Dluhopisy - XV.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Dluhopisy - XV.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 31. led 2024 13:46:15

Diskuze k článku Dluhopisy - XV.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

joey_chains
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21. pro 2020 17:21:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - XV.

Příspěvek od joey_chains » sob 03. úno 2024 14:32:54

Čau Jirko, co mi, prosím, uniká ? Pokud nemám 100 000 USD, a vezmu dluhopis na margin, pak musím IB zaplatit úroky za půjčený cash a to je větší úrok, než kolik mi vydělá dluhopis, nebo... ? Díky.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - XV.

Příspěvek od dobretrejdy » ned 04. úno 2024 5:19:51

Ahoj,
myslím, že ti nic neuniká a chápeš to správně. Je to teoretický článek o možném zapojení dluhopisových futures do obchodování. Nejdříve jsem chtěl sdělit, že simulovat dluhopisy (100.000 USD investici) mohu dluhopisovým futures s marginem pod 3.000 USD, potom mohu pomocí tohoto futures jít čistě Long nebo Short futures a zkusit profitovat na změně ceny podkladových dluhopisů. Náznak dalšího obchodu Long dluhopisy/Short futures mohu na zahedžovaném obchodu těžit z vyššího kupónu na fyzickém dluhopisu, předpokladem ale samozřejmě je, že na nákup dluhopisů mám volné prostředky a nepořizuji je na půjčku od brokera.

Já samozřejmě předpokládám, že sto tisíc dolarů je obrovská suma pro většinu čtenářů, ale článek je jakýsi teoretický předskok před články o duraci a dluhopisových futures, zapojení dluhopisových microfutures a spreadových obchodech s dluhopisovými futures...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

joey_chains
Příspěvky: 9
Registrován: pon 21. pro 2020 17:21:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - XV.

Příspěvek od joey_chains » pon 05. úno 2024 18:50:23

Dikes. ;-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů