Delta Neutral - XII.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » sob 09. lis 2019 22:18:45

Diskuze k článku Delta Neutral - XII.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 13. lis 2019 7:26:10

zdravím,
v článku jsem popisoval stav Dolarové Neutrality, k němu bych chtěl upozornit na drobné vylepšení platformy TWS brokera Interactive Brokers, který vylepšil zadávání příkazů k nákupu akcií (prozatím) o možnost nakupovat nejen zadaný počet kusů akcií, ale právě nákup počtu kusů podle určité částky, kterou chci na pořízení vydat. Volba vypadá jako níže na obrázku.

Dollar Neutral.jpg
Dollar Neutral.jpg (28.73 KiB) Zobrazeno 8554 x

Na záložce ve volbě objemu obchodu mohu přepínat mezi záložkami Shares/USD a vybírat z přednastaveného počtu akcií nebo množství dolarů. Mohu také volbu dolarového objemu upravit přímo v řádku na jinou než přednastavenou sumu, kterou chci utratit....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
robo99
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29. zář 2019 9:31:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od robo99 » čtv 21. lis 2019 8:22:30

perfektný článok, dostavil sa aha efekt :idea: Ďakujem ;)

Roman
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. říj 2019 13:17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Roman » čtv 20. srp 2020 20:34:18

Ahoj,

je vylepšění vystoupení ze syntetické pozice popsáno v sérii o syntetických pozicích?

Díky,
Roman
Přílohy
screen.PNG
screen.PNG (62.45 KiB) Zobrazeno 8001 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 21. srp 2020 12:09:53

Ahoj Romane,

individuálním zamyšlením nad Syntetickými pozicemi nejrůznějšího druhu jsem měl zejména na mysli prozkoumat postupy, při kterých mohu s takovou pozicí dále pracovat ve smyslu její další úpravy. Inspirací by mohl být článek Delta Neutral - X. https://dobretrejdy.com/?p=3434, tedy všemožné vypisování proti syntetickým Long, zajišťování pořízených syntetických Short nebo rolování opčních pozic za cenou/od ceny podkladu podle smyslu strategie a aktuálního vývoje. Těch možností je opravdu mnoho a dá se jejich aplikací mnohé vylepšit a samozřejmě také zkazit...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Viktor
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. bře 2020 21:15:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Viktor » ned 18. říj 2020 15:26:04

Ahoj,
předem díky za články které popisuješ na stránkách dobretrejdy.
Po několikátém přečtení článků o delta neutralitě a vyzkoušení na demu jsem se trochu začal orientovat v dané problematice.
Bral jsem to jako poskládání puzzle minulých článků.
Chtěl jsem se zeptat jestli využíváš nějaký screen na akcie.
Konkrétně něco co by upozornilo na nadcházející earnings a výplatu dividendy.
Nebo jakým způsobem vybrat vhodné akcie. (používáš nějaký screen?)
Osobně jsem neobchodoval týdenní obchody ale snažil jsem se o obchodování delšího horizontu. Měl jsem více času na reakci a přemýšlení :)
Pokud mají akcie earnings v nadcházející krátké době tak to vyskakuje jak v tradingview nebo v thinkorswim. Ale pokud bych chtěl filtrovat nadcházející zprávy či výplatu dividendy cca 2-5 měsíců? Nebo jen vyhledat dle nízké IV.
Doporučil by jsi něco? Nebo jak postupuješ s výběrem ty?
Děkuji za info S pozdravem Viktor.

ps: ještě jednou díky moc za tvé sdílení myšlenek na tvém blogu.
Snímek obrazovky 2.png
Snímek obrazovky 2.png (45.74 KiB) Zobrazeno 7641 x
Snímek obrazovky 1.png
Snímek obrazovky 1.png (151.57 KiB) Zobrazeno 7641 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » ned 18. říj 2020 16:49:23

Ahoj,
používám na krátkodobější obchody informace o Dividendách z TWS, kde lze navolit sloupec s následující Divi a jejím objemem, je ale nutné tuto informaci potvrdit v nějakém jiném zdroji, nejlépe přímo na stránkách dané společnosti v nějaké sekci pro investory, info od IB nemusí být vždy správné.

divi.jpg
divi.jpg (30.57 KiB) Zobrazeno 7636 x

Také se dívám do Calendar v thinkorswim a platí pak stejný postup ověření. Co se týče dlouhodobosti ve snaze predikovat výplatu v delším horizontu, tak na to byl vhodný mnou propagovaný Marketchameleon https://marketchameleon.com/Calendar/Dividend, ale bohužel již valná část informací podléhá prémiovému placenému účtu, takže tento zdroj využívám méně, ale mohu si zde zobrazit historii vyplácení a podle dat z historie odhadnout, ve kterém období v budoucnosti se tato událost dá očekávat (společnosti se většinou drží nějakých zaběhlých termínů). Dobrým zdrojem pak může být databáze na burze NASDAQ, kde je také vyznačena historie výplaty Dividendy a občas tam mrknu, pro MCD například takto https://www.nasdaq.com/market-activity/ ... nd-history. Osobně mám rád obchody, kde mohu "utrhnout" nějakou Dividendu jako další bonus k již rozjetému obchodu

Dalo by se říci, že stejný princip platí pro vysledování a alespoň základní projekci termínů Earnings, společnosti také většinou dodržují nějaké vlastní období, kdy se to dá očekávat.

Osobně mi nejsou vlastní nějaké výrazně dlouhodobé opční obchody, takže například opční obchody na akciích, které bych držel třeba půl roku nejsou u mě aktuální, proto mě takové vzdálené termíny Dividend nebo Earnings moc nezajímají. Mám samozřejmě nějaké akciové portfolio, ale tam sleduji pouze informaci, jestli firma výplatu vůbec bude realizovat či nikoliv a termín je víceméně nepodstatný.

U nákupu opcí a vstupu do obchodů s long opcemi mě výrazně zajímá, jestli neplatím nějaké astronomické sumy při nějaké ultravysoké IV, ale má to také své výhody, protože lze proti takovým předraženým nákupům pořizovat adekvátně předražené výpisy, takže záleží, jakou strategii chci obchodovat a jestli bude také obsahovat tyto drahé výpisy, takže ano, IV mě zajímá velice....Jirka :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Viktor
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. bře 2020 21:15:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Viktor » stř 21. říj 2020 15:43:07

Děkuji za odpověď.
Je mi jasné, že obchody na půl roku asi nebudou ono (možná jen něco podobného co jsi popisoval na kukuřici)
Taky jsem se díval na kratší obchod cca 1 měsíc max. 2
Procházím různé Akcie a dívám se jak je nejlépe filtrovat.
Chtěl jsem právě obchodovat delta neutralitu. Hodně akcií nemá ani týdenní opce a to si myslím , že je také trochu nevýhoda při dodatečném vypisování a sbírání dalších prémií.
Možná jdu na to špatně.
Nevím jestli ty najdeš nějakou akcii a pak teprve na ni pasuješ Opční strategii, nebo vyhledáváš akcie přímo pro danou akcii.
Našel jsem momentálně akcii KR je sice nízká cena ale dobře vychází poměr gamma a theta. U většiny akcií tento poměr také není ideální.
přikládám obrázek zatím jen s testů.
Tato akcie by měla mít 12.11.Dividendu.
Snímek obrazovky.png
Snímek obrazovky.png (196.3 KiB) Zobrazeno 7607 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 21. říj 2020 21:56:53

Ahoj Viktore,
obchodování na těchto principech je natolik variabilní, že si každý může najít co se mu nejvíce hodí. Princip Delta Neutrality (a dalších neutralit zbylých řeckých písmen) využívají zejména tvůrci trhů, kteří tvoří likviditu, takže tyto zásady platí pro jakékoliv opční kontrakty na jakékoliv podklady. Nelze tedy říct, že tato akcie je nyní k mému obchodu vhodnější než jiná, protože každý obchod se může vyvíjet jinak nebo od něj něj očekávám něco jiného než od obchodu, který jsem realizoval naposledy. Osobně obchoduji resp. vybírám akcie (podklady) tak, že nijak zvláštně "neprosívám" stovky tickerů, ale mám svou oblíbenou skupinu titulů, na kterých své obchody aplikuji, těchto titulů je odhadem kolem třiceti a opravdu ani těmto nevěnuji nějakou zvláštní fundamentální pozornost, zajímá mě pouze, že je to dostatečně likvidní titul s ucházejícím opčním Volume s předpokladem, že firma za měsíc nezkrachuje (součást SP 500 je má železná zásada). Spíše mě zajímají události, které se k titulu vážou, aktuální situace na trzích a všeobecná obchodní atmosféra. Mohl bych to například demonstrovat na jednom z aktuálních obchodů.

INTC entry.jpg
INTC entry.jpg (257.96 KiB) Zobrazeno 7596 x

INTC (Intel) vyhlašuje zítra Earnings, proto jsem nakoupil 3x Long Put 54 s expirací za měsíc a nakoupil 100x Long akcie za 54.02 USD, současně jsem vypsal v bližší expiraci za 9 dnů 1x Short Call 57 proti těmto akciím a také 2x Short Put 52 v bližší expiraci za 9 dnů pro případný nákup dalších 200x Long akcií na nižší ceně (je vyšší IV, takže Prémia jsou slušná a už sanovaly část mého výdaje na nákup Long Put). Navíc je v týdnu po expiraci těchto Short opcí (5. listopadu) Ex-Dividend Day, takže pokud budu mít Long akcie - zkasíruji nějakou Dividendu. Celý obchod je v plánu k ukončení po US prezidentských volbách, takže to může s cenou akcií zamávat nebo se alespoň může zvýšit podruhé za trvání obchodu Implied Volatilita pro případné další výpisy opcí - buď opět proti drženým akciím nebo Long Put opcím. Celkem tedy budu čelit třem událostech, které mohou být vítanými hybateli ceny, navíc nyní předpokládám, že technologické tituly "jsou v kurzu" a buď výrazně tento sektor posílí nebo naopak spadne, obě varianty jsou pro mě nyní OK

Můj výběr tak padl na jeden z titulů, který mám v oblibě při nějakých možných pohybech technologických titulů (AAPL, FB, INTC), pokud bych chtěl vsadit na banky, tak sleduji pouze JPM a GS, nic výrazně dalšího, pokud mám v úmyslu nějaký defenzivní titul, tak je to třeba PEP a při pohybech na ropě například XOM, CVX, KMI, nijak se tedy zvlášť nerozptyluji hledáním dalších podkladů. Možná je to chyba, že nějak pečlivě nevybírám, ale já už nyní vím, co chci, abych během obchodu a nakonec na svém účtu viděl za konstelaci a jsem připraven se omylu v mé představě přizpůsobit provedenými obchodními zákroky, takže spíše než znalost a výběr konkrétního titulu hraje role představivost, co v každé situaci udělám, abych nakonec alespoň neprodělal. Pokud bych tedy necílil na události spojené s titulem za doby trvání obchodu, potom mě opravdu zajímá, jestli je opce levná nebo výrazně drahá, jestli se titul nenachází v nějakém propadu nebo aktuálně trhá rekordy atd....Zdálo by se, že je to tedy jedno, co si vlastně aktuálně vyberu a je to částečně také pravda, protože do budoucnosti nevidím, tak se může stát, že volatilní titul s adekvátně drahými opcemi se přestane pohybovat a nesplní to, co jsem od něj očekával a naopak, klidný titul s levnými opcemi se může významně rozjet nebo propadnout...

Pokud píšeš, že akcie nemá týdenní opce třeba pro další vypisování a přesto se ti titul zamlouvá, tak budeš muset volit delší horizont držení obchodu, alespoň budeš moci jednotlivé transakce pečlivěji promýšlet. Pokud budeš vědět co a jak na weekly opcích, tak to bude zcela jistě obdobně fungovat na měsíčních kontraktech...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » pát 23. říj 2020 20:25:42

Malý dotaz, neplánuješ tento rozbehnutý obchod dokončiť. Nemusí to byť rozsiahly opis, stačí stručne, poprípade screenshot. Je to inšpiratívne sledovať tak to naživo.
Ďakujem.
Palec hore za tvoju prácu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host