Výsledky 2022

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
P/L
Příspěvky: 13
Registrován: ned 27. lis 2022 19:03:42
Kontaktovat uživatele:

Výsledky 2022

Příspěvek od P/L » ned 27. lis 2022 20:58:54

Ahoj,
nejprve bych chtěl poděkovat Jirkovi za špičkový zdroj informací k obchodování (nejen) opcí. Na základě článků jsem konečně po hodně letech našel něco, co mi dává smysl a co jsem schopný obchodovat.
Pustil jsem se do gamma scalpingu před earnings, nic dalšího jsem neobchodoval a ani v nejbližší době neplánuji.
První pokusy proběhly asi před dvěma roky, ale víc systematicky jsem začal koncem minulého listopadu (proto otevírám vlákno ještě před koncem roku).
Po roce a 61 obchodech je výsledek cca +16%. Jestli je to hodně nebo málo, nedokážu posoudit. Při 20+% inflaci to asi není nic, čím by se portfolio manager chlubil :) Nicméně za sebe jsem celkem spokojený, i přesto, že jsem po první polovině roku, která byla mnohem lepší než druhá, cílil na +30%.
Očekávání do dalšího roku je pro mě těžké stanovit, protože po prvním roce ještě nemám vybudovaný smysl pro to, jaké je pravděpodobností rozdělení mého přístupu a jestli mi trhy hrály do karet, nebo ne. Ale tak nějak si myslím, že to snad dělám o trochu líp než na začátku, takže výsledek by měl být také o trochu lepší :) Uvidíme, jestli trhy tuto jednoduchou logiku přijmou :). Kolem +25% bych byl spokojený.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky 2022

Příspěvek od dobretrejdy » úte 29. lis 2022 11:18:23

Ahoj,
za mě je 16% super výsledek, inflace neinflace. Tvé konkrétní obchody s ní patrně nemají nic společného a věčně tak vysoká nebude, takže pokud ti tato výkonnost zůstane, bude to super, protože "cokoliv víc než nula je vždycky víc než nula" :c)

Nespokojenost s výsledky může pramenit mimo jiné také z množství peněz, které chceme zhodnotit. Pokud obchoduješ s velmi malým účtem (třeba 10.000 USD), tak se ti může v absolutních hodnotách zdát, že +16% (+1.600 USD) je málo, protože si za tyto peníze nic výrazně hodnotného nepořídíš (auto, barák...) a může nastat mírná frustrace s takto dobré výkonnosti. Pokud by jsi byl schopen zhodnotit touto mírou 1 mil. USD, je pohled na věc již zcela jiný, i když by se jednalo o stejný výsledek. Je také pravdou, že při nízkém účtu může za dobrým zhodnocením stát třeba jeden či dva úspěšné obchody, nicméně u velkých účtů musíš mít pro takové zhodnocení výrazně stabilnější přístupy a obchody musí mít nějakou trvalejší výnosovou konzistenci.

Nemusím asi dodávat, že s touto výkonností (+16%) bys letos porazil drtivou většinu nejostřílenějších boys and girls na Wall Street i mimo ni....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

P/L
Příspěvky: 13
Registrován: ned 27. lis 2022 19:03:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky 2022

Příspěvek od P/L » sob 03. pro 2022 13:46:56

Děkuji, pochvala od Tebe mě těší :) Sdílím stejný pohled, konzistentně zhodnocovat velký účet je můj cíl. Úplně malý účet nemám a rozdělení zisků je celkem rovnoměrné, tak snad jsem na dobré cestě.

Ano, mé obchody s inflací nesouvisí, ale právě proto mi vadí - v inflačním prostředí stačí tupě držet index (a doufat, že nepřiletí černá labuť) a velmi podobné zhodnocení se dříve nebo později dostaví samo. Já se "nadřu" mnohem víc, proto také chci větší zhodnocení. Hranici, od které mi odměna za větší úsilí začíná dávat smysl, mám vnitřně nastavenou na 20% (při relativně malém risku). Dokud je spravovaný kapitál zcela můj, tak zhodnocení kolem 10% vnímám jako fail.

Ve světě velkých financí se nepohybuji, ale moc se mi nechce věřit, že by byl výsledek většiny profíků závislý na tom, kolik procent udělají indexy. Představuju si to tak, že velkou část tvoří subjekty typu RSJ, kterým na dlouhodobém vývoji ceny nezáleží. Nebo je to jinak a většina je neustále delta positive a tím pádem měli letos špatné výsledky?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky 2022

Příspěvek od dobretrejdy » úte 06. pro 2022 7:53:35

Ahoj,
tvůrci trhů (market makers) typu RSJ opravdu nezajímá, jak se trhy pohybují, ale to pravděpodobně nejsou účastníci, kteří investují na finančních trzích v tom pravém obchodním smyslu, ti odvádějí nějakou práci, která je jedinečná a ta jejich originalita není přenosná třeba na stovky jiných subjektů, kteří by je chtěli napodobit.

Výkonnost jednotlivých obchodníků nebo investičních fondů je dle mého velmi závislá na výkonu trhů, protože značná část těchto subjektů obchoduje stylem "long only", buď z přesvědčení, mentálního nastavení nebo čistě z povinnosti, že jinak obchodovat nemohou. Proto je opravdu při poklesu indexů patrné, že tyto subjekty budou mít také pokles výkonnosti. Při námitce, že přece existují hedge fondy, které se nemusí držet toho "pouze růstového" přístupu a mohou investovat jak uznají za vhodné a kam uznají za vhodné, musím vyhodnotit, že jich bude patrně velmi málo, kteří letos výrazně zhodnotí a budou se pohybovat výrazně nad úrovní 0%, myslím, že to bude pro všechny obecně nevalný rok. Z tohoto pohledu (špatná letošní výkonnosti) vyplývá, jak to s korelací pohybu trhů a výkonností traderů asi je. Výkon, který zaznamenáš v plusovém pásmu, bys pak měl vyhodnocovat pozitivně, protože to znamená, že jsi nic neztratil. Pokud se rozhodneš své peníze zhodnocovat na finančních trzích, tak hlavní premisou takového počínání je peníze neprodělat a pokud takto vložené prostředky vydělají, je to odměna za to, že jsi lepší než drtivá většina ostatních, kteří chtějí se svými penězi totéž...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti