Vysoká IV, gamma+ a delta+

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Vysoká IV, gamma+ a delta+

Příspěvek od Roman » pon 01. bře 2021 11:51:04

Ahoj,

myslím si, že pořád mám docela omezené vnímání možností/kombinací opčních kontraktů. Chtěl bych zachytit/obchodovat následující. Po výporodeji/poklesu na akciích mi připadají "atraktivní" ceny akcií, chtěl bych být tedy delta+. Jelikož jsem retailový obchodních chci gamma+, na gamma- nemám žaludek. Po výraznějším poklesu je ale často relativně vyšší IV. Chtěl bych teda buď vega neutral, nebo mírně vega-.
Zatím mně napadlo, že bych toho mohl dosáhnout jako shorter expiration long ATM call, a further expiration OTM call. Nepotřebuji neomezený růst, ale chci mít heddgován případný další pokles.
Kdyby byla nízská volatilia, tak bych šel do pozice ATM call hedgován shortováním stock. V případě vysoké IV, kdy očekávám její pokles mi to ale nepřijde jako atraktivní pozice a snažím se najít něco vhodnějšího, kde bych mohl participovat na poklese imp. vol. nechci ale gamma- pozici.

Díky,
Roman

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká IV, gamma+ a delta+

Příspěvek od dobretrejdy » pon 01. bře 2021 21:32:58

Ahoj Romane,
nákup Long Call a Short 100x akcií při extra vysoké IV při vycházení ze situace, že IV bude klesat, je mírně nesprávný vstupní předpoklad pro tuto pozici, protože pokles IV bude s velkou pravděpodobností doprovázen růstem ceny podkladu, budeš Delta negativní (Long Call D = +50, 100x Short akcie = Delta -100) cca Delta -50. Naopak ATM Long Put s Delta -50 a 100x Long akcie s Delta +100 bude při celkové Delta +50 asi vhodnější strategie. Bohužel Long Put bude díky IV značně drahá a bude způsobovat vzdálenější BreakEven, budeš ale dokonale chráněn proti propadu. Při vysoké IV ale budeš moci výměnou za omezenou ochranu mít možnost vypsat OTM Short Put například za Delta +25 s příjmem Prémia (do Put Bear Spreadu) a současně vypsat proti akciím OTM Short Call například s Delta +25 a s příjmem dalšího Prémia (do Covered Call). Tím se ti zlevní pořízení ochranné Long Put, budeš Delta Neutrální a pravděpodobně mírně Gamma negativní, může se ti podařit být také téměř Theta Neutral, budeš mít omezen maximální možný profit na akciích strikem vypsané Short Call a limitovanou sanaci ztráty poklesem akcií o rozsah Put Bear Spreadu (mínus náklady). Pak můžeš spoléhat na pokles IV, kdy cena poroste, klesnou ceny vypsaných opcí (nebo vyprší jako bezcenné) a pohyb na podkladové akcii vydělá na to, co jsi utratil za Long Put a nezískal zpět oběma výpisy opcí Put a Call a ještě ti něco zůstane.

Pokud by jsi chtěl pouze opční pozici, tak pravděpodobně nejlepší je konstrukce Ratio Spread, ta má ale risk vyplývající z pohybu za Break Even, při přísném řízení je to ale vždy lepší, než nějaké naked výpisy. Například Call Ratio Spread 1:2 můžeš pořídit také za nula nebo mírný Credit (při vysoké IV), výchozí pozice může být opět Delta Neutral, Gamma mírně negativní a Théta Neutral. Pokles IV pak zpravidla přinese pohyb vzhůru a zvýšení ceny Long Call za současného úbytku Prémia na vypsaných opcích, nákup celé pozice zpět s profitem, přetvoření do Call Butterfly nebo hedge Long akciemi je pak vhodnou obranou před nekontrolovaným uptrendem...těch možných konstrukcí je mnoho :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host