nebezpečí co vidím, je že podkladové aktivum půjde úplně do kytek, ale to je myslím dost nepravděpodbné (nebo?)

Zajímal by mě prosím tedy Váš názor na danou situaci, jak to vidíte, zda by šla pozice o něco vylepšit, či jestli je zde nějaké skryté riziko, co nevidím nebo zda podobných situací nastává na trhu více.

Díky moc a hezké svátky.

milos
Příspěvky: 19
Registrován: ned 29. zář 2019 18:13:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Twitter Covered Call

Příspěvek od milos » pát 20. pro 2019 11:44:57

Ahoj,

když si zobrazíš P/L diagram se současnými hodnotami pro covered call se strikem call opce 28$ a porovnáš ho s collarem jištěném put opcí např.na striku 25$, můžeš vidět rozdíly a posoudit, co by ti v těchto dvou jednoduchých dlouhodobých strategiích více vyhovovalo.
Je to otázka preferencí každého. V obou strategiích budeš mít dlouhodobě blokován margin vlivem držení long akcií v kombinaci se short call opcí.

PS:Data jsou z premarketu a ceny opcí nemusí odpovídat realitě
Přílohy
twtr_covered_call.jpg
twtr_covered_call.jpg (316.02 KiB) Zobrazeno 3829 x
twtr_collar.jpg
twtr_collar.jpg (261.33 KiB) Zobrazeno 3829 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Twitter Covered Call

Příspěvek od dobretrejdy » pát 20. pro 2019 15:49:54

Petr píše:
pát 20. pro 2019 9:31:14
Ahoj,
Před necelým měsícem padla cena TWTR o téměř čtvrtinu, pod 30$. Na seekingalpha mě zaujalo toto:
As of Friday's close, investors could buy Twitter (TWTR) at $29.21 and write a covered January 15, 2021 call option, strike price of $28, for $6.30 per share in proceeds.
Call opce s téměř roční expirací se strikem pod nákupní cenou, za velmi zajímavé premium. Z mého pohledu velmi vysoký výnos za minimálního rizika....
Ahoj,
Miloš má pravdu v tom, že to je o preferencích každého. Jenom bych chtěl připomenout, že maximální profit z takového Covered Call (100x Long TWTR za 29.21 USD a Short Call 28 za +630 USD) je +509 USD za předpokladu, že vypsaná opce zůstane "v penězích" při expiraci. Celý rok opravdu budeš mít blokované peníze v akciích (margin) a tvým hlavním nebezpečím bude pád ceny akcií, tento pokles může být také fatální, i když to nyní tak nevypadá. Popisoval jsem zde na webu, že Covered Call je to samé jako Short Put, jenom to není tak finančně náročné (Long akcie + Short Call = Short Put). Na obrázku je dnešní cenová situace a opční řetězec s expirací v lednu příštího roku. Cena již povyskočila oproti času tvého dotazu...

twtr.jpg
twtr.jpg (124.15 KiB) Zobrazeno 3814 x

1/ Pokud by jsi nakoupil 100x Long akcií TWTR za 31.84 USD a vypsal ITM Short Call 28 za +755 USD, tak máš investici (-3.184 USD + 755 USD) ve výši -2.429 USD. Při přiřazení za rok by jsi dostal zpět dodáním svých akcií za strike vypsané opce +2.800 USD, takže tvůj maximální profit by byl +371 USD.

2/ Pokud by jsi vypsal ve stejné expiraci Short Put na strike 28, tak získáš +310 USD, tedy přibližně stejně (o šedesát dolarů méně), jako je maximální profit na Covered Call, je ti ale blokován margin ve výši cca 20% ceny podkladu a máš téměř zcela totožný profil zisku a ztráty jako Covered Call...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Petr
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. pro 2019 12:57:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Twitter Covered Call

Příspěvek od Petr » čtv 02. led 2020 14:30:17

Ahoj,

trochu opožděně Vám pánové velice děkuji za rozbor. Máte pravdu je to o preferencích a abych se přiznal velikost blokovaného marginu jsem nebral v potaz.
Hlavní myšlenkové pochody byly tyto 😊 :

1. Profit ku investici
Covered Call (100x Long TWTR za 29.21 USD a Short Call 28 za +630 USD) je +509 USD – je alespoň pro mě hezkých 17% za zmiňovaný rok. To myslím, není špatné.

2. Riziko
Cena TWTR by musel jít pod cenu 23 USD abych se dostával do ztráty a když ano, stále mi zbyde 100 akcií, které se mohou vyhoupnout zpátky. ( např. v případě dramatické poklesu díky krizi ). Tedy stále akcie aktivně držím… ovšem také se vyhoupnout zpět nemusí a jak naznačujete v tom je zřejmě zakopaný pes.

Btw. Použití Short put je dobrý nápad.

Velice děkuji a přeji hezký nový rok.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů