Dluhopisy - VI.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
jana
Příspěvky: 2
Registrován: sob 25. bře 2023 16:28:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - VI.

Příspěvek od jana » ned 26. bře 2023 12:20:35

Díky.
Tak to je škoda.

Filous
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. bře 2023 4:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - VI.

Příspěvek od Filous » ned 02. dub 2023 19:05:22

Zdravím a omlouvám se za off topic v tomto tématu, ale pročítal jsem nějaké starší články z roku 2017 a 2019 a napadl mne dotaz, zda se za tu dobu a také nárůstem obliby opcí a 0DTE opcí nezměnilo prostředí na opčním trhu a některé strategie či koncepty již není možné provádět, nebo zda u některých se snížil spread a naopak jsou vhodnější v tomto prostředí, atd.

Díky

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - VI.

Příspěvek od dobretrejdy » pon 17. dub 2023 5:38:15

Ahoj,
no tak offtopic to je, ale budiž. Osobně si myslím, že obchodovat opce poslední den jejich života je celkem obtížné a přináší specifická rizika. To, že roste objem opčních kontraktů a jsou tak (některé z nich) mimořádně likvidní ještě neodebírá těmto obchodům na riziku. Osobně zrovna nyní obchoduji strategie na Earnings, které se vyhlašují ve čtvrtek nebo pátek a používám k tomuto opční kontrakty s expirací právě v daný pátek, motivací jsou ale jiné důvody než vysoká likvidita těchto opčních kontraktů.

Celkem slušná dávka informací je obsažena v knize Trading Options At Expiration - Jeff Augen, mám ji na webu v recenzích. Není to žádný aktuální výstřelek, ale dají se s ní trošku rozšířit obzory, navíc se dá se celkem dobře najít v PDF na netu zadarmo...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

marwin
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. zář 2019 11:59:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - VI.

Příspěvek od marwin » pát 21. črc 2023 13:38:02

Nemožnost nákupu T-Bills na demo účtu TWS je dána skutečností, že není dostupná hodnota "current yield". Díky tomu se neexekuje nákupní příkaz.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - VI.

Příspěvek od dobretrejdy » sob 22. črc 2023 9:57:41

Ahoj,
myslíš, že to je právě tím? Já nenakupuji podle "Current Yield" ale podle "Ask", já si z nabízené ceny umím ten výnos velmi jednoduše spočítat, navíc "Ask Yield" a "Bid Yield" se normálně u T-Bills objevuje...ale možná máš pravdu. Navíc se k tomu nedá nic najít, naštěstí se dá bez toho obejít...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy - VI.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 25. črc 2023 15:08:52

marwin píše:
pát 21. črc 2023 13:38:02
Nemožnost nákupu T-Bills na demo účtu TWS je dána skutečností, že není dostupná hodnota "current yield". Díky tomu se neexekuje nákupní příkaz.
Ahoj, ještě jsem si nyní všiml, že ani na živém účtu se mi nezobrazuje "Current Yield" u T-Bills...:c)

Yield.jpg
Yield.jpg (151.63 KiB) Zobrazeno 1423 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti