Delta Neutral - XII.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » ned 25. říj 2020 8:05:07

OK, pokusím se...

první událost - Earnings - je za mnou, cena reagovala tak, jak je patrné na obrázku:

INTC2.jpg
INTC2.jpg (67.1 KiB) Zobrazeno 6145 x

Z vyznačených strike mých Put opcí je patrné, že je velmi pravděpodobné, že vypsané Short Put 52 s expirací tento pátek zůstanou "v penězích" a budou přiřazeny, získám 200x Long akcií INTC za cenu 52 USD/kus, tím bych zkompletoval 3x Long Put 54 s expirací za měsíc + 300x Long akcií INTC do Syntetické Long Call 54. S vyhodnocením parametrů této Syntetické Long Call 54 si počkám až na chvíli, kdy se tak opravdu stane, stejně tak na skutečnost, jestli získám Dividendu ze 100 kusů Long akcií nebo 300 kusů Long akcií (Ex-Dividend Day je 5.11.2020). Pokud bych si chtěl udělat malou projekci tohoto stavu k pátku tohoto týdne s předpokladem, že budu opravdu na mých vypsaných 2x Short Put 52 přiřazen, pak mohu tuto skutečnost vidět zapsanou v posledním červeném řádku

INTC3.jpg
INTC3.jpg (120.74 KiB) Zobrazeno 6142 x

Protože z vymezeného rozpočtu 16.200 USD utratím touto pravděpodobnou transakcí -16.198 USD, neutracená část ve výši -2 USD tak bude v tomto případě již mým jistým profitem, ale nepředbíhám událostem...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » ned 25. říj 2020 21:00:05

Obrázek

Ahoj Jirko, ďakujem za odozvu. Aj ja som na demo účte otvoril DN pozíciu na INTL, si ma inšpiroval. Myslím, že je všetko jasné z priloženého obrázku. Pre upresnenie short call strike 49,5 expiruje 06/11/20. Nakúpené long put strike 48 expirujú 20/11/20. Máme rozdielne vstupy aj sme inkasovali rozdielne prémia. Bude zaujímavé sledovať ako obchody dopadnú. :) Poteší ak ma upozorníš na chyby a pridáš komentár.
Ďakujem a prajem všetko dobré.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 30. říj 2020 16:29:14

Ahoj,
propad INTC po Earnings o zhruba 10% na cenu kolem 43 USD je nyní, v Expirační pátek mých prvních vypsaných opcí Short Put 52 a Short Call 57, ve znamení jistého přiřazení na vypsaných 2x Short Put 52.

INTC7.jpg
INTC7.jpg (80.86 KiB) Zobrazeno 6083 x

Znamená to naplnění scénáře s přiřazením a obdržením 200 x Long akcií na můj účet za cenu 52 USD. Měly bych tak mít v pondělí na svém účtu 3x Long Put 54 s expirací za tři týdny a 300x Long akcií za 52 USD a tedy Syntetickou Long Call na strike 54 a ještě profituji +2 USD, mám tak celou pozici zadarmo. Abych mohl proti této pozici (Syntetické Long Call 54) bezrizikově vypisovat další Short Call na stejném nebo vyšším strike, musím rolovat mé Long Put 54 "za cenou", tedy podstatně níže, protože na strike 54 a vyšším není možné smysluplně nic nyní na Call straně vypisovat. Nemám takové extrémní propady rád, protože každé rolování Long opcí za cenou vždy přináší rolovací ztrátu, mělo by to však být vykoupeno možností vypisovat další bezrizikové Short Call. Protože cena INTC neustále od Earnings klesá, rozhodl jsem se pro rolování na prvním náznaku obratu trendu, tento malý náznak přišel právě nyní v expirační pátek.

INTC6.jpg
INTC6.jpg (79.3 KiB) Zobrazeno 6083 x



Chci nyní rolovat ze strike Long Put 54 na strike Long Put 45, tedy o devět bodů níže.

INTC4.jpg
INTC4.jpg (269.27 KiB) Zobrazeno 6083 x

Bude to znamenat, že své přiřazené +300x Long akcie budu mít jistotu vždy prodat za cenu nikoliv 54 USD, ale za cenu nového strike, tedy za 45 USD/kus. Tento devítidolarový propad mi bude kompenzovat rolovací prodej Long Put 54 a nákup Long Put 45, pokud bych na tomto rolování vydělal přesně +900 USD na každém kontraktu, nepředstavovalo by to žádnou újmu, to se ale nedá v praxi realizovat, protože zejména Long Put 45, která je blíže trhu a má tři týdny do expirace, má pořád dost Prémia. nakonec se mi podařilo 3xi Long Put 54 prodat za +967 USD každou (-2.27 USD poplatky) a 3x Long Put 45 nakoupit za -190.37 každou. Neobdržel jsem tak čistých +900 USD na každém kontraktu, ale jen +776,36 USD. Výsledek transakce je tady

INTC5.jpg
INTC5.jpg (218.03 KiB) Zobrazeno 6083 x

Posun na nižší strike znamená možnost vypisovat OTM Short Call v expiraci za týden a nasbírat nějaké další Prémium. Vypsal jsem tedy proto svým pondělním +300x Long akciím zajištěným 3x Long Put 45 na vyšším strike 3x Short Call 47.

INTC8.jpg
INTC8.jpg (195.32 KiB) Zobrazeno 6083 x

Za tyto výpisy jsem obdržel +20.27 USD za každý. Mohu si nyní tyto transakce shrnout do tabulky.

INTC9.jpg
INTC9.jpg (155.75 KiB) Zobrazeno 6083 x

Mohu pozorovat, že jsem si tímto rolováním vytvořil momentální ztrátu -310,65 USD. Můj fiktivní rozpočet, nyní definovaný jistým inkasem 3 x 4500 USD (strike Long Put 45) ve výši 13.500 Kč jsem momentálně překročil o tuto částku a je to také maximální možná ztráta, kterou mohu utržit. Co tato ztráta vlastně představuje? Odráží cenu tří Syntetických Long Call opcí na strike 45 s expirací za tři týdny, tedy je to jako bych nyní nakoupil na volném trhu 3x Long Call 45 s expirací jakou mám u Long Put 45 za zhruba 100 USD každou, pokud se podívám do obrázku výše, tak toto dost přesně odpovídá aktuální ceně. Mám ale k dispozici další scénáře. Pokud se cena do pátku nepřehoupne přes 47 USD (strike vypsaných Short Call 47) budu opakovat vypisování znovu. Pokud by se tak stalo, zbavím se akcií INTC za 47 USD/kus přiřazením Short Call 47. Tato situace je vidět jako simulace červeným řádkem v tabulce níže.

INTC10.jpg
INTC10.jpg (138.64 KiB) Zobrazeno 6083 x

Tato cenová situace by znamenala profit nejméně +205,20 USD, tento bych dále posílil prodejem 3x Long Put 45, které by mi zůstaly na účtu....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od sarej » pon 02. lis 2020 19:50:58

Ahoj, moc dekujeme za krasny priklad.
Chtel bych se zeptat, jestli premyslim spravne, kdyby nastala opacna situace a trh by sel nahoru napriklad na uroven 62 USD.
Vyplatilo by se take rollovani opci na vyssi strike, nebo by bylo lepsi pouzit jinou metodu?
Short call 57 by byla uplatnena a tobe by zmizelo z uctu 100 ks porizenych akcii za 54 USD. Vydelal by jsi 300 USD. Na uctu by jsi mel 0 ks akcii.
Tudiz by jsi mohl vypisovat 3*short put k nabyti dalsich akcii.
Nasledne by jsi odprodal 3*long put 54 za (3*110 USD) = +330.
Dale by jsi nakoupil 3*long put 60 za (3*260 USD) = - 780.
Celkove naklady na rollovani +330-780 = -450 USD.
Nasledne by jsi vypsal 3*short put 58 za (3*20 USD) = +60 USD.
Pri poklesu by jsi byl uplatnen a na ucet by ti dorazilo 300 ks akcii a tech by ses mohl zbavit uplatnenim long put 60 a ziskat tak =2*300 = +600 USD.
Nize prikladam teoreticky vypocet. Ceny opce jsem doufam nijak nepremrstil.
Diky za odpoved.
Teoreticky a.PNG
Teoreticky a.PNG (17.88 KiB) Zobrazeno 6041 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 03. lis 2020 7:52:47

Ahoj Honzo,

těch scénářů je několik. jeden z nich je, jak popisuješ, při uptrendu a přiřazení Short Call 57 se zbavuji akcií a přijímám profit na akciích. Mohu pak opět rolovat Long Put za cenou, vše ale záleží, nakolik cena prorazila strike Short Call 57. Pokud by cena nebyla daleko, možná by mi stačilo jen odprodat původní Long Put 54 za jejich zůstatkovou cenu, protože to už samo o sobě by mohlo znamenat profit na celém obchodu (mírný, ale profit), tyto Long Put mají ještě daleko do expirace a měly by jistě nějakou cenu...Možná bych také opustil akciové transakce a 3x Long Put 54 bych přetvořil do 3x Put Bear Spreadů prodejem 6x Short Put 54 a nákupem 3x Long Put na vyšším strike s tím, že to bude sázka na další pokles (6x výpis Short Put by mi mohl zaplatit 3x nákup Long Put). Tyto bych pak dále mohl modifikovat při poklesech do 3x Put Butterfly výpisem 3x Put Bull Spreadů pod/na strike již vypsaných Put opcí atd....Nakonec bych také mohl vytvořit Put Butterfly ponecháním si 3x Long Put 54 a na vyšším strike vypsat 6x Short Put a na ještě vyšším strike nakoupit 3x Long Put (to by se nakonec možná podařilo i bez dodatečných nákladů).... vše záleží na cenových situacích (kolik by to stálo a jaké to má profily poměru zisk/ztráta).

Rolování za cenou (jak naznačuješ) by pak jistě také přineslo další náklad, protože se zbavuji Long Put na nižším strike za méně, než je nakoupím na vyšším strike, samozřejmě mám lepší prostor pro další vyšší Prémia pro další výpisy...těch možností je jednoduše habaděj, nemohu říct, že bych něco preferoval, také záleží, jaká je nálada na konkrétním titulu...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 06. lis 2020 16:48:16

Ahoj,

přidávám další postupný komentář k mému obchodu na INTC. Mám na svém účtu Syntetickou Long Call 45 sestavenou s 3x Long Put 45 s expirací 20.11.2020 a +300x Long akcií, proti které jsem vypsal 3x Short Call 47 s dnešní expirací, mé průběžné náklady nyní činí -394.80 USD a představují maximální možnou ztrátu, pokud bych neprováděl již žádné akce do expirace této Syntetické Long Call opční pozice.

INTC graf.jpg
INTC graf.jpg (76.18 KiB) Zobrazeno 5978 x

Cena akcie INTC se nijak závratně po Earnings nezotavuje. Mám nyní 300x Long akcií a je pátek 6.11.2020, z tohoto datumu vyplývá, že jsem inkasoval Dividendy, protože Ex-Dividend Day připadl na 5.11.2020. (300x 0,33 USD) -15% daň je čistý příjem z Dividendy ve výši +84,15 USD.

Při aktuální ceně 45.20 USD je jasné, že mé vypsané 3x Short Call 47 s expirací dnes vyprší jako bezcenné a já mohu proti svým 300x Long akciím vypisovat další Short Call, tentokrát jsem si zvolil strike 46. Takto jsem to také provedl a výsledek je na obrázku níže.

INTC1.jpg
INTC1.jpg (246.23 KiB) Zobrazeno 5980 x

Na obrázku je v bílém obdélníku má pozice na 3x Short Call opcích, která dnes vyprší jako bezcenná a v následující expiraci v pátek 13.11.2020 mám již aktuálně vytvořenou novou pozici 3x Short Call 46, za kterou jsem obdržel čistého 3x +38.73 USD, celkově jsem za tyto nové výpisy inkasoval +116.19 USD. Shrnutí je v tabulce níže.

INTC4.jpg
INTC4.jpg (134.28 KiB) Zobrazeno 5980 x

Prozatím mám vymezený rozpočet 13.500 USD překročen o -278,61 USD a to je má nyní maximální možná ztráta, kterou mohu utržit. Na co nyní hraju? Nyní již nespoléhám na raketové zotavení ceny akcie, ale vyhovovalo by mi, kdyby případný uptrend nebyl závratný. Jedním ze scénářů je nyní možnost, že budu v pátek na vypsaných Short Call 46 přiřazen a já své akcie prodám za 46 USD/kus, což mi přinese na můj účet 300x 46 USD = +13.800 USD. Simulace tohoto stavu je na obrázku níže.

INTC5.jpg
INTC5.jpg (144.01 KiB) Zobrazeno 5980 x

Toto přiřazení a prodej akcií by vedlo k prozatímnímu profitu +21,39 USD. Zbyly by mi ovšem mé 3x Long Put 45 opční kontrakty k prodeji za jejich zůstatkovou cenu. Pokud bych si mohl představit, že za každou z nich obdržím +40 USD (proto nechci, ať cena nějak závratně povyroste), mohu si tuto situaci opět přidat do mé tabulky.

INTC6.jpg
INTC6.jpg (160.94 KiB) Zobrazeno 5980 x

Tento výstup ze zbylých Long Put za tuto cenu by přinesl konečný profit +141.39 USD.

Pokud cena v pátek při expiraci dnes vypsaných opcí nepřekročí jejich strike 46, bude to znamenat, že mohu celou transakci s výpisy Short Call opakovat nebo vystoupit na prodeji akcií a opětovném prodeji zbylých 3x Long Put 45, ukázalo by se v danou chvíli, co bude pro tyto postupy vhodnější...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » pát 06. lis 2020 21:16:39

Ahoj.
Obrázek[/img]
Aj ja som urobil úpravy, ktoré sú zaznamenané v tabuľke.
Prajem dobré obchody všetkým. :))

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » pát 06. lis 2020 21:20:33

Obrázek

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » sob 07. lis 2020 9:05:04

Ahoj,
momentální deficit -486,99 USD.

1/ Předpokládám, že poslední řádek znamenal výpis 3x Short Call 46.50 (máš uvedeno Short Put). V případě přiřazení obdržíš +13.950 USD a pokud je přičteš k momentálním výdajům -14.136,99 USD, tak ti zůstane -186 USD, které musíš "dohnat" prodejem zůstatkových Long Put 45,50, ty by tak v tomto případě měly mít hodnotu (186/3) alespoň +62 USD.

2/ Pokud přiřazení nenastane, máš poslední týden (ten příští) na vymyšlení, jak upravit deficit -486,99 US. Můžeš znovu vypisovat podle toho, kde cena aktuálně bude a budeš předpokládat, že přiřazení nastane v tomto dalším období. Můžeš také spoléhat na to, že Long Put budou mít nějakou významnou cenu a akcie se nebudou nacházet pod jejich strike, takže to budeš moci celé zlikvidovat, utržíš peníze za 300x Long akcie + 3x Long Put a budeš doufat, že to pokryje co nejvíce vynaložených nákladů.

Tvůj rozdíl oproti požadovanému číslu 13.650 USD je dán ztrátovými operacemi z rolování Long Put opcí za cenou podkladu, proto je vždy dobré takovými operacemi šetřit, pokud se podívám na poslední rolování Long Put ze strike 48 na aktuální strike 45.50, tak jsi nabral ztrátu (-338.20 USD, a to je celkem hodně vzhledem k blížící se expiraci rolovaných Long Put. Přijetí takové ztráty by bylo vhodné spojit s nějakou větší nadějí na úspěch v obchodu, proto by možná nebylo od věci rolovat sice níže, ale na strike ve vzdálenějších expiracích pro větší pravděpodobnost zotavení ceny, která by ti mohla přinést profit na zajištěných akciích nebo prostor pro další vypisování Short Call (...nebo obojí), je to ale jen moje hodnocení a nemusí být nutně správné......:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » sob 07. lis 2020 20:10:19

Ahoj,
ďakujem za odpoveď. Áno vypísal som short call 46,50, mám tam chybu. To rolovanie je takmer vždy stratové. Na prvom rolovaní som mal stratu
-410,74 na druhom -238,42 spolu -649,16 usd. Uvidím, kde bude cena v piatok a podľa toho sa rozhodnem či budem rolovať na vzdialenejšiu expiráciu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti