Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Pavel » stř 10. čer 2020 15:41:19

Ahoj, k té aktualizaci: kdyby se úprava pozice nakupovala za ask a vypisovala za put, tak by se inkasovalo 84. Pokud by se podařilo všude za středy, tak by to bylo 140. V článku uvádíš 163,91. Znamená to tedy, že jsi do úpavy vstupoval patrně postupně. Vzhledem k celkem vratké hranici mezi ziskem a ztrátou této pozice je důležité, za jaké ceny se úprava pořídí.
Proč to píšu. Pokud bych to zkusil já, tak například po zakoupení PUT na strike 94 by šel Chevron nahoru a já v panice vypisoval zbylé 89 a 99 za ještě nižší premium. Pokud bych začal s vypisovaním (což bych se svým risk tolerance určitě neudělal), tak by šel Chevron spolehlivě dolů.
Co víc: celá pozice se dál bude chovat jako jedna vypsaná PUT na strike 94 za prémium 49,11. Takže já bych nespal a brzy, třeba hned dnes po prudkém poklesu, pozici zachraňoval. To by mě samozřejmě něco stálo a zakončil bych patrně s nějakou ztrátou. Máte na to diagnózu? :lol:

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 11. čer 2020 7:22:23

Ahoj Pavle,
do obchodu jsem nevstupoval postupně s nějakými časovými odstupy, je to patrné z obrázku TradeLog a z výpisu z účtu. Nejdříve jsem vypsal Short Put 89 a poté jsem pořídil najednou Put Bull Spread -99/+94, vše se odehrálo v necelých pěti minutách, kdy jsem čekal na nějaké lepší plnění.

To, jak jsem pozici pořídil, bylo z mého pohledu a pro mě vyhovující, což nemusí někomu jinému sedět. Pro mě je to rozhodnutí nepřijímat ztrátu -114.80 USD, ale nahradit ji možností profitu, byť je potenciál ztráty z propadu ceny CVX značný, vždy je něco za něco. Toto není standardní obchod, které bych prováděl, ale chtěl jsem ukázat možnost takové úpravy a co by mohla přinést. Původně jsem této arbitráži na Butterfly chtěl věnovat celý článek (jako můj třetí o Butterfly), ale když se vyskytla tato příležitost nyní...Postupné budování celé osmikontraktní pozice na obou stranách opčního řetězce do zafixování nějakého profitu totiž nabízí velmi mnoho možných kombinací, mohu nakupovat nejdříve jen to, co je levné a postupně prodávat to, co je drahé a naopak atd., těch možností je spousta pokud vím, jak se bude konečná pozice chovat.

Univerzální metoda léčby diagnózy, kterou naznačuješ, neexistuje a je v hlavě každého tradera a záleží, jak to v ní má nastaveno. Pokud bych pořídil 100x takový Butterfly, tak bych pravděpodobně neudělal sto takových úprav, pokud mám na účtu jednu takovou strategii, tak je pro mě tento risk přijatelný pokud vím, co a kdy budu dělat a jakou jsem ochoten za takové rozhodnutí zaplatit cenu...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Pavel » čtv 11. čer 2020 12:54:57

Ahoj, dík za odpověď. Nevšim sem si TradeLogu. Používám výhradně vzestupný výpis strikes opcí. Sem hrozně zmatenej, pokud se mám orientovat v sestupným :D . Fakt, nevymlouvám se. A pak mě nezbude mozková kapacita na věci kolem. Bude se to zdát asi jako malichernost ale potřebuji vidět výšší strike nahoře, když cena podkladu přece roste. No nic. Vždycky jsem to chtěl v chatu zmínit. V TWS to lze jednoduše nastavit a ve všech svých prográmcích to mám také sestupně. K mé diagnóze, čím víc toho vím, tím více jsem přesvědčen, že pravidelně vydělávat nemohu. To bude asi můj problém.

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 11. čer 2020 16:37:24

... takhle to úplně nefunguje

abys mohl nevydělávat, musíš to nejdřív vzdát..... pak to klapne




jinak je třeba vydržet

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » sob 20. čer 2020 9:29:23

Článek byl k 19.6.2020 aktualizován o ukončení ukázkového živého obchodu https://dobretrejdy.com/?p=4354#aktualizace ...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Reno
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30. zář 2019 16:04:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od Reno » sob 20. čer 2020 11:01:11

Ahoj,
obchod jsem sledoval a byl popravdě zvědavý, jak to celé dopadne :). Za mě je výsledek dobrý, na to jaký propad nastal po poslední úpravě obchodu z 9.6.
Po propadu 11.6. mě moc variant pro další úpravu nenapadlo, tak jsem byl zvědavý na pokračování článku. Já osobně bych asi upravil pozici na menší ztrátu už 16.6. po mírném zotavení akcie. Ztráta by byla asi stejná jako nyní, nebo mírně vyšší.

Díky za rozbor, R.

OldrichRezac
Příspěvky: 33
Registrován: ned 06. zář 2020 15:38:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od OldrichRezac » stř 22. zář 2021 18:14:59

Ahoj Jirko,
Postavit short Buttefly na put straně ala dva boxy, při projetí všech strike původního call butterfly - dobrý.
Řešíš prosím nějak opačnou situaci, kdy máš call butterfly postavený se spodní nohou na ATM nebo OTM a cena padá? Nebo jen zamáčkneš slzu:-)?
Děkuji předem za odpověď a měj se hezky.
Olda

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 24. zář 2021 11:30:07

Ahoj,
pokud cena padá a můj Call Butterfly má spodní Long Call nakoupenou ATM nebo OTM, tak se moc dělat nedá. Řídit již pořízený Butterfly není nikdy zadarmo a vždy se pouze zvýší náklady na jeho pořízení a logicky taky sníží možný maximální profit. Co je velkou výhodou, je fakt, že pokud pokles není závratný, tak takový Call Butterfly (analogicky u růstu Put Butterfly) stále má ještě nějakou hodnotu, takže jeho likvidací lze získat peníze zpět. Přestože ztratí na ceně Long opce, která je nejblíže trhu, tak současně ztratí dvě vypsané opce, které tvoří tělo motýla, tento "paradox neztráty" při poklesu pak zmenšuje ztráty, které si vytvoříš například při backtestování, kdy počítáš s tím, že pokud cena klesá, je Call Butterfly bezcenný. Je pak dobré si stanovit zůstatkovou hodnotu, za kterou s pozice vystoupím, abych dostal nějaké peníze zpět. Z těchto důvodů pak mám rád strategii Ratio Spread, který je sice značně rizikový, ale pokud je například pokles nebo stagnace ceny a já jsem nakoupil a vypsal opce do této strategie třeba za nulové náklady, tak mohu pozorovat profit díky rozpadu časové složky během života této strategie také na těchto cenových situacích.

Call Butterfly vyžaduje pozornost a pokud se cena nevyvíjí příznivě, tak opravdu (jak píšeš) zamáčknu slzu a pozici prodám. Nevybavuji si ani, že bych nechal Call Butterfly při poklesu ceny dojít do expirace a nechat jej vypršet jako bezcenný, vždy jsem jej prodal (...a to jsem jich zobchodoval opravdu řádnou porci) :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

OldrichRezac
Příspěvky: 33
Registrován: ned 06. zář 2020 15:38:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Volatilita a Cenový pohyb - IV.

Příspěvek od OldrichRezac » pát 24. zář 2021 13:53:37

Ahoj Jirko,
Moc děkuji za odpověď.
Měj se hezky
Olda

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti