Fondování - I.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
vladimir
Příspěvky: 8
Registrován: ned 13. bře 2022 10:35:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - I.

Příspěvek od vladimir » úte 28. čer 2022 8:37:47

dobretrejdy píše:
úte 28. čer 2022 5:41:47
Ahoj,
princip Long Straddle+Short Strangle v různých expiracích:

1/ Chci mít pozici 10*Long Put + 500*Long akcie nebo 10*Long Call + 500*Short akcie, akcie stojí nyní 100 USD
2/ Nakoupím 10*Long Straddle ve vzdálené expiraci na ATM strike 100
3/ Vypíšu 5*Short Strangle -95/-105 v bližší expiraci

4A/ Při expiraci Short Strangle je cena 102 USD
- Short Strangle -95/-105 je bezcenný,
- opakuji výpis 5*Short Strangle, třeba -97/-107...

4B/ Při expiraci Short Strangle je cena 106 USD
- Na 5*Short Call 105 jsem přiřazen a mám 100*Short akcií za prodejní cenu 105 USD
- 5*Short Put 95 vyprší jako bezcenná
- 10*Long Put 100 z 10*Long Straddle prodávám za její aktuální cenu
- mám pozici 10*Long Call 100 + 500*Short akcie za cenu 105 USD
- mám zajištěno jistých +2500 USD do pozice, protože akcie prodané za 105 USD mohu kdykoliv nakoupit zpět za 100 USD (Exercise 5* Long Call 100)

4C/ Při expiraci Short Strangle je cena 94 USD
- Na 5*Short Put 95 jsem přiřazen a mám 100*Long akcií za nákupní cenu 95 USD
- 5*Short Call 105 vyprší jako bezcenná
- 10*Long Call 100 z 10*Long Straddle prodávám za její aktuální cenu
- mám pozici 10*Long Put 100 + 500*Long akcie za cenu 95 USD
- mám zajištěno jistých +2500 USD do pozice, protože akcie nakoupené za 95 USD mohu kdykoliv prodat za 100 USD (Exercise 5* Long Put 100)

Základní myšlenka spočívá v tom, že vzdálená Long opce z Long Straddle neztratí při pohybu ceny podkladu do expirace vypsaných opcí tolik, jako je potenciální příjem z pohybu podkladu nebo (například při poklesu) naroste IV Long opcí, které na ceně neztratí právě díky tomuto efektu. Mám na mysli tu Long opci z Long Straddle, kterou budu prodávat za její zůstatkovou cenu a která bude aktuálně OTM. Připomínám, že mi zůstává vždy celé Prémium z vypsaných opcí Short Strangle, při pohybu podkladu mi narůstá cena Long opce, která je ITM na úkor ztráty ceny Long opce, která je OTM (tu totiž ve variantě 4B a 4C prodávám také za nějaký příjem) a vzdálenost vypsaných strike Short Strangle od strike Long Straddle mi definuje zaručený příjem vyplývající z této vzdálenosti strike...:c)
Wau, teď už tomu rozumím. Já si nad tím lámal hlavu, ale vypsat polovinu toho co je long straddle mě nenapadlo. Moc děkuju za vysvětlení. Zde určitě vstupní výhoda je. Velmi chytré.

Ještě mě napadá jedna věc jak nad tím uvažuju. Já když jsem se na ten nultý obchod snažil přijít a zkoušel zadávat obchody na demu. Tak jsem to dělal způsobem kdy jsem nakoupil například 1x long straddle (call + put) ve vzdálené expiraci a následně vypsal 1x strangle v bližšé expiraci. Tedy v poměru 1:1.

Když beru v potaz, že například 100ks akcii + 2x put = stejný risk profile jako straddle. Naopak -100ks akcii + 2x call = stejný risk profile jako straddle. Následně jsem ještě předtím řešil i věc nákladů spojených s držením klasické delta neutrální pozice ve formě MTD interestu a případně problematika syntetické varianty v rámci bid/ask spreadu při odprodeji / vstupu do pozice.

Jaký je tedy rozdíl například v obchodování kombinace 100ks akcii + 2x put a následně vypisovaní -call a -put v kratších expiracích vs. nakoupeni call+put (straddle) a následně stejné vypisování opcí v kratší expiraci (což vlastně mohu přeložit i do kombinace dvou diagonálních time spreadů pokud tomu správně rozumím). Nejedná se tedy zcela o to stejné pouze s marginovou výhodou a tedy i zde nebude žádný problém s MTD interestem a zároveň nemusím řešit syntetické pozice. Jaký je tedy rozdíl v těchto dvou přístupech pokud beru v potaz, že mají totožný risk profile? Je zde nějaká výraznější výhoda proč obchodovat v kombinaci s akciemi?

Předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fondování - I.

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 30. čer 2022 7:23:56

Ahoj,
100*Long akcií + 2*Long Put je opravdu to samé jako 1*Long Straddle na stejném strike ve stejné expiraci pořízený ve stejnou dobu. Má to sice nějaké nuance, ale je zásadní fakt, že pořízení akcií je nákladnější než nákup Long opcí. Problémem pak je, pokud chceš například využít při dynamickém hedžování podle Delta postupně vyprodávat Long akce při uptrendu, tak toto by nebylo možné, pokud by jsi měl namísto akcií tento Long Straddle. Dobrým důvodem pak je také možnost získání Dividendy, což u Long Straddle není....je tak na každém, jak využije poznání vlastností syntetických pozic a co to pro něj může přinést :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti