Back Spread – III

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
OldrichRezac
Příspěvky: 33
Registrován: ned 06. zář 2020 15:38:58
Kontaktovat uživatele:

Back Spread – III

Příspěvek od OldrichRezac » pát 15. říj 2021 19:21:45

Diskuze k článku Back Spread – III.

Ahoj Jirko,
Zdravím a doufám, že se daří a přeji vše dobré.
Mám otázku. Jak by jsi pozici řídil, kdyby cena šla dolů.
Já na to koukal co by s tím šlo udělat. Je pravdou, že není jediná správná cesta. Za mne bych se snažil. Nejprve butterfly na put straně nebo podklad, jak sám píšeš v blogu. Pokuď bych měl volné peníze a dávalo by to smysl, tak se nechat přiřadit a těžit z průměrné ceny a následně covered call případně collar v případě, že uživatel nemá žaludek na pouhý covered call :-).
Děkuji moc za zpětnou vazbu.
Olda

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Back Spread – III

Příspěvek od dobretrejdy » sob 16. říj 2021 11:04:24

Ahoj Oldo,

pokud by cena šla dolů, tak jsem jeden ze scénářů popisoval (nákup Long Put 126 například). Těch možností je více, vždy záleží na aktuální situaci a cenách opčních kontraktů. Při poklesu ceny pod všechny strike po pořízení pozice (pod 123 USD) by mohla být namístě také úvaha o přiřazení na Short Put 123 a pořízení další stovky akcií, to by přicházelo například v úvahu, pokud by cena vytvořila nějaký významný gap (například při Open) a já nemohl realizovat plánovaný nákup avizované Long Put 126 za cenu podle mé představy. Potom by mohla nastat například varianta s vypisováním proti Long akciím (Covered Call). Toto ale zase závisí na tom, jaká je aktuální cena a nakolik se cena propadla pod strike 123 a na toto navázané zjištění, jaká jsou Prémia pro vypisování Short Call. Osobně nejsem příznivec úvahy, že vypisuji Short Put a pokud získám Long akcie přiřazením, tak dalšími výpisy Short Call dosáhnu sanace vytvořené ztráty, takový postup vyžaduje pokles ceny nevýznamně pod strike vypsané Short Put a navíc otočení trendu do budoucího růstu, takovou shodu okolností není možné (podle mě) nijak plánovat a jsem tak víceméně odkázán na nějakou dávku tradingového štěstí, a s tím se nějak systematicky nedá pracovat.

Pozice z článku byla plánována na týdenní držení (ještě navíc s jedním svátečním dnem), takže čtyři dny v obchodu. Doprovodil jsem nákup Long akcií nějakou opční ochranou a s předpokladem, že za čtyři dny se nic významného nestane a zejména, že částečnou opční ochranu budu mít téměř zadarmo. Pokud je něco v takovém typu obchodu od začátku zadarmo, vždy to přináší nějakou vyšší míru rizika, které je nutné alespoň minimálně řídit. "Odhazování" nebezpečných pozic jsem prováděl podle cenového vývoje, pokud by se cena vyvíjela jinak, postup by byl také jiný. Možná, že by někdo druhý nakonec postupoval úplně jinak než já, což by mohlo být potvrzením, jak flexibilní může takové obchodování být.....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

OldrichRezac
Příspěvky: 33
Registrován: ned 06. zář 2020 15:38:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Back Spread – III

Příspěvek od OldrichRezac » úte 19. říj 2021 5:12:49

Ahoj Jirko,
Děkuji moc za odpověď
Olda

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti