Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Základy opcí a základy jejich kombinací
Odpovědět
PetrH
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer 2021 8:21:11
Kontaktovat uživatele:

Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od PetrH » pon 28. čer 2021 9:04:27

Zdravím, možná už se to někde rozebíralo tak to kdyžtak smažte nebo mě informujte :D

Už je to pár let co se zabývám investováním do akcií, dostal jsem chuť se torchu posunou a vytvořit si příjem který by pomáhal financoval investiční účet :D

Začalo to hledáním různých možností a zase to skončilo na burze ale tentokrát u opcí. Za život jsem udělal pár long call obchodu a to je je veškerá moje praktická zkušenost :D
Hledal jsem dál a narazil jsem na několik GURU a vždy tam zaznělo vypisování opcí.
Začal jsem to studovat udělal přes 40 obchodů na back testu v thinkorswim a každý obchod byl ziskový (obdržena prémie) a opce vypršela.

Takže pruserem tu smrdí dvě věci :D GURU si tím dělá marketing pro svůj kurz. Další věc je ta že je to opravdu až moc jednoduchý takže by to dělal každý.

Jako další úskalí vidím v tom že je tam velký nepoměr max zisku a max ztráty takže špatným obchodem může člověk přijít o značnou část účtu. Ale to všechno znáte ....

Takže se ptám kde je ten zakopaný pes ? I při nízké volatilite jsou premia sice ne úplně štědré ale jde to.

Jo a nejedná se o výpis samotné PUT opce ale o kombinaci short put a buy put tedy PUT credit spread ? V těch názvech se ještě nevyznám :D

Takže prosím o vysvětlení...

PS: pokud to sem nepatří nebo jsou někde informace ohledně toho tak se omlouvám

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od dobretrejdy » pon 28. čer 2021 11:53:48

zdravím,
vypisování opcí je běžná věc, protože jestli někdo opcí nakoupí, musí mu ji někdo prodat. Záleží ale, jak se k takovému výpisu postaví, co takový výpis pro něj znamená a jakou má v takovém obchodě pozici. Nebudu se vyjadřovat ke gurus a marketingu, ale zaměřím se na podstatu, kterou jsi vlastně ve svému dotazu již naznačil. Výpis Put Bull Spreadu, tedy současný nákup Long Put a výpis Short Put na vyšším strike pro opce ve stejné expiraci znamená, že tvým maximálním možným příjmem je přijaté Prémium a maximálním možným prodělkem je dolarový rozsah strike spreadu snížený o přijaté Prémium. Pul Bull Spread +100/-105 za maximální příjem +50 USD má maximální možnou ztrátu -450 USD. Pokud na jednom obchodě proděláš -450 USD, musíš devětkrát za sebou být úspěšný, aby jsi se vrátil zpět na nulu, pokud utrpíš dvě ztráty za sebou, potřebuješ 18x za sebou být úspěšný...atd. Protože můžeš násobně více prodělat než vydělat, stojí proti tvému přístupu značně nebezpečný nepřítel = statistická nevýhoda z takto nevýhodného poměru maximálního profitu k maximální ztrátě. Dalšími nepřáteli jsou pak povětšinou přepálené množství pozic k velikosti účtu, pocity, že mohu obchod zachránit rolováním na vyšší strike nebo do vzdálenější expirace a snaha vyhledat v trzích takové situace, kdy jsou tyto obchody "tutovky". Všechna pomyslná "vylepšení" ale neodstraňují tu pravou podstatu výše uvedené statistické nevýhody. Účet 20000 USD s otevřením 10-ti takových spreadů (díky marginu) se při neúspěšném průběhu scvrkne téměř na polovinu, pokusy rolování nabudu ani rozebírat. O kreditních strategiích jsem psal sérii článků, první z nich je zde https://dobretrejdy.com/?p=4985

Nechci nic zatracovat nebo výrazně odmítat, je to pouze můj názor. Osobně jsem ve své kariéře čelil mnoha opačným názorům, jak je vypisování fakt super a jak se může stát zdrojem trvalého příjmu. Nemyslím si to, důkazem mi budiž, že neznám žádného dlouhodobě konzistentně profitujícího tradera z těchto "vypisovacích obchodů" :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

PetrH
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer 2021 8:21:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od PetrH » úte 29. čer 2021 12:08:19

Dík za odpověď, jsem vůbec rád že mi někdo odpoví 😀 v tomto světě je spousty lidí co zadarmo ani pusu neotevře 🙂

Tady ten výpis bych uzavřel tím že pokud je vysoká volatlita tak zisk/reward začíná být zajímavější. A nejde zde konzistentně rýžovat prémium, jak jsi psal jeden špatný obchod a musí následovat 8 dobrých obchodu.


Značnou část včerejšího dne jsem proseděl nad opčním řetězcem, nakonec jsem si smyslel něco kde je pro mě ??"nulové riziko"?? Riziko je vždy :lol:

Na investičním portfoliu držím více než 100 akcií Altria/MO
Od této pozice nic nečekám otevřený zisk mám 13% a další růst nečekám jelikož tabák je negativní sektor, fundament je na vyprávění jinde 🙂.

Takže pozicí mám čisté na dojení dividendy která je aktuálně 7.30%

Takže tato pozice je prostě jenom na držení ale rád bych aby tvořila více cash flow... Když už ty akcie mám tak ať to něco dělá ne ? 🤣🤣

Takže mě napadla následující věc.
100kusu jsem schopný obětovat, pošlu si je k jinému brokerovi, ještě nevím kterého zvolím teď mám IB, tak asi Tasty a nebo TS

Takže pozici 100 kusů akcie budu mít na jiném účtu.

1.Vypišu call opcí za větší cenu než jsem koupil což je aktuálně úplně jedno protože jsem 13% v zisku.

2.Obdržím premium a 100ks akcií se mi prodá.

3. Mám hotovost (+zisk 13%) + obdržené prémium

4. Výpišu put opci a nebudu se bát jít blíž k aktuální ceně, protože mi nedělá problém akcie vlastnit :D tím pádem zase obdržím premium a buď mi nakoupí 100kusu a nebo vyprší jako bezcena a mužů vypsat další opcí a pořád dokola. Pokud mě to přiřadí 100kusu akcií budu pokračovat zase dokola. Tedy vypišu call opci na větší ceně než jsem dostal přiřazené akcie s te vypsané putky.

Omlouvám se jestli je to úplná hloupost ale člověk se učí a vymýšlí... A moc to okecavam okolo já vím

Takže co bych od toho čekal ? Moje riziko bude že buď akcií nakoupím a nebo prodám za víc než jsem koupil. Ještě vezmu v potaz že bych tu akcií stejnak držel na investičním účtu a jenom rýžoval dividendu. Takto navíc mám šanci se obohatit o prémium

Kolem ex.date bych neměl vypsané nic a držel těch 100 kusů a pak zase začal vypisovat.

Nemám tušení zda je něco takové reálného a jestli by to vůbec šlo realizovat. Přijde mi to ale zajímavé.

Na začátku jsem psal že růst akcie nečekám ale je dost možné že investoři začnou prodávat pozice AT&T budou přecházet právě na altri :lol: je to jenom takové mluvení do vzduchu ...... Mírný růst by tomu obchodnímu systému určitě prospěl.

Dík za každou reakci a sorry za to okecavani okolo

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 01. črc 2021 15:02:26

Pokud máš akcie u IB, tak nechápu, proč je chceš posílat k jinému brokerovi, aby jsi mohl proti nim vypisovat Call opce, to můžeš velmi pohodlně právě u IB

Vystoupení z Long akciové pozice vypsáním Short Call na vyšším strike než je aktuální cena (Covered Call) není žádná kuriozita, ale férová strategie. Musíš mít jenom na paměti, že cena akcie jenom neroste nebo nestagnuje, ale může také klesnout, takže Long akcie + Short Call je sice konstrukce, kde nehrozí žádné nebezpečí z vypsané opce, ale existuje možnost významné ztráty způsobené poklesem akcií. Něco málo tady https://dobretrejdy.com/?p=105 nebo zde https://dobretrejdy.com/?p=133

Vypisování naked Put pod aktuální cenou s cílem získat Prémium nebo nakoupit akcie "se slevou" je sice opticky skvělá myšlenka, ale hůře se v praxi provádí, protože:

1/ Pokud cena silně poklesne pod strike při expiraci, tak nakoupíš Long akcie se ztrátou, která může být i významná. na této pokleslé ceně může nakoupený titul setrvat měsíce (nebo i roky). Resuscitace ztráty vypisování Short Call může ukázat, že na vzdálených strike (nad cenou, za kterou jsi akcie získal) se nenachází žádné smysluplné Prémium

2/ Aby to bylo výhodné (nákup Long akcií za strike Short Put), musíš se přesně trefit do ceny akcie v okamžiku přiřazení tak, aby aktuální cena byla okolo strike +/- přijaté Prémium, což je nemožné predikovat, například u výpisu s měsíční expirací.

3/ Námitka, že "pokud se nic nestane tak získávám Prémium" z vypsané opce je pak v praxi přebita nevýhodami popsanými výše, nic systematického se v tom nedá nalézt. Tvrdím, že několik výpisů a přijatých Prémií zcela jistě smaže jediný případ popsaný výše.

Není nic jednoduššího, než si udělat analýzu na historických datech, kde třeba tvůj titul MO podrobíš takové zkoušce a uvidíš, jaký to bude dávat smysl. Je to ale jenom můj názor, můžeš se ale pokusit mě přesvědčit o opaku, jsme v diskuzním fóru, takže přivítám jakékoliv protiargumenty :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Indián
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03. črc 2021 6:49:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od Indián » sob 03. črc 2021 7:09:16

Děkuji za přijetí do fóra a velké díky za sdílení obrovských zkušeností "dobretrejdy"!!

Dovolím si vstoupit do této diskuse.
Riziko postupu PetraH je jasné. Při popsaném výpisu a poklesu ceny podkladu, obdrží akcie se ztrátou.

Při použití popsaného postupu dojde sice ke ztrátě, ale protože má PetrH akcie na dlouhodobé držení, došlo by ke ztrátě při poklesu i bez spreadu, což je při podobném obchodním plánu "normální".

Riziko vidím ze svých praktických zkušeností hlavně v tom, že PetrH se zbaví svých akcií, aby "vylepšil" krátkodobě příjem, ale jeho dlouhodobý plán nebude dodržen a nemusí už nikdy akcie MO vlastnit. Nezůčastní se tak případného většího růstu MO.

PetrH
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer 2021 8:21:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od PetrH » pát 09. črc 2021 18:58:41

Díky za komentáře. Na to abych se dohadoval nemám zkušenosti :D Každopádně jak psal Indian riziko pádu ceny podkladů mě čeká tak jako tak protože pozice držím dlouhodobě. A to že bych akcie už "nikdy" nemusel vlastnit tak toho jsem si také vědom.

Při brouzdání na internetu jsem narazil na údajnou strategii wheel, a v podstatě je to samé co jsem popisoval.

A díky za web dobrejtrejdy :)

PetrH
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer 2021 8:21:11
Kontaktovat uživatele:

Tanec na špičce nože

Příspěvek od PetrH » pon 06. zář 2021 18:02:50

Nějaký ten čas uplynul. Mám za sebou už pár těch výpisu na které jsem se tu ptal a zatím dobrý :lol: jen čekám kdy dostanu poradně přes pusu. :)
Největší část obchodu byla provedena na 5 a 14 denních opcí kde jsem cílil na Risk/Reward 3:1 což je pořád statistická nevýhoda. Delty okolo 20 a POP[tastyworks] 75-85%. 14 denní expirace jsem zavíral na 60% profitu a tím jsem dosáhl lepšího poměru zisku a ztráty oproti 5 denním. Zakladem byl fundamenent, Technická analýza. Časem přidám nějakou tabulku obchodu a výkonosti.

Největším překvapením bylo mé zapálení do krátkých a směrových obchodu které jsem nechtěl nikdy dělat :lol: První obchod byl na NVDA kde jsem v neděli večer zahlédl možný pruraz do blue sky teritoria a celkem slušný volume. V podnělí jsem pečlivě sledoval PRE market kde se to přehouplo a byl to jasný pruraz. 15:30 vstup 15:38 konec. Byl to první směrový obchod a nevěděl jsem kdy vystoupit čož je jasná chyba na které už pracuji, nakonec akcie rapidně rostla tyden v kuse. Učet mi to zhodnotilo solidně :D 9% nebudu kecat šel jsem tak trochu po hlavě :lol: Potom proběhlo dalších podobně rychlých obchodu na OPEN na akcie AMD.TESLA
Tam už tak velké zhodnocení nebylo. Nemyslím si že by to byla náhoda, vše bylo za dodržení paternu. Všechno chce čas, takže čekám i na ztrátové obchody a uvidím jak se vyrovnám :roll:

Dostávám se k tomu proč jsem zase tady :D
v TOS jsem si modeloval zajištění a "sázku" na možný pád trhu. Situace se mi opravdu nelíbí... Ale nikdo neví jestli zítra nebo za rok. :lol:

No takže Nakup 2x LONG put SPY 15 OCT 21 strike 405 320USD bude moje investice a bod zlomu kde začínám být v profitu je 405 ? jestli tomu rozumím dobře. Pokud by SPY spadl někde k 330 USD Profit 15K USD. A ted nechápu dvě věci.
1. Jakou roli tak hraje čas ? pokud bude zbývat 6 dní do expirace tak nemohu mít furt ten profit 15K USD ? nebo ?
2. Rolováním bych snížil náklady, jak si to mužu vypočítat ?

Snižovaní nákladu by probíhalo také přes výpis spredu.

Děkuji za vás čas. Předem se omlouvám za možné nesmysly ale pořád se učím :)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od dobretrejdy » úte 07. zář 2021 7:29:37

Ahoj Petře,
vyjádřím se k tvé investici do 405 Long Put OCT15, kterou jsi koupil za cca 160 USD. BreakEven pro tvůj obchod je (strike 405 mínus 1.60 cena opce) cena 403.40 USD. Kdekoliv pod touto cenou při expiraci by jsi měl mít pokryty náklady na nákup Long Put 405 opce a ještě nějaký profit.

Ad1/ Pokud by cena spadla na 330 USD, tak tvá Long Put 405 opce bude opravdu 7.500 USD "v penězích" a bude mít nejméně tuto Vnitřní Hodnotu. Pokud se strike opce ocitne takto hluboko v penězích, tak by jeho Delta měla být 100 a cena opce by měla kopírovat cenu podkladu, to je teorie. V praxi to tak "dokonale" s cenou je u opcí s obrovskou likvidou, kterou SPY zcela určitě disponuje. Můžeš si to ověřit třeba pohledem na stejný opční řetězec OCT15 a podívat se, kolik teď stojí Long Call 405 s expirací OCT15, která je při nynější ceně SPY na úrovni 453.08 na hodnotě cca 49.14 (BID). Tato Long Call 405 je značně hluboko ITM. Pokud bys ji za tuto aktuálně nabízenou cenu prodal, tak získáš (453.08 USD - 405) částku 48.08 bodu (+4808 USD) jako celou aktuální Vnitřní hodnotu a ještě +1.06 bodu (+106 USD) jako zbytek Prémia, a to jsme více než měsíc před expirací. Takže, pokud se opce ocitne "v penězích", tak její cena představuje Vnitřní hodnotu (rozdíl aktuální ceny a strike) a ještě nějaké Prémium. Výše Prémia se odvíjí od toho, jak hluboko je strike ponořen "do peněz", od času do expirace (čím blíže, tím je Prémium menší) a od Ask/Bid spreadu (tedy náladě trhu + odrazu likvidity).

Ad2/ Nevím, jak chceš Long Put rolovat, takže nevím, jak ti poradit s výpočtem. Pokud cena bude stagnovat nebo růst, tak její rolování za cenou bude ztráta, protože budeš prodávat za méně než jsi nakoupil a dále pořizovat na vyšším strike...Pokud cena bude klesat, tak pokles musí být nejen dostatečný, ale také brzy po pořízení Long Put, protože silně OTM Long opce ztrácejí na hodnotě více, než ty blíže k aktuální ceně, aby bylo možné vybírat profity na rolování. Výhodnější je vypisovat proti tvé Long Put opci nějakou Short Put na nižších nebo stejných strike jako je tvá Long Put 405 v bližších expiracích, jsou to bezrizikové výpisy a nějaké Prémium prozatím vždy představují, takže mohou sanovat část ceny Long Put.

Za to, že něco nevíš a učíš se, se určitě neomlouvej. Žádný učený z nebe nespadl a proto tady taky toto fórum je..:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

PetrH
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer 2021 8:21:11
Kontaktovat uživatele:

Dobrý obchodník plánuje předem.

Příspěvek od PetrH » čtv 23. zář 2021 14:53:47

Dobrý obchodník plánuje předem. Já nejsem dobrý ani zodpovědný.

Ve středu jsem vstoupil do obchodu, bohužel jsem nedomyslel jak budu vystupovat jelikož je to CUSTOM. Takže mám dotaz ohledně toho jestli pujde zavřít všechny opce na ráz ? Nebo nějaký nápad nebo poznatek ? Diky.
dsd.png
dsd.png (196.2 KiB) Zobrazeno 8384 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypisování put opcí na týdení/ měsíční bázi pro příjem

Příspěvek od dobretrejdy » sob 25. zář 2021 13:42:39

Ahoj,
máš tři Long Call opce a tři Short Call opce. Při aktuální ceně SPY cca 444, je tvá Long Call 442.50 lehce v penězích. nevím, za kolik jsi celou pozici získal, tipoval bych lehký debit podle křivky RiskProfile, která je v části, kdy cena SPY zakončí při expiraci pod všemi strike, červená a znamená ztrátu na tomto obchodu. Záleží co s pozicí zamýšlíš a co jsi od ní očekával. Obrázek poskytuje celkem výmluvnou analýzu zobrazenou křivkou RiskProfile, kdy k úspěchu potřebuješ pohyb ceny cca nad aktuální cenou 444 USD do ceny někde mírně pod 450 USD. Do expirace jsou ještě tři týdny, takže bych možná nyní počkal, jak se bude cena vyvíjet.

Osobně bych se nyní zaměřil na situaci, kdy tvá Long Call 442,50 je ITM a má kromě časové složky ještě nějaké Prémium, takže bude lépe "držet cenu" pro případný prodej, ale vypsané 3x Short Call 447 mají jenom pouze Prémium, takže by při stagnaci nebo mírném růstu či poklesu mohly ztrácet na ceně, takže by jsi je mohl koupit zpět za nějakou dobrou nízkou cenu a tento nákup okořenit prodejem Long Call pozic a vystoupit i na nějakém mírném profitu, to ale záleží na okolnostech vývoje. Protože je křivka RiskProfile v části nad cenou 450 USD stále zelená, ale na nižší úrovni vzhledem k nule než je červená část pod cenou 443 USD, bude pro tebe patrně ztrátou také prudký růst ceny nad hranici 450 USD. Pokud by cena zakončila nad 450 USD, tak u expirace dostaneš: +450 USD za Call Bull Spread +442.50/-447, -50 USD za Credit Call Spread -447/+447.50 a -300 USD za Credit Call Spread -447/+450, tedy celkem +100 USD, záleží pak, kolik jsi vydal na celou pozici - jestli to bylo více než těch +100 USD, které získáš, tak to bude nějaká malá ztráta.

Možná to někdo bude vidět jinak, já osobně bych nyní vyčkal...Na dotaz, jestli to půjde zavřít naráz neumím odpovědět, protože u TW jsem takové složeniny neobchodoval. Osobně bych ale neměl strach se zavírání po částech, protože na SPY je slušná likvidita a dobré plnění, takže uzavřením po částech nelze mnoho ztratit. každopádně bych nejdříve uzavřel Short pozice a poté Long pozice...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti