Kreditní strategie - I.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - I.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 19. led 2021 18:38:09

Ahoj,
tak to je dobrá otázka. Stažená data reprezentují hodnoty, které odpovídají tomuto grafu, který si mohu v TWS zobrazit.

IV stock.jpg
IV stock.jpg (75.78 KiB) Zobrazeno 2379 x

Hodnoty IV v tomto grafu odpovídají jakési Implied Volatilitě podkladu. Kdysi v minulosti (a popisoval jsem to už v nějakém článku nebo komentáři) jsem se dotazoval u IB, jak je toto číslo vypočteno, protože se liší broker od brokera (IB x TOS...). Odpověď z IB byla, že se jedná o Implied Volatilitu váženou podle Vega pro opční strike poblíž ATM pro opční kontrakty s expirací v nejbližších dvou měsících, přesný vzorec výpočtu neznám, je to prý soukromá věc brokera. Nicméně je pravdou, že pro výpočty ceny opčních kontraktů může vznikat zkreslení, protože zejména před Earnings se to hodně liší. jsem ale rád, že mohu získávat alespoň tato data o IV pro mé výpočty. Pro ilustraci je na obrázku níže IV pro dvouměsíční období podle jednotlivých expirací, je jasné, že ty rozdíly tam jsou zcela zásadní...

IV options.jpg
IV options.jpg (90.73 KiB) Zobrazeno 2379 x

Nezbývá, než se smířit s poskytnutými informacemi, které jsou naštěstí zadarmo, případné zkreslení jde na vrub této výhody...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - I.

Příspěvek od kubik » stř 20. led 2021 7:17:25

Dekuji za odpoved, tohle je dobre vedet.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host