Daně a smrt - základní životní jistoty

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od Pavel » úte 31. bře 2020 14:24:12

Jen velmi nesmělý dotaz, opravdu jste si všichni naprosto jistí, že se dělí obchodování akcií a derivátů? Akcie je rozhodně také cenný papír. Navíc do paragrafu 8 se mě (laikovi) nehodí, zde jsou podíly na zisku korporace. (Všimli jste si jak to píšu potichu a asi víte proč.)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od dobretrejdy » úte 31. bře 2020 20:26:36

Pavel píše:
úte 31. bře 2020 14:24:12
Jen velmi nesmělý dotaz, opravdu jste si všichni naprosto jistí, že se dělí obchodování akcií a derivátů? Akcie je rozhodně také cenný papír. Navíc do paragrafu 8 se mě (laikovi) nehodí, zde jsou podíly na zisku korporace. (Všimli jste si jak to píšu potichu a asi víte proč.)
...to je opravdu dobrá otázka, na kterou není podle mého zcela jasná a zřetelná odpověď, ať si každý píše co chce, vždy je to jenom víceméně v rovině nějakého odvozování - zákon o dani z příjmu, zákon o cenných papírech, zákon o účetnictví, pokyny GFŘ apod...Důležité je, jak si to vyhodnotí daňový kontrolor. Pokud podáš daňové přiznání, tak důkazní břemeno leží na tvých bedrech, takže pokud to vysvětlíš, že to je tak správně a kontrola tomu uvěří, tak nemáš problém...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Perth
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. dub 2020 9:53:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od Perth » čtv 16. dub 2020 10:56:51

Ahoj Jirko,
předně díky za vytvoření skvělého portálu se super studijním materiálem o obchodování s opcemi a jeho zpřístupnění pro veřejnost.
Myslel jsem, že o opcích něco vím, ale uvedené články mne vyvedly z omylu :D . Studuji to už měsíc a stále objevuji něco objevného pro trading :D Takže k článku o daních jsem se dostal až teď.

I když se snažíš svá tvrzení (zase jako vždy) precizně zdůvodnit, závěry jsou z hlediska zákona o dani z příjmu (ZDP) často nesprávné ☹
Pro další vysvětlování předpokládám tedy, že se jedná o daň z příjmu fyzické osoby - nepodnikatele (obchodní účet není zařazen do obchodního majetku). Jak říká moje kamarádka, daňová poradkyně a auditorka, selský rozum, bohužel, k vyplnění daňového přiznání v ČR nepostačuje !!!
Rozhodující je zákon (ZDP) a pak to, co si obhájíš ( před FÚ, příp. před soudem).

1/ Zisk vs. Příjem
Je potřeba důsledně oddělovat pojmy jako je zisk a příjem. Po nákupu 1 akcie za 100 USD a jejím prodeji za 110 USD vzniká příjem 110 USD a zisk 10 USD. Jak už napovídá příslušný zákon o dani z příjmu (ZDP), opravdu se zdaňují příjmy !!! ( a to všechny). A k těm lze za určitých podmínek přiřadit výdaje, o které lze tyto příjmy ponížit a daň se pak platí z rozdílu. Jako první položku pro zdanění musím vzít 110 a od ní si mohu odečíst výdaj 100, které jsem použil k nákupu. V uvedeném článku se snažíš zdaňovat zisk, a to si dovedu představit, jak berňák „nadskakuje“….

2/ Cenné papíry vs. ostatní finanční aktiva
Cenný papír je např. akcie, podílový list, dluhopis (nominální cena, ne kupon),…
Opce, futures, forex, …, cenné papíry nejsou, jsou to finanční deriváty. Proto musí být všechny operace s nimi od cenných papíru oddělené ( i na přiznání). A toto vše se zdaňuje podle §10 ZDP.

3/ IB Activity Statement report
Údaje z IB Activity Statement reportu jsou pro účely DP podle §10 (skoro) nepoužitelné !!! ( kromě dividends a witholding tax, ale to je podle §8).
Tento report má za cíl říci obchodníkovi, jak na tom je z hlediska zisku/ztráty a z hledisku struktury podkladových aktiv.
Opírat se o položku Net sales je z daňového hlediska úplný nesmysl, ale mám také zkušenost, že pro berňák je to naprosto fascinující číslo ( přičemž Net purchases neuznává). Rovněž tak položka Realized Performance Summary nejde většinou použít, viz dále.

4/ Zdaňování cenných papírů (akcií)
V položce Realized jsou pouze obchody z daného roku. Pokud držíš např. akcii přes rok, tj. nakoupíš např. 100x AAPL v 11/2018 a prodáš 100x AAPL v 02/2019, tak ve sloupci Realized se objeví jenom ten prodej ! Dtto v položce Trades. Výsledkem je, že k 31.12.2019 máš otevřené pozice -100x AAPL (i když už tu akcii nemáš). Takže do Net sales se ti zařadí jen jedna fáze obchodu, ta druhá ne.
Tzn. Je zapotřebí přenést si do roku 2019 všechny otevřené pozice ( a to nejen akcií, ale všeho ostatního, tj. opcí, futures, forex). A to i z dřívějších let! A aby to nebylo málo, existuje daňový test pro osvobození zdanění při držení cenného papíru (akcie) déle než 3 roky. Ty pak musíš ( a ne že můžeš) tento obchod z celého balíku oddělit, ale včetně poplatků, jak za nákup, tak za prodej.
A chuťovkou pak je, že nákupy v USD v předcházejících letech musíš převádět na CZK v kurzu těchto let, tj. za rok 2019: 22,93; 2018: 21,78; 2017: 23,18 atd.

Nezbývá, než si podklady pro zdanění akcií připravit nějak jinak😊 ( starý dobrý Excell).
IB umožňuje si upravit Activity Statement dle potřeb. Sekce Customize Statement. V něm se zatrhne Trades, formát CSV.
A to v podstatě za všechna léta obchodování. Na konci každého roku pak zůstanou nespárované položky (Open positions), které se musí přesunout do dalšího roku. V daném účetním období se tedy musí oddělit akcie (cenné papíry), které držím 3 roky a teprve ostatní mohu proti sobě započítat.

Takže výsledkem v odst. 2 Výpočet dílčího základu daně z ostatních příjmů bude pro akcie ( vše v CZK) :
1.ř : D- prodej cenných papíru Prodej a nákup cenných papíru Suma všech příjmů Suma všech výdajů Rozdíl

5/ futures, opce, forex
Jedná se o deriváty, proto všechny údaje budou na samostatném řádku DP (lze smíchat mezi sebou, už se nemusí oddělovat). Lze i započítat ztráty z obchodů jednoho derivátu se ziskem s druhým derivátem.
Pozor ovšem, co se myslí ( a vyplňuje do DP) nákup a prodej 1x kontrakt např. na ropu CL (futures)? I když IB u nákup 1 x CL zadržuje margin jen cca 10000 USD, hodnota kontraktu, který kupuji je cca 40 000 USD !!! Takže když otočím 100 kontraktů, tak Suma všech příjmů je cca 100x 40 000 USD a Suma všech výdajů cca 100x 40 000 USD (při kurzu USD/CZK cca 25 to je 100 000 000 CZK :-).
U forexu je to samé ! Jeden lot EUR/USD obnáší 100 000 EUR, za který zaplatím 110 000 USD (kurz 1,10). Minilot 10 000 EUR, atd.
( ano, u aktivního FX daytradera se číslo suma příjmů/výdajů nevejde do příslušné kolonky).
U opcí se páka z definice neuplatňuje, neb i když opce stojí 0,5 USD, zaplatím za ní 100 x 0,5 = 50 USD. Pak prodám a postupuji stejně, jak bylo uvedené výše (suma příjmů oproti sumě výdajů).

I když to ZDP přímo nezmiňuje, tak je obhajitelné, že když koupíš Call opci (výdaj) a ona vyprší jako bezcenná, tak můžeš tento výdaj dát dohromady s nákupy ostatních opcí jako náklad oproti prodejům všech ostatních opcí (potažmo ze všech derivátů). Nevylučuji ovšem, že se neobjeví na nějakém FU nějaká „chytrá“ hlava, která toto nedovolí ! (protože nemáš defacto příjem oproti kterému to můžeš započítat).

Pokud provedeš kombi nákupy tj. opce+akcie, ať už najednou nebo po uplatnění opcí, doporučuji tyto kombinované obchody od sebe účetně oddělit, tj. nákup akcie (a pak následný prodej) a nákup opce a pak následný prodej nebo exercise, viz výše (než dokazovat, že se jedná o jeden obchod, ale teoreticky by to také šlo zdůvodnit).

Takže za finanční deriváty v odst. 2 Výpočet dílčího základu daně z ostatních příjmů bude ( vše v CZK) :
2.ř : F- ostatní příjmy Prodej a nákup derivátů Suma všech příjmů Suma všech výdajů Rozdíl

V součtu na posledním řádku se pak objeví jen Úhrn kladných rozdílů za oba řádky.

6/ prodeje nakrátko (shorty)
Jednoduše s tímto ZDP nepočítá a je na každém, co si obhájí 😊. Když se provede short (akcie, opce, future) v jednom roce a v tom samém se uzavře (účetním období), je to pro FU skousnutelné. A postupuje se stejně jako výše, tj. suma prodejů oproti sumě nákupů.
Ovšem pozor: pokud se provede short přes konec roku tj. přes 31.12., tak má člověk smůlu !!! Prostě v tom roce je to zdanitelný příjem a šmidra ☹ To, že následný rok se uzavře short s případnou ztrátou opravdu nikoho zajímat nebude.
Toto zkoušet na berňák bych se neodvážil !!! ( u soudu je to prohra).
Je také třeba mít na paměti, že vypořádání obchodů je většinou T+2. Tzn. pokud dnes provedenu obchod, tak vypořádání je až za 2 dny.
Toto je dobré brát v potaz ke konci roku, abych se nedostal do problémů, viz výše.
Pokud chci udělat obchod ještě v tomto roce a poslední obchodní den je 31.12., tak musím provést obchod nejpozději do 29.12.

7/ Poplatky
V uvedeném článku jsi sebral poplatky (other fees) ve výši 1025,16 USD a napasoval jsi je oproti příjmům jako výdaj. Bohužel, to takto nejde provádět. Nezbytné výdaje, které chceš započíst oproti příjmům, musíš jednoznačně prokázat (před FU je důkazním břemeno na tobě).
Tzn. nákup akcie + fee oproti prodej akcie + fee, pak do Sumy příjmů dáš prodej – (!) fee, do sumy výdajů dáš akcie + fee.
Z toho vyplývá, že z uvedeného tvého sumáře můžeš započítat do výdajů (nákladů) jen část poplatků.
Poplatky např. za real data, subscrition, research atd., které platíš měsíčně, v podstatě takto nelze. Ledaže bys prokázal, jaká část z měsíčního poplatku např. 10 USD za data se vztahuje k jakému jednotlivému obchodu. (rozpuštění všech měsíčních poplatků daného měsíce do jednotlivých obchodů v daném měsíci). To je tak administrativně náročné, že např. já to vůbec neprovádím ☹
Dále pak, jak nákupní, tak prodejní poplatky za akcii, kterou držíš déle než 3 roky, rovněž nemůžeš započítat.

8/ úroky
V článku jsi vzal částku úroků -464,22 a započítal jí celou do výdajů. Bohužel, ani to podle ZDP nelze.
Musíš rozlišit úroky paid (cos zaplatil) a úroky received (cos obdržel). Na úroky, cos zaplatil, je nahlíženo stejně jako na měsíční poplatky, viz výše. IB posílá vyúčtování těchto úroků měsíčně (jak jinak). Pokud si chceš započítat nějakou část těchto úroků do výdajů (nákladů), musíš specifikovat, jak se tato část podílela na daném jednorázovém obchodě. Pokud to nevyspecifikuješ, tak zápočet nelze provést.
Úroky, které obdržíš, musíš danit podle §8 ( to už děláš).

p.s. přiznám se, že toto ale já taky nedělám a úroky započtu proti sobě ☹

9/ dividendy
To jsou jediné 2 údaje, které lze z Activity statement použít. Víceméně, jsi to spočítal dobře. Pokud máš jenom dividendy z firem USA, pak je to ok. Problém nastane, pokud máš i akcie z jiného státu, např. BIDU – CN, ORAN – FR, VOD - GB atd. viz dále.
Formulář 1042S je hezký, ale nepoužívám ho. Jednak zahrnuje jenom US firmy, takže pro uznání zápočtů z jiných zemí stejně musíš použít ještě něco jiného. Opomenu dále, že IRS (Internal Revenue Service ) ho vydává prostřednictvím IB ve 3 provedeních a pro každý druh „prebendy“ zvláště, což je hromada zbytečného papíru.
Další problém je v tom, že pojem dividendy je v USA poněkud rozkošatý. Těch „prebend“ je mnoho druhů (viz kódy na form 1042S) a každý se může zdaňovat jinak.
Ordinary dividend, což je převážně to, co očekáváme, se zdaňuje 15% (pokud máš vyplněný formulář W8BEN) a je to ok. Pak ale existuje druh např. Publicity traded partnership, jehož příjem se zdaňuje 37% (a existuje ještě celá řada dalších). Na formulářích 1042S je pak hezky rozlišeno, všechny příjmy, zdaňovací sazba, a kolik IB zadržuje.
Takže pro uvedenou položku je to Income code=27, Gross income=143 USD, Federal tax witheld=53, Tax rate=37. U této položky nemohu si započítat do položky Witholding Tax celých 53 USD, ale jenom 21,45 USD (15%).
Pokud si tam započítáš všechno, (co jsi provedl), tak rozdíl 53 – 21,45 = 31,55 je (v tomto případě) započten neoprávněně.
Chci tím říct, že když jim tam pošleš komplet form-1042S, tak na sebe ještě upozorníš, až se to naučí na berňáku dekódovat.
(důkazní dokument se pak otočí proti tobě).

Pokud obchodník obdržel i dividendu z jiných států, viz příklad výše, je povinen toto uvést na samostatných listech k příloze 3.
Proto je potřeba podklady (obdržená dividenda, sražená daň) vyseparovat z údajů Witholding Tax.
Toto lze provést buďto ručně, nebo zase v Excellu. IB umožňuje si upravit výpisy (Statement) dle potřeby. V tomto případě se připraví
Statement Dividends. V Excell lze pak už jednoduše rozdělit všechny dividendy podle států a to samé u zadržených daní z dividend.

V článku padla otázka, co za věrohodný dokument považuje berňák, jako důkaz o sražené dani. Použití form-1042S věrohodné je. Ale mám výhrady, viz výše. Proto opravdu používám to, že nakopírují z Activity Statement 1. stránku s mými identifikačními údaji (a taky s identifikací IB) a k tomu přidám všechny stránky s Witholding Tax.
A zatím to před FU funguje 😊

Uznávám ale, že zas tak elegantní to není.
Letos jsem udělal to, jsem si z IB/Reports /TAX stáhnul „Dividend Report“. Stáhnul jsem v html a upravil tak, že v první sekci jsou vidět mé identifikace. A v poslední sekci rozbalené Dividend Summary by Country (upozorňuji, že položka označená jako payment in lieu received se musí přičíst k dividendám). Toto jsem vytiskl jako důkaz o provedeném sražení příslušných daní dle států.
A je to na jednom papíru.

p.s. pro zvídavé čtenáře uvádím, že součty dividend na obou dokumentech si neodpovídají ☹
Správně je to na tom prvním tedy z Activity Statements! Problém je způsoben tím, že na Activity statement se počítá s Paying day (což je dle ZDP správné), kdežto na Dividend Report se počítá s Reporting day, což může být jindy (a je tudíž nesprávné).

Na závěr pro úplnost uvádím, že nejsem daňový poradce, nejsem oprávněn poskytovat daňové ani investiční doporučení. Vše výše uvedené je můj osobní názor na základě dlouholetých zkušeností na kapitálovém trhu :D a záleží na každém, co si z toho vyvodí :D

Long Live dobretrejdy.com :D
Perth

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 16. dub 2020 20:37:57

Díky za další poznatky a zprávy.

Já myslím, že kdo má oči, uši a mozek funkční, už mu to došlo.
Jsme tu asi vesměs kvůli vydělávání peněz takovým jakože podnikáním. "Podnikatel" i ve formě fyzické osoby bez IČA dělá něco rukama nebo hlavou, aby mu na konci (zjednodušeně) zbyly peníze, za ně svoboda etc.

V každém oboru jsou možnosti a limity, kterým se jeden musí přizpůsobit, aby to celé fungovalo. Nebo...
Nebo je možné z těchto limitů vystoupit. Ne nutně z problematických morálních a křivě-osobnostních antisociálních a psychopaticko-sobeckých důvodů. Rád bych navrhl účastníkům, kteří přišli na trhy s plánem zde obchodovat - a nikoliv s touhou vyplňovat nesmysly do tabulek pro další od reality odtržené blázny....., aby se v soukromí zamysleli a případně zareagovali na tuto výzvu.

Zkusme prosím prodiskutovat způsoby, jak se této strašidelné záležitosti rozumně vyhnout. Pojďme vymyslet a zrealizovat (či přímo zduplikovat ověřené) administrativně funkční legální řešení, jež by umožnilo se soustředit na trading a investice místo vyplňování nelogických kolonek ve slabomyslných formulářích.

Za peníze vydělané v ušetřeném čase můžete pak ve vaší obci postavit třeba chodník, jak by se šiklo zde u nás.


:idea:
Respekt za jakoukoliv reakci.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od dobretrejdy » pát 17. dub 2020 6:35:57

Ahoj,

díky za rozsáhlý komentář. Z mnohosti přístupů, postřehů a rad jsem usoudil, že se už k tomuto tématu nebudu nijak vyjadřovat, protože to prozatím vypadá, že "co člověk - to názor", takže by bylo pro mě ubíjející se ke každé možné variantě nějak vyjadřovat. Každý příspěvek ale může být nějakým pomyslným kamínkem do skládačky "opravdu správného daňového přiznání", takže nechám na každém, ať si z diskuze odnese nebo přenese do svého daňového přiznání to, co považuje za správné a potřebné, za další příspěvky a názory k tomuto tématu tak dopředu děkuji. Bylo by také skvělé, kdyby se některé z možných komentářů opřely o výsledky skutečně provedené daňové kontroly, aby se například konkrétně zjistilo, nakolik jsou kontrolní orgány zdatné se v dané problematice orientovat....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

jirikv80
Příspěvky: 6
Registrován: sob 19. pro 2020 12:56:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od jirikv80 » sob 19. pro 2020 19:52:37

Ahoj,

díky za informačně hodnotný web a fórum.

Chci se zeptat k danění opcí. Z IB získám seznam transakcí opcí za kalendářní rok. Do daňového přiznání za opce/deriváty vyplním:
Příjmy: v kalendářním roce přijaté premium z prodeje put + přijaté premium z prodeje call
Výdaje: v kalendářním roce zaplacené premium z nákupu put + zaplacené premium z nákupu call + poplatky za jednotlivé transakce s opcemi u IB
Daním rozdíl.

Sem tam nastane assignment a dojde k nákupu nebo prodeji akcií, ale IB pak za nákup nebo prodej eviduje strike z opce, tj. lze daňově zpracovat v transakcích společně s akciemi.
Buď získám akcie na dlouhodobé držení za strike, nebo se mi prodají za strike (pokud jsem nebyl naked). Pokud jsem byl naked otevře se short sale za strike. Vše daním standardně jako bych to inicioval ve stejný moment sám ne na základě assigmentu opce.
Na daně do kolonky derivátů by assignment tedy neměl vliv.

Předpoklady:
Do příjmů a výdajů z opcí se sčítají a odečítají různá podkladová aktiva obchodovaná v tom roce, obhajoba, vše spolu souvisí jedno hedguje druhé. IWM hedguje SPY atp... Krátký obchod může hedgovat v obtížném období ten delší. Opce mohou být i delší než rok, premii však daním v tom roce, kdy jsem ji přijal nebo vydal.

Dotazy:
Petrh bod 5), zmiňuje celou hodnotu kontraktu, nesedí mi to na jednoduché opce prodej SPY201221P00360000 za strike 10, tj. o 100ks za 360$ objem kontraktu je 36 000$, ale příjem z prémie je 1000$ do příjmu k dani za deriváty by mělo jít 1000$ jako příjem.

Toto je příspěvek laika. Dává to někomu smysl?
Budu rád, když případně zareagujete co se vám přijde ok, co je zpochybnitelné či vyloženě špatně ...

Celé to jde z výpisu obchodů spočítat v excelu.

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od kubik » úte 29. pro 2020 14:17:58

Ahoj,

letos jsem danil tak, ze jsem ucetne rozdelil obchody na derivaty a akcie, i presto, ze jsem na tom platil na danich vice.
Nicmene ke konci roku jsem studoval svuj rocni vykaz na IB a zjistil jsem, ze ac jsem ve vysledku na nule, mam -100k ztratu z opci a +100k zisk z akcii. Obchoduji pouze opce, ktere zajistuji podklady, nedelam ciste akciove obchody. Neprijde mi z toho duvodu uplne fer, abych z 0Kc zisku platil 100*0.15=15,000Kc dan. Proto jsem se rozhodl, ze v DP za letosek vsechno zaloguji jako obchodovani s derivaty a pripadny dotaz FU vysvetlim s tim, tyto instrumenty obchoduji dohromady a navzajem se zajistuji, Defacto ke kazdemu obchodu jsem toto schopen dohledat.

Chapu, ze toto vlakno se stalo dost individualni, kazdy na to ma nejaky nazor a jaka je cista pravda nikdo s jistotou rict nedokaze. Nicmene i presto by me zajimal vas nazor. Delate to nekdo stejne?

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od Petr Eff. » úte 29. pro 2020 20:00:38

tohle finančnímu úřadu nevysvětlíš

Pavel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 09. led 2020 18:23:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od Pavel » úte 29. pro 2020 22:20:18

Dělám to taky tak a jsem přesvědčen (možná mylně, nevím), že je to tak správně. Už jsem to rok neviděl ale pokud si dobře pamatuji jsou v jednom balíku cenné papíry a deriváty a ve druhém podíly na zisku z korporací (dividendy). Proto myslím, že akcie (cenné papíry) k opcím (derivátům) patří a zisky a ztráty se zde počítají společně. Kdyby to tak nebylo, tak jak píšeš, opční obchody by byly daňově značně nevýhodné.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a smrt - základní životní jistoty

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 31. pro 2020 11:57:43

...jenom malý shrnující komentář ke změně v prodeji cenných papírů podle nového daňového balíčku...:c)

DB.jpg
DB.jpg (73.71 KiB) Zobrazeno 7486 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů