Kubikuv obchodni denik

Základy opcí a základy jejich kombinací
kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od kubik » pát 04. pro 2020 9:12:48

Ahoj,
vzdycky me hrozne pomuze, kdyz si muzu prostudovat neci obchod a naucit se z nej nejake nove tipy a triky. To je jednim z duvodu, proc jsem se rozhodl, ze zkusim rozebrat sve obchody zde. Velmi uvitam jakekoli tipy a konstruktivni kritiku. Dalsi duvod je, ze mi to umozni nad obchody vice premyslet a zpetne si procist sve uvahy. Jsem zacatecnik. Asi 9 mesicu jsem obchodoval long strangle ale ve vysledku jsem byl na nule. Zaroven uvidim, jestli na psani budu mit cas.

Obchod #1 NKE delta neutral earnings
NKE vyhlasuje 18.12.2020 (pa) AMC vysledky hospodareni. 30.11. (po) (E-18) jsem se rozhodl, otevril delta neutral pozici nakupem
3xLong Put 134 s expiraci 24.12. celkem za -$1575
141xNKE@$134.55, celkem za -$18971,55
Po par dnech jsem si hned uvedomil chybu. NKE vyhlasuje vysledky az v patek po obchodni seanci. Chtel jsem mit opce, ktere expiruji az jako druhe po earnings. Mel jsem pockat jeste tyden a koupit opce s expiraci 31.12.
Zaroven k tomu jsem vypsal
1xShort Put 130 s expiraci tento patek za +$28
1xShort Call 140 s expiraci tento patek za +$14

Proc zrovna takto zvolene strikes?
V pondeli byla implied volatilita NKE akcii na hodnote 36,7 %. Jednoduchym vypoctem 36,7/SQRT(252)*SQRT(4) dostavam, ze s pravdepodobnosti 68,2 % se bude cena akcii v patek pohybovat v intervalu 134,55+-4,62 %= <$128,33;140,76>. Hm, tak az pri psani tohoto prispevku jsem si uvedomil, ze jsem zvolil strikes vypsanych opci trochu uzsi nez jsem chtel:-).

V pripade, ze cena spadne pod $130, dostanu 100ks akcii, na kterych mi automaticky naskoci profit +$400.

Pokud cena skonci nad $140, prodam 100ks akcii s profitem +$545. Long put 134 by mohli mit cenu kolem $300 za kus a plus dalsi profit by mely prinest zbyvajici akcie. V tomto pripade bych tak pri atakovani horni hranice nemusel byt hned ve ztrate, protoze ma pozice by mohla mit hodnotu -$1575-$18971,55+$28+$14+$300*3+$140*141+$0.275*141*0.85 (dividenda!) = $168

V patek je ex-dividend date, takze dostanu $32.96 par dolaru za long akcie. Pokud jeste budu mit vsechny akcie!

V prubehu tydne budu dokupovat / prodavat akcie pokud se cena akcii pohne o vice nez 1SD od posledni nakupni ceny. Tento rebalanc budu delat vzdy mezi 21:15 a 21:45.
day1.jpg
day1.jpg (25.68 KiB) Zobrazeno 7579 x

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od janout » pát 04. pro 2020 16:02:29

Ahoj.
Vkládáme sem své nápady a obchody v příjemném očekávání, že nám autor stránek nezištně poradí a někam nás posune. To se nám jinde nejspíš nestane. Nežli obdržíš verdikt od profíka, zkusím napsat pár svých dojmů pro začátečníka od "věčného začátečníka", který si už těmito a podobnými cestami prošel. Nebude to konstruktivní kritika, na to nejsem dost dobrý konstruktér.
9 měsíců obchoduješ strategii, kdy na začátku vynakládáš peníze na nákup drahých opcí a pak čekáš na pohyb, který opce zaplatí a ještě vydělá. Analyzoval sis, proč to nefungovalo? Tvá současná strategie mi připadá částečně podobná. Velký výdaj na začátku a nutnost velkých pohybů v krátké době. Já s nadsázkou považuji delta neutrální strategii na zajímavou, ale spíše teoretickou konstrukci, kdy obchodník vynakládá mnoho úsilí a času na eliminaci vlivu pohybu aktiva, takže už pak mu nezbyde mnoho času a sil na to, aby si také vytvořil nějaký zisk pro sebe. :D Obávám se, že tyto "přezajišťované" obchody končívají často kolem 0.

Domnívám se , že obchodník by měl mít nějaký názor na trh a aktivum, které obchoduje. Přirozenější pro začátečníka je asi obchodovat názor long, dolů je to "jen" 100%, nahoru nekonečno a ceny aktiv dlouhodobě stoupají. Mě na těchto stránky nedávno velmi zaujaly dva články "kupuji obránce" a "kupuji útočníka" . Pro obchodování aktiva, kterému alespoň trochu věřím je to ideální a pohodové. Odeslání "Holka s Lafatou do Uherského Hradiště a nákup Sergio Ramose" zadarmo umožnuje slušný profit i zajištění proti poklesu. Při velkém poklesu to sice úplně nechrání, takže v době vyhlašování bych to neobchodoval, ale zajišťujeme se přece také diverzifikací aktiv a 1-2% účtu na obchod.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od dobretrejdy » sob 05. pro 2020 12:12:14

kubik píše:
pát 04. pro 2020 9:12:48
Ahoj,
vzdycky me hrozne pomuze, kdyz si muzu prostudovat neci obchod a naucit se z nej nejake nove tipy a triky. To je jednim z duvodu, proc jsem se rozhodl, ze zkusim rozebrat sve obchody zde....
Ahoj,

můj názor na provozování obchodů, které po devítiměsíčním obchodování skončilo kolem nuly, je, že to je vynikající výsledek a leckterý obchodník by ti mohl takový "neúspěch" závidět, rozhodně není špatné zjistit, že takové obchody nejsou pro tebe a toto zjištění nedoprovázet ztrátou, to bych mohl podotknout úvodem. Také jsem několikrát předeslal, že tento typ obchodů, kde jsi téměř vždy skvěle zajištěn nevedou k rychlému zbohatnutí ve stovkách procent ročně, ale jsou to především obchody, kde není možno výrazně prodělat, pokud nepřidáš nějaký "rizikový prvek". K samotnému obchodu bych mírně podotkl:

1/ Je možná lepší volit při vstupu do takového typu DN obchodu sudý počet Long opcí, protože při Deltě 50 pro ATM opce můžeš startovat s celými stovkami akcií, proti kterým můžeš vypisovat opce. Kdyby jsi pořídil 4x Long Put, tak by jsi mohl nakoupit 200x Long akcií a vypsat OTM 2x Short Call a současně 2x Short Put, takto při držení 141x Long akcií nemáš při uptrendu možnost profitovat na 200x Long akciích a zejména získat 2x Prémium na Short Call - to je výhoda sudého počtu Long opcí, nevýhoda sudého počtu je pak možnost (při lichém počtu - ve tvém případě) při velmi dramatickém uptrendu přijít o pouze 100 akcií za cenu vypsaného strike, ale zbylých 41x Long akcií nabírá další vynikající profity. To samé na Put straně, výpis 2x Short Put v případě sudého počtu ti umožní přijmou více Prémia, ale v případě dramatického pádu pod strike vypsaných opcí nemůžeš získávat profity z nákupů za velmi nízké ceny, tvůj lichý počet Put opcí umožňuje v takovém případě výpisu 1x Short Put nakoupit za strike na výrazně pokleslé ceně jen 100x Long akcií, ale zbylé akcie do celkových 300 kusů můžeš dopořídit za výrazně lepší ceny.

2/ Výpočet pravděpodobnosti pohybu podle Implied Volatility by mělo být pouze vodítko, také musí mít smysl něco vypisovat s ohledem na výši možného přijatého Prémia, vzdálenost vypisovaného strike by se měla spíše také řídit vzdáleností od strike Long Put, protože tuto vzdálenost v případě přiřazení budeš mít jako profit na akciích, kterým musíš sanovat náklady na pořízení obchodu. Pokud jsi zvolil užší strike, tak jsi zvýšil pravděpodobnost přiřazení (ve smyslu" pravidla tří sigma" jsi snížil pravděpodobnost, že se cena bude pohybovat "do hodnoty strike" při expiraci na pravděpodobnost menší než cca 68%), toto jsi ale kompenzoval zvýšením hodnoty přijatého Prémia...

Super, že se podělíš o osud svého obchodu, máš pravdu v tom, že na komentovaných obchodech se lze hodně naučit a také si uvědomit některé detaily, které by tě možná v danou chvíli nenapadly, prostě "víc lidí víc vidí" není zase tak úplně špatná stará televizní hláška...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od kubik » ned 06. pro 2020 19:21:02

janout píše:
pát 04. pro 2020 16:02:29
Ahoj.
Vkládáme sem své nápady a obchody v příjemném očekávání, že nám autor stránek nezištně poradí a někam nás posune. To se nám jinde nejspíš nestane. Nežli obdržíš verdikt od profíka, zkusím napsat pár svých dojmů pro začátečníka od "věčného začátečníka", který si už těmito a podobnými cestami prošel...
Musim rict, ze jsem tem obchodum nevenoval dostatecnou backtestovaci pripravu, spise jsem si s tim hral. Take jsem uplne nemel jasne v jaky moment uz transformovat strangle v nejaky spread. Rozhodne jsem ale tento typ obchodu jeste nezatratil:-). Clanky o utocnicich a obrancich jsem zatim necetl, diky za tip.

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od kubik » ned 06. pro 2020 19:33:12

dobretrejdy píše:
sob 05. pro 2020 12:12:14
Ahoj,

můj názor na provozování obchodů, které po devítiměsíčním obchodování skončilo kolem nuly, je, že to je vynikající výsledek a leckterý obchodník by ti mohl takový "neúspěch" závidět, rozhodně není špatné zjistit, že takové obchody nejsou pro tebe a toto zjištění nedoprovázet ztrátou, to bych mohl podotknout úvodem. ...
Ahoj,

rozhodne nehledam zhodnoceni ve stovkach procent rocne, nad tim jsem premyslel, kdyz mi bylo 20:-). Nevim jak moc je to realne, ale kdyby se mi jednou podarilo dostat na 20 - 30 % rocne, byl bych nadmiru spokojen. Navic me i to obchodovani opci bavi.

Lichy pocet opci jsem zvolil z toho duvodu, ze proti te stovce muzu vypisovat opce a zaroven mam prostor prodavat nebo dokupovat ty zbyle akcie tak, abych byl stale delta neutralni (napriklad pri pohybu podkladu o sigma). Kdybych zvolil na zacatku sudy pocet nakoupenych opci, tak ale nastavim delta neutralitu jen pri vstupu do obchodu a uz ji defacto nikdy nebudu "rebalancovat". Je to podle tebe obecne lepsi reseni anebo se to neda takto rict? Napriklad, kdyz by podklad osciloval kolem strike mych Long put, muzu postupnymi nakupy a prodeji podkladu take pomalu koupene Long put opce zlevnovat...

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od dobretrejdy » pon 07. pro 2020 16:03:11

Poznámkou o zhodnocení jsem reagoval na komentář kolegy.

Udržovat Delta Neutralitu ve smyslu manipulace s podklady mohu kombinovat s vypisováním opcí, není asi jednoduché říct, co je lepší řešení, protože vývoj ceny podkladu může dát zapravdu každému z přístupů. O dynamickém hedžování jsou napsány desítky knih a tuny traderských článků, protože je to metoda (postup), jak obchodovat s nějakou smysluplnou úrovní rizika, takže si vůbec netroufám v tomto radit. Je to tak rozmanité téma, jak, kdy a kolik udělat dílčích úprav, že není možné téměř nic univerzálního poradit, pokud dojde k osvojení základních obchodních návyků a poznání, jak opce fungují (přiřazení, uplatnění atd...), tak se zjistí, jak obrovské množství variant se vlastně nabízí...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od kubik » pon 07. pro 2020 17:56:30

Obchod #1 NKE delta neutral earnings

4.12. (pa) E-14

V patek vecer akcie NKE koncila na $137.19, obe me vypsane opce skoncili mimo penize. Zaroven se cena akcii nepohnula pro me dostatecne na to, abych rebalancoval celou pozici ve smyslu delta neutrality. Implied volalita mych nakoupenych Long Put 134 se z pondelnich 38,70 % dostala na patecnich 39,6 %. Snad se v tomto tydnu trochu rozbohybuje. NKE umi pres 70 % tesne pred earnings.

Rozhodl jsem se vypsat/ nakoupit dalsi opce s expiraci za tyden, tj. 11.12.
2xShort Put 136 +$262 celkem
1xLong Put 138 -$241
tim jsem dostal Put butterfly +134/-136/+138 s tim, ze Long put 134 je v jine expiraci.

1xShort Call 143 +$22

Behem tydne se pokusim zaroven prodavat a nakupovat zpet akcie, ktere budu mit mezi 100 s 200ks - v soucasnosti 41ks.
Pokud cena pristi patek bude pod $134 (strike mych 3ks Long Put), bude cely motyl v penezich, na uctu mi pristane 100xNKE@$136, ktere ale budu moct diky Long put prodat za $134, ztrata z prodeje pokryje zisk z druheho motyliho kridla (-136/+138).

Cena kdekoli mezi $134 a $138 bude znamenat nejaky kladny zisk z butterfly.

Pokud se cena dostane na $143, prodam 100xNKE se ziskem pres $800, Put opce by podle modelu mit cenu kolem $130, mozna vic, pokud vzroste IV. Celkem bych mel byt v mirnem plusu, pokud cena nevystreli hodne nad $143.

Pokud cena vystreli behem tydne hodne nad $143 mela by i odpovidajicim zpusobem vzrust cena conversion, ktera vznikne dokoupenim do 300xNKE a vypisem 3xShort call 134. Bohuzel jsem se spatnem zvolenym expiration date obral o moznost tento conversion vypsat na opci expirujici tesne po earnings (protoze to je 24.12. a tu jsem nakoupil). Pracuji tedy s vypisem do conversion k 24.12. V prilozenem obrazku si mozna vsimnete brualni snizeni ztraty na tuto conversion, ale je to zpusobeno prave tim, ze jsem zmenil expiraci.

3.12. je v Comm/div zalogovana dividenda a 4.12. pak vypis butterly a short call 143.
day5.jpg
day5.jpg (38.72 KiB) Zobrazeno 7462 x

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od kubik » stř 09. pro 2020 8:09:36

Obchod #1 NKE delta neutral earnings

7.12. (po) E-11

V pondeli vecer se NKE dostal na $138.63. Na teto urovni jsem pozici zahedzoval a prodal -31xNKE akcii abych byl delta neutralni. Az dnes jsem si ale uvedomil, ze jsem udelal chybu. Pocital jsem do celkove delty i vypsane opce expirujici v patek, coz jsem nechtel. Kazdopadne kdybych to neudelal, tak jsem mel prodat vsechno co je nad 100ks, aby mi zbylo na pripadne prirazeni Short Call 143.

Uz ted jsem narazil na problem s tim, kdyz bych chtel kombinovat jak vypisy opci v drivejsich expiracich, tak prodavani/dokupovani se zbytkem akcii. Tech zbylych akci - u me nad 100ks, abych mel vypsane opce kryte, je pomerne malo a uz ted mi dosly. Pokud cena poroste, tak uz dalsi prodavat nemuzu a ted defacto pouze cekam na patecni expiraci anebo na nejaky smysluplnejsi pokles, na kterem bych mohl opet neco dokoupit.

NKE od meho vstupu do obchodu defacto stale roste bez vyraznejsich korekci, na kterych bych mohl dokupovat. Uz ted je moje Long call 134 dost out of money.

OTAZKA: Na Jirku nebo kohokoli, kdo bude vedet.:-) Da se neco delat v pripade, ze se cena podkladu utrhne a dramaticky roste nad mou vypsanou Short call 143 a ja mam pouze tolik akcii, ze akorat kryji vypsanou opci? Protoze kdyz by v patek byla cena podkladu napriklad 146, tak ja prodam akcie za 143, sice v zisku, ale cena pripadneho prodeje Long put 134 me vrhne do celkove ztraty (velmi pravdepodobne).
day7.jpg
day7.jpg (80.06 KiB) Zobrazeno 7413 x
Zatim to vypada tak, ze mirnymi zisky z vypisu nebo prodeje akorat dohanim rozpad casove slozky hodnoty nakoupenych opci.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od dobretrejdy » stř 09. pro 2020 8:24:55

Na dotaz o chování strategie v případě trendu reaguji v odpovědi ze dne 8.12.2020 tady viewtopic.php?f=12&p=858#p858 uživateli sarej...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubikuv obchodni denik

Příspěvek od kubik » stř 09. pro 2020 8:53:19

dobretrejdy píše:
stř 09. pro 2020 8:24:55
Na dotaz o chování strategie v případě trendu reaguji v odpovědi ze dne 8.12.2020 tady viewtopic.php?f=12&p=858#p858 uživateli sarej...:c)
Skvele,dekuji,toto tema jsem nevidel.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host