Iron Butterfly

Základy opcí a základy jejich kombinací
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » pát 27. lis 2020 20:48:02

janout píše:
pát 27. lis 2020 18:16:12
Toho jsem se trochu bál. V 19oo jsem ještě v práci. Tak, mi to nadělí a v pondělí uvidím. Při troše štěstí vystoupím nebo na to zkusím Collar. :D Ohledně "obcování" těsně před koncem seance mám vzpomínku na dobu, kdy jsem po absolvování nějakého kurzu zkoušel covered call. Vymyslel jsem postup, kdy těsně před ex dividend koupím nějaký titul s velmi dobou dividendou (například tabákovou společnost) a vypíšu call hodně do peněz, abych měl velkou ochranu před pádem. Bez dividendy byla kombinace mírně ztrátová, s dividendou slušně zisková. Chvilku jsem si myslel, že jsem vynalezl finanční perpetum mobile a už téměř kontaktoval dealera Ferrari. Pak jsem zjistil, že jsem téměř vždy předčasně přiřazen, takže se dividenda nekoná. Všude jsem se ptal, jakým způsobem se to vybírá a jak zůstat nepovšimnut. Nikdo nevěděl. Nakonec jsem zkusil vypsat až těsně před koncem obchodování. Nebylo to nic platné. :lol:
Mrkni tady: https://dobretrejdy.com/?p=378 ...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » ned 29. lis 2020 20:50:26

Díky za tip. Intermitentně pročítám Tvé stránky už přes rok a před časem jsem na to narazil. Odradilo mě, že "před" a také ráno a večer "po" musím být u počítače a to vždy nemohu. Také ty "dividendové polštáře" na úspěšný výstup z CC tam nejsou moc tlusté. Mě kdysi od covered call odradilo, že jsem nevěděl, jak to danit. Akcie se odprodala vždy ve ztrátě, opce byla v zisku(tedy většinou) a ztráta akcie se nedala odečíst od zisku opce. Někdo to zde na fóru také zmiňoval. Tak jsem to nechal být a v létech 2009-2010 převážně vypisoval putky. Tehdy to šlo hladce, skoro vše rostlo. Pravdou je, že kdybych si za celý budget tehdy koupil SPY nebo SSO a nechal to až dosud být, tak bych na tom byl mnohem lépe. Ty putky byly hodně OTM, neboť jistota je jistota. Někdo kdysi tu těžbu malých prémií přirovnal ke sbírání vajglů. Z každého se dá potáhnout jen jednou, ale je to zadarmo. Nakonec se stejně ucho utrhlo.

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » pon 30. lis 2020 19:00:02

Ahoj.
MDT jde dolů a tak se dle svého slibu snažím vstoupit do svého prvního Collaru. Buy put may 21 strike 120 za 1085USD už mám, teď čekám na výpis call za 11 dní strike 120, za který chci alespoň 45USD. Napadla mě taková věc, možná to nefuguje, nebo objevuji Ameriku:
Připravím si hřiště nákupem strangle call 80, put 150, expirace may 21, cena 7100USD, vnitřní hodnota 7000USD, delta 0,96. Teď to modeluji na MDT, ale vybral bych si titul bez dividend, abych je event. nemusel platit a také titul, který není moc volatilní. Budu vypisovat vždy po 1 týdnu. A teď první výkop! Short straddle ATM k inkasování maximálního premia. Po týdnu obdržím akcie do longu nebo do shortu (cca 1x za 2 roky neobdržím nic :D ). Obdržím-li 100ks akcií do longu, vypisuji 2 kontrakty call na ceně nákupu. Tím buď obdržím jen premium, anebo se překlopím do 100ks short. Analogicky mám-li akciový short, vypisuji 2 kontrakty put s možností překlopit se do 100ks long. Takto to provozuji, dokud lze smysluplně vypisovat. Poté přivolám vítěznou stranu strangle a druhou stranu odprodám.

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » pon 30. lis 2020 22:59:08

Dodatečně si uvědomuji, že kombinace stragle + akcie není vůbec neutrální. Při akciovém longu a poklesu trhu nebo akciovém shortu a vzestupu trhu bude sice jedna z koupených opcí téměř anulovat ztrátu akcií, ale druhá koupená opce půjde do ztráty, kterou žádné výpisy nejspíše nevykompenzují. Takže chyba a zkoušet to jinak!

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » úte 01. pro 2020 11:05:28

Funguje to spíše naopak:

1/ Nákup ATM vzdáleného Long Straddle
2/ Výpis OTM bližšího Short Strangle

Scénář 1/ Pokud vyprší bližší vypsaný OTM Short Strangle bezcenný - výpis se opakuje, získané Prémium hradí náklady na nákup vzdálenějšího Long Straddle

Scénář 2/ Pokud je některá z opcí bližšího Short Strangle přiřazena, obdržíš akcie, například při uptrendu je přiřazena Short Call a máš 100x Short akcií na ceně vyšší, než je Long Call vzdálenějšího Long Strangle - pokud provedeš její exercise - získáš profit z rozdílu strike přiřazené Short Call a vzdálenější Long Call, potom můžeš vzdálenější Long Put odprodat a přidat další profit, pokud je součet nákladů na původní Long Straddle + Prémium za výpis bližšího Short Strangle + profit z přiřazení a exercise + prodej Long Put kladný, máš vše pryč a zisk. Obdobně pro pokles ceny a přiřazení Short Put z bližšího vypsaného Strangle. Taky nemusíš přiřazené akcie likvidovat uplatněním Long Call, ale spoléhat, že se trend obrátí a cena začne klesat - máš 100x Short akcie + celý Long Straddle, vydělávají Short akcie a také (v případě poklesu pod strike Long Straddle) také Long Put, což je "dvojnásobný fičák"... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » úte 01. pro 2020 19:19:18

Díky, že se zabýváš mým tématem. Jak s tímto konkrétně nemám praktickou zkušenost, tak o tom přemýšlím, až se mi z hlavy kouří a stále mám nejasnosti.
Nákup ATM straddle je vlastně to nejdražší, co mohu koupit, jen a jen čisté prémium. I když se OTM short strangle bude chovat "ukázněně" a hypoteticky nebudu nikdy přiřazen, tak si nejsem vůbec jist, zda mi premia z výpisů zaplatí cenu nákupu. Když naopak dojde k brzkému přiřazení, tak na nápravu akciové ztráty musím vyvolat exercise a tím ta drahá opce končí. To může být nevýhodné, tedy asi budu muset čekat, kam se ztrátová akciová pozice pohne a v tomto období případně vypisovat jen na jednu stranu, na tu, která umožní akciovou pozici zlikvidovat.
Stále myslím na ITM long strangle s expirací půl roku, kde při aktuální ceně 113 je na striku call 70, put 155 cena sice hrozivých 8700USD, ale premium a tedy i maximální ztráta je cca 200USD. Do +-10% pohybu ceny podkladu je delta několik setin, což vnímám tak, že tolik nezáleží, kam cena akcie vystřelí a mohu tedy snadno přistoupit k exercise či prodeji.

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » úte 01. pro 2020 19:30:42

Obrázek
Přílohy
obr.jpg
obr.jpg (164.88 KiB) Zobrazeno 6411 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od dobretrejdy » stř 02. pro 2020 10:14:59

janout píše:
úte 01. pro 2020 19:19:18
Díky, že se zabýváš mým tématem. Jak s tímto konkrétně nemám praktickou zkušenost, tak o tom přemýšlím, až se mi z hlavy kouří a stále mám nejasnosti.
Nákup ATM straddle je vlastně to nejdražší, co mohu koupit, jen a jen čisté prémium. I když se OTM short strangle bude chovat "ukázněně" a hypoteticky nebudu nikdy přiřazen, tak si nejsem vůbec jist, zda mi premia z výpisů zaplatí cenu nákupu. Když naopak dojde k brzkému přiřazení, tak na nápravu akciové ztráty musím vyvolat exercise a tím ta drahá opce končí. To může být nevýhodné, tedy asi budu muset čekat, kam se ztrátová akciová pozice pohne a v tomto období případně vypisovat jen na jednu stranu, na tu, která umožní akciovou pozici zlikvidovat.
Stále myslím na ITM long strangle s expirací půl roku, kde při aktuální ceně 113 je na striku call 70, put 155 cena sice hrozivých 8700USD, ale premium a tedy i maximální ztráta je cca 200USD. Do +-10% pohybu ceny podkladu je delta několik setin, což vnímám tak, že tolik nezáleží, kam cena akcie vystřelí a mohu tedy snadno přistoupit k exercise či prodeji.
Není to přesně tak, jak popisuješ, protože nákupem vzdáleného Long Straddle sice kupuješ za téměř čisté Prémium, ale zároveň poskytuješ hedge k podkladům nabytým v případě přiřazení některé z opcí bližšího Short Strangle, za které inkasuješ Prémium. Vtip je ale v tom, že kromě Prémia za výpisy získáváš na svou stranu také vzdálenost mezi strike Short Strangle a strike Long Straddle. Modelový příklad:

1/ Nákup Long Straddle +100/+100 za -800 USD s expirací za měsíc
2/ Výpis Short Strangle -95/-105 s expirací za týden za +200 USD

Celkové náklady -600 USD. Akcie roste a na konci týdne je na 106 USD, je uplatněna Short Call 105 (Short Put 95 je bezcenná) a já mám na účtu -100x Short akcií za cenu -105 USD/kus. Mohu nyní:

A/ Provést Exercise Long Call 100 z Long Straddle, tím budu nakupovat zpět mé -100x Short akcie za cenu 100 USD a mám profit +500 USD, poté prodám zbylou Long Put z Long Straddle za +120 USD (třeba), což je -600 náklady +500 profit na akciích +120 tržba za Long Put 100 = +20 profit

B/ Nebudu dělat nic, protože postup A/ mohu uskutečnit kdykoliv, kdy bude cena podkladu nad cenou 100 USD, pokud bude ale klesat, a to pod 100 USD, tak mi již vydělávají Short akcie více než jistých +500 USD a současně vydělává Long Put 100, což není nic nepříjemného. Pochopitelně celý scénář platí také pro pokles ceny, kdy je uplatněna Short Put 95, potom mám Long akcie za 95 USD/kus, ale zajištěné Long Put 100, která zaručuje prodej za 100 USD kus (takže opět +500 USD)

Celkové náklady -600 USD. Akcie ne neroste ani neklesá a na konci týdne je na 103 USD, Short Straddle -95/-105 vyprší jako bezcenný a vypisuji další, nyní již ovšem s přihlédnutím k aktuální ceně 103 USD, získávám další Prémium a další možnou výhodu z rozdílu strike, protože se ale cena pohla, tak na call straně (například) již mám vyhlídku na skvělý profit v případě dalšího uptrendu mezi strike 103 (aktuální cena) a nově vypsaným strike, pořád totiž mám zajištěno, že akcie s přiřazení Short Call nyní třeba na strike 108 likviduji za 100 USD kus...v podstatě kopíruji pohyb podkladu a čekám na pohyb na podkladu, který svědčí mému Long Straddle, pouze se výpisy snažím srážet náklady nebo pořizovat akcie (nebo obojí) ve vzdálenostech, které třeba představují již jistý profit.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

janout
Příspěvky: 17
Registrován: pon 23. lis 2020 16:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron Butterfly

Příspěvek od janout » stř 02. pro 2020 13:16:34

Moc děkuji. Praktická ukázka mi hodně pomohla. Budu to chvíli zkoumat a pak pravděpodobně zkusím naživo.
Po mnohaleté přestávce se vracím k tomuto koníčku - profesi? a hledám jaké obchodování by mi vyhovovalo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host