Fondování - IV.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Fondování - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » ned 30. říj 2022 8:23:52

Diskuze k článku Fondování - IV.
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IV.

Příspěvek od Petr Eff. » ned 30. říj 2022 20:44:41

portfolio manažer BHS... asi mi něco uniklo :-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IV.

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 03. lis 2022 17:12:10

Petr Eff. píše:
ned 30. říj 2022 20:44:41
portfolio manažer BHS... asi mi něco uniklo :-)
Ahoj,
neuniklo, protože jsem nic takového nikde neavizoval. Byl jsem vždycky zvyklý dělat více věcí najednou, mít "diverzifikovaný život" do několika činností, aby mě případný výpadek některé z částí neohrozil. Kromě psaní webu, vlastního tradingu mám také vlastní podnikání v oblastech, které s obchodováním vůbec nesouvisí, takže není pro mě nic nenormálního přijmout spolupráci na jiných zajímavých věcech, ke kterým mám blízko.

Ve fondu Quantical zastávám pozici portfolio manažera, a protože jsem Luďkův (zakladatelův) kamarád a investoři ve valné většině jsou čtenáři mého webu nebo osoby, které znám nebo s nimi komunikuji, snažím se tuto práci dělat co nejzodpovědněji a co nejlépe, je to totiž víceméně "srdeční záležitost" než nějaký "byznysový projekt". Máme nyní plán, po vyhodnocení činnosti po uzavření roku, tento fond co nejvíce rozvinout, protože se nám zdá, že jsme již nasbírali dostatek zkušeností a poznatků a také překonali některé počáteční problémy (zejména administrativní), o kterých jsme při rozjezdu neměli vůbec tušení.

Práce v BH Securities (BHS) vznikla na základě nabídky spolupráce při formování nové obchodní strategie opčního fondu. Tato finanční společnost obhospodařuje několik různě zaměřených fondů a tato nabídka práce, pravděpodobně pro jediný takto zaměřený investiční fond v ČR, byla opravdovou výzvou, proto jsme se na spolupráci domluvili. Z mé strany šlo také o zvědavost, jak to v takové firmě vlastně funguje, protože je to příležitost být "uprostřed dění". Poznal jsem super lidi a skvělou pracovní atmosféru a za tohoto rozpoložení například vzniklo i video z článku. Předpokládám, že činnost v tomto fondu bude také na přelomu roku bilancována a uvidí se, co bude dál.

Takže asi tak :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - IV.

Příspěvek od Petr Eff. » čtv 03. lis 2022 18:28:10

tak ať to šlape!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů