VXZ - Volatility ETN

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od dobretrejdy » sob 25. led 2020 17:33:53

Diskuze k článku VXZ - Volatility ETN - II.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

jiran07
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. pro 2019 21:03:30
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od jiran07 » pon 27. led 2020 16:32:50

Ahoj Jirko, chtěl bych se zeptat, zda je možné u IB VXX obchodovat. Po zadání příkazu na spread se mi objeví hláška

"BUY 1 Combo @ -0.36" No Trading Permission, Customer Ineligible; Ineligibility reasons: Restricted: request Complex or Leveraged Exchange Trading Product permissions for trading. To close existing position - use Close button; see FAQ 84620875

Je to pouze problém u mě, potřebuji nějak zažádat o oprávnění nebo to souvisí obecně se zákazem obchodování ETF kvůli EU?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od dobretrejdy » úte 28. led 2020 7:54:57

jiran07 píše:
pon 27. led 2020 16:32:50
Ahoj Jirko, chtěl bych se zeptat, zda je možné u IB VXX obchodovat. Po zadání příkazu na spread se mi objeví hláška

"BUY 1 Combo @ -0.36" No Trading Permission, Customer Ineligible; Ineligibility reasons: Restricted: request Complex or Leveraged Exchange Trading Product permissions for trading. To close existing position - use Close button; see FAQ 84620875

Je to pouze problém u mě, potřebuji nějak zažádat o oprávnění nebo to souvisí obecně se zákazem obchodování ETF kvůli EU?
Ahoj, musíš mít v Account management povoleno obchodování s Leverage Product, jak to povolit je tady https://www.interactivebrokers.com/en/i ... quirements ...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Adam98
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 31. říj 2019 10:13:28
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od Adam98 » úte 28. led 2020 9:52:37

Ahoj,
včera mě zaskočila stejná hláška. Psal jsem na podporu a je to přesně tak, jak píše Jirka. Schválení prý trvá obvykle 24-48h.

Zvláštní je, že jsem donedávna opce na tyhle podklady obchodoval bez problému. Nevíte proč by to tak mohlo být?

jiran07
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. pro 2019 21:03:30
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od jiran07 » úte 28. led 2020 17:25:04

díky oběma za odpověď. Včera jsem psal na podporu IB taky, dnes to nastavil. Jinak jak píše Adam, minulý rok to šlo bez problémů.
Jirko, budeš v tomto zajímavém tématu pokračovat (UVXY,SVXY)? Na co dalšího se můžeme těšit?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od dobretrejdy » stř 29. led 2020 13:24:38

jiran07 píše:
úte 28. led 2020 17:25:04
díky oběma za odpověď. Včera jsem psal na podporu IB taky, dnes to nastavil. Jinak jak píše Adam, minulý rok to šlo bez problémů.
Jirko, budeš v tomto zajímavém tématu pokračovat (UVXY,SVXY)? Na co dalšího se můžeme těšit?
Ano, toto téma bude pokračovat a pákovými ETN se budu zabývat, jenom toho času kdyby bylo více... :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od Petr Eff. » stř 16. bře 2022 12:21:07

Ahoj Jirko, rozumím správně tomu, že v backtestech hrubých i VIXem filtrovaných používáš fixní hodnotu prémia (35/40 - 15/20), konstantní pro všechny obchody? Bez ohledu na realitu.

A možná ještě - filtr VIX "vyšší než 18%" znamená "VIX dnes vyrostl o 18%"?
Díky

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: VXZ - Volatility ETN

Příspěvek od dobretrejdy » pát 18. bře 2022 6:53:24

Ahoj,
1/ prémia jsou brána jako neměnná, bez ohledu na jejich možnou aktuální výši, která může být vyšší/nižší
2/ Nevím, proč jsem psal u VIX Indexu údaje v %, byla tím myšlena jeho absolutní hodnota v bodech, tedy VIX Index vyšší než 18 a nikoliv původních 18%, už jsem to v článku opravil a také v obrázcích, to se omlouvám za nepřesnost. Pravděpodobně jsem byl při psaní článku zaujat filtrováním podle volatility reprezentované VIX Indexem a volatilita se obecně udává v procentech....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti