Delta Neutral - XII.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od sarej » pon 07. pro 2020 15:13:14

Ahoj,
pokud to nebude vadit, taky pridam par zazitku s delta neutral obchodem. Tento obchod by se jednoduse dal nazvat "Jen pockej zajici".
Jiz jsem provedl dve rollovaci upravy abych se priblizil aktualni cene, ale vzdy neuspesne a trh mi stale utika vic a vic na sever.
Je prosim jeste nejaka moznost, jak z prohlubujici ztraty vybruslit pri stalem narustu trhu?
Do expirace zbyvaji jeste 3 tydny, ale vypisy 3x short put jiz maji minimalni premia.
Rollovani za cenou mi take uz nedava smysl.
CVX111.PNG
CVX111.PNG (41.44 KiB) Zobrazeno 6224 x
Přílohy
CVX option.PNG
CVX option.PNG (90.45 KiB) Zobrazeno 6224 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 08. pro 2020 9:06:53

Ahoj Honzo,

titul CVX ukazuje, jak variabilita přístupu může ovlivnit celý obchod. Nákup Long Put a vytvoření Delta Neutral pozice nákupem Long akcií může být vhodné nadále upravovat nákupy/prodeji akcií podle Delta a tyto "drobné" obchody" pak mohou dopomoci vydělat "drobné profity", aby nakonec celý obchod zakončil na nějakém přijatelném výsledku, toto je ale vhodné v případě, že podklad v blízké budoucnosti osciluje kolem strike a pohybuje se v nějakém cenovém pásmu. Mohu toto navíc kombinovat a opčními výpisy, což přináší další peníze a může vést k pořízení/prodeji akcií za ceny podle vypsaných strike, to je už dostatečně známé. Pokud ale nastane táhlý trend ihned po pořízení pozice (případ CVX), tak se začnou projevovat nevýhody, které umocní chyby při vstupu do Delta Neutral pozice, protože jsem měl chybná očekávání. Pokud jsem tedy nakoupil 3x Long Put na ATM a pořídil podle Delta Long akcie, tak v případě masivního nebo táhlého uptrendu by měly vydělat Long akcie na pořízení Long Put, proto bylo chybné rozhodnutí nakoupit ke 3x Long Put pouze 100x Long akcií, ale mělo jich být cca 150x Long akcií, prostě ten výkon těch 50x Long akcií pak může chybět, na druhou stranu jsi potom nemohl vypsat OTM 2x Short Put pro nákup dalších 200x Long akcií za nižší cenu - to je prostě obchodní dilema, které musí každý obchodník rozlousknout při vstupu do takto strukturovaném obchodu, pokud by totiž cena výrazně klesla, bylo by výhodnější mít opravdu pouze 100x Long akcií a další přikupovat na lepších cenách (třeba právě přiřazením 2x Short Put). Do budoucnosti nikdo nevidí, takže je to právě o tom základním rozhodnutí...

Pokud jsem přesvědčen, že uptrend bude vytrvalý a já jsem v pozici Long Put + Long akcie (v nějakém počtu), tak Delta pozice bude klesat a měl bych podle principu postupu reagovat postupným vyprodáváním Long akcií za stále vyšší ceny podle úbytku Delta a věřit, že tyto výprodeje a následná zůstatkové cena Long Put pokryjí náklady na pozici. Vhodnou obranou pak může být otočení celé pozice do opačné konstelace, tedy neprovádět rolování Long Put za cenou na vyšší strike, ale provést toto rolování do ATM Long Call s akciovým shortem. Pokud jsem tedy v CVX 3x Long Put 71 a mám 100x Long akcií a cena vystoupala na dnešních 90 USD, tak by takové rolování bylo prodej Long Put 71 (téměř bezcenné), nákup 3x Long Call 90 v nějaké vzdálené expiraci a prodej 250 x akcií CVX. Realizuji profit na 100x Long akciích a k nakoupeným Long Call pořídím -150 x Short akcií. Dále spoléhám na uptrend na kterém budu shortovat další akcie za vyšší cenu do počtu 300 kusů nebo spoléhat na pád ceny, kdy short akcie budou vydělávat, mohu samozřejmě opět provádět bezpečné výpisy Short opcí, tedy zavedený postup. V jistém smyslu je to stejné, jako rolování Long Put a pořízení akcií (RiskProfile DN pozice je totiž ve tvaru Long Straddle). Toto rolování ale vždy přináší další náklady na pozici, takže může znamenat prohloubení ztráty, je to ale o získání času na obrat trendu nebo k jeho dalšímu výraznému projevu. ..:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » úte 08. pro 2020 19:18:49

Ahoj,
pokračovanie obchodu na akcii PM. Piatok 4.12. som bol priradený na Short call 79. V pondelok som urobil výpis Short put strike 79 za 31,21 Usd. Akcia sa pekne rozbehla :( a tak som sa rozhodol urobiť dnes ešte jeden výpis Short put strike 81 za 31,21. Je to mimo plán a určité riziko, ktoré som sa rozhodol do piatku podstúpiť. Ak v piatok opcie skončia bezcenné, obchod ukončím predajom Long put.

Obrázek

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od kubik » pát 11. pro 2020 10:36:56

sarej píše:
pon 07. pro 2020 15:13:14
Ahoj,
pokud to nebude vadit, taky pridam par zazitku s delta neutral obchodem. Tento obchod by se jednoduse dal nazvat "Jen pockej zajici".
Jiz jsem provedl dve rollovaci upravy abych se priblizil aktualni cene, ale vzdy neuspesne a trh mi stale utika vic a vic na sever....
Ahoj Honzo,
muzu se zeptat proc ses rozhodl pro vstup do toho obchodu CVX? Muj velmi laicky nahled na vec je, ze CVX nema v tomto obdobi zadne earnings, takze IV nemusi rust. Zaroven je CVX pomerne volatilni akcie, volatilnejsi nez trh. Tim padem budou nakoupene opce spis drazsi a vzhledem k abesenci fundamentalni udalosti bude pro tebe tezsi nasbirat premia vypisy, ktera by ti pokryla cenu nakoupenych Long Put.

Dalsi vec co jsem si vsiml je, ze jsi par svych obchodu otevrel v patek. Opet je to muj laicky pohled, ale podle me, kdyz otevres Long pozici v patek, tak pres vikend akorat prijdes o hodnotu pozice rozpadem casove slozky a cena podkladu se nepohne,takze nemuzes z niceho tezit.

Habi
Příspěvky: 17
Registrován: pát 23. říj 2020 15:20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od Habi » pát 11. pro 2020 16:30:24

Ahoj,
včera večer som predal Long put 77,5 za 10 Usd mínus poplatok. Obchod tak skončil v pluse 72,21 Usd. Mám ešte Short put 79 a 81 s expiráciou dnes večer. Je minimálny predpoklad, že by tam cena prišla a ja by som bol priradený. Zámerom obchodu bolo získať dividendu, čo mi nevyšlo. Aj keď pôvodný zámer nevyšiel som s obchodom spokojný.


Obrázek

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od sarej » sob 12. pro 2020 7:17:10

kubik píše:
pát 11. pro 2020 10:36:56
sarej píše:
pon 07. pro 2020 15:13:14
Ahoj,
pokud to nebude vadit, taky pridam par zazitku s delta neutral obchodem. Tento obchod by se jednoduse dal nazvat "Jen pockej zajici".
Jiz jsem provedl dve rollovaci upravy abych se priblizil aktualni cene, ale vzdy neuspesne a trh mi stale utika vic a vic na sever....
Ahoj Honzo,
muzu se zeptat proc ses rozhodl pro vstup do toho obchodu CVX? Muj velmi laicky nahled na vec je, ze CVX nema v tomto obdobi zadne earnings, takze IV nemusi rust. Zaroven je CVX pomerne volatilni akcie, volatilnejsi nez trh. Tim padem budou nakoupene opce spis drazsi a vzhledem k abesenci fundamentalni udalosti bude pro tebe tezsi nasbirat premia vypisy, ktera by ti pokryla cenu nakoupenych Long Put.

Dalsi vec co jsem si vsiml je, ze jsi par svych obchodu otevrel v patek. Opet je to muj laicky pohled, ale podle me, kdyz otevres Long pozici v patek, tak pres vikend akorat prijdes o hodnotu pozice rozpadem casove slozky a cena podkladu se nepohne,takze nemuzes z niceho tezit.
Ahoj Kubo,
Hlavnim cilem bylo ziskat dividendu, pro kterou byl rozhodny den 17.11.2020.
Dividendu se bohuzel nepovedlo ziskat, protoze jsem byl uplatnen na short call opci a po te jsem jiz nemel na uctu zadnou akcii.

V patek jsem obchod otevrel, jenom z toho duvodu, ze jsem vedel, ze v pondeli na to proste nebudu mit cas.
Ovsem u opci s expiraci delsi nez 3 tydny, ty dva dny vikendu nehrajou tak zasadni roli, co se tyce ubytku z casove hodnoty.

Pekny den preje Honza

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od kubik » sob 12. pro 2020 9:26:55

sarej píše:
sob 12. pro 2020 7:17:10
Ahoj Kubo,
Hlavnim cilem bylo ziskat dividendu, pro kterou byl rozhodny den 17.11.2020.
Dividendu se bohuzel nepovedlo ziskat, protoze jsem byl uplatnen na short call opci a po te jsem jiz nemel na uctu zadnou akcii.

V patek jsem obchod otevrel, jenom z toho duvodu, ze jsem vedel, ze v pondeli na to proste nebudu mit cas.
Ovsem u opci s expiraci delsi nez 3 tydny, ty dva dny vikendu nehrajou tak zasadni roli, co se tyce ubytku z casove hodnoty.

Pekny den preje Honza
Skvely, diky za vysvetleni!

joey_chains
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21. pro 2020 17:21:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od joey_chains » pon 21. pro 2020 17:26:51

kubik píše:
pát 11. pro 2020 10:36:56
sarej píše:
pon 07. pro 2020 15:13:14
Ahoj,
pokud to nebude vadit, taky pridam par zazitku s delta neutral obchodem. Tento obchod by se jednoduse dal nazvat "Jen pockej zajici".
Jiz jsem provedl dve rollovaci upravy abych se priblizil aktualni cene, ale vzdy neuspesne a trh mi stale utika vic a vic na sever....
Ahoj Honzo,
muzu se zeptat proc ses rozhodl pro vstup do toho obchodu CVX? Muj velmi laicky nahled na vec je, ze CVX nema v tomto obdobi zadne earnings, takze IV nemusi rust. Zaroven je CVX pomerne volatilni akcie, volatilnejsi nez trh. Tim padem budou nakoupene opce spis drazsi a vzhledem k abesenci fundamentalni udalosti bude pro tebe tezsi nasbirat premia vypisy, ktera by ti pokryla cenu nakoupenych Long Put.

Dalsi vec co jsem si vsiml je, ze jsi par svych obchodu otevrel v patek. Opet je to muj laicky pohled, ale podle me, kdyz otevres Long pozici v patek, tak pres vikend akorat prijdes o hodnotu pozice rozpadem casove slozky a cena podkladu se nepohne,takze nemuzes z niceho tezit.
Tak na tohle tema se uz toho nadiskutovalo beda az beda, mnoho backtestu se provedlo a doslo se k predpokladanemu - marketmakers nejsou idioti :-) a zadnou thetu zadarmo pres vikend nedavaji, ceny opci s vikendem pocitaji uz v obchodnim tydnu.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XII.

Příspěvek od dobretrejdy » pon 21. pro 2020 17:49:51

...něco o tom tady forum/viewtopic.php?f=4&t=94 :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti