Fondování - IX.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Fondování - IX.

Příspěvek od dobretrejdy » ned 04. úno 2024 15:52:16

Diskuze k článku Fondování - IX.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Libri
Příspěvky: 9
Registrován: ned 29. zář 2019 20:27:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od Libri » ned 04. úno 2024 17:02:04

Ahoy Jirko, pečlivě se snažíš začernit číslo účtu, u RISK ANALYSIS jsi to ovšem opomněl. Nejpřesnější analýza budoucího vývoje je , že půjde do strany, bude klesat anebo půjde nahoru, to je jasné :) Já bych k americkým indexům ještě přidal, že jsme ve volebním roce USA a ačkoli jsem nehledal historii, mám za to, že v souboji o znovuzvolení si asi stávající president nemůže dovolit dopustit větší propad indexu whatever it costs.

Libri
Příspěvky: 9
Registrován: ned 29. zář 2019 20:27:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od Libri » ned 04. úno 2024 17:53:39

Tak mi to nedalo a našel jsem - https://advisor.morganstanley.com/the-e ... 0years.pdf. od r.1928 jen 4 roky s poklesem indexu v roce voleb. z toho 1932 (probíhající velká deprese),2000 (dot com) a 2008, takže se dá říci, že pokud nepřijde něco zásadního, je nadproporční pravděpodobnost, že volební rok bude končit v plusu :)

Filous
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. bře 2023 4:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od Filous » ned 04. úno 2024 19:56:14

Ahoj Jirko, díky za příklady obchodu. Jen musím říct, že mne zaujaly grafy zhodnoceni spx, Spy a quantiky. Na třetím grafu je zhodnocení quantiky 25%, ale píšeš, že je 21.05%, na 4 grafu je zase zhodnocení SPY CA 20%, ale výnos byl přes 24% + divi.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od dobretrejdy » pon 05. úno 2024 6:40:18

Libri píše:
ned 04. úno 2024 17:02:04
Ahoy Jirko, pečlivě se snažíš začernit číslo účtu, u RISK ANALYSIS jsi to ovšem opomněl. Nejpřesnější analýza budoucího vývoje je , že půjde do strany, bude klesat anebo půjde nahoru, to je jasné :) Já bych k americkým indexům ještě přidal, že jsme ve volebním roce USA a ačkoli jsem nehledal historii, mám za to, že v souboji o znovuzvolení si asi stávající president nemůže dovolit dopustit větší propad indexu whatever it costs.
Ahoj, díky za upozornění, už jsem začernil :c)

Tak ty predikce to je vždycky loterie, prezidentské volby v USA budou až v listopadu, takže když rally, tak až na podzim, ale vzpomínám na zvolení Trumpa - to byla pak rok a něco trvající jízda nahoru, nicméně historie se nemusí opakovat :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od dobretrejdy » pon 05. úno 2024 7:04:45

Filous píše:
ned 04. úno 2024 19:56:14
Ahoj Jirko, díky za příklady obchodu. Jen musím říct, že mne zaujaly grafy zhodnoceni spx, Spy a quantiky. Na třetím grafu je zhodnocení quantiky 25%, ale píšeš, že je 21.05%, na 4 grafu je zase zhodnocení SPY CA 20%, ale výnos byl přes 24% + divi.
Ahoj,
v článku jsou tři grafy výkonnosti:

1/ graf výkonu s porovnáním SPX a MXVO z analytického reportu za rok 2023 od Interactive Brokers - tam je pouze výkonnost obchodní aktivity a nejsou započítány náklady fondu, které se dělají potom - všemožné poplatky a náklady, bez kterých fond nemůže existovat
2/ graf výkonnosti za rok 2023 v porovnání ze SPY očištěný právě o ty náklady, které fond musí zaplatit, jsou to čisté výkony fondu, které byly doručeny investorům, graf SPY mám špatně, protože mám zadanou jinou porovnávací hodnotu pro 31.12.2022, to musím spravit :c)
3/ graf čisté výkonnosti fondu od jeho založení, takže jako v 2/, jenom za celou historii

:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kajman103
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 18. bře 2021 13:08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od kajman103 » úte 20. úno 2024 7:43:10

Ahoj Jirko, opět zvídavý dotaz :)
U té praktické ukázky s TSLA, není zbytečné kupovat Syntetickou akcii a Long Put, a místo toho koupit pouze Long call? Nebude výsledek stejný, resp. o trochu lepší díky ušetřeným poplatkům?

A tu syntetiku kupuješ ve stejné expiraci jako všechny ostatní opce?

Díky

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IX.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 20. úno 2024 16:17:13

Ahoj,
myslím, že by to vyšlo téměř podobně. Máš pravdu - Long akcie + Long Put je syntetická Long Call, takže by to mělo vycházet stejně. Syntetický akciový Long kupuji ve stejné expiraci, jako zbytek pozic, chci buď pokračovat v nějaké formě s podkladem nebo po expiraci nemít nic :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů