Delta Neutral - XIV.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Skeptik
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. led 2022 15:23:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XIV.

Příspěvek od Skeptik » úte 22. úno 2022 9:40:00

helakub píše:
úte 22. úno 2022 7:21:24
Zkusila jsem zadat tu výše zmíněnou kombinaci do TWS ale byla vyhodnoceno jako invalid order vizOrder.PNG
Dělám něco špatně, nebo má proto IB nějaký důvod?
U mě taky. Nenašel jsem nikde podmínky, které musí Combo order splňovat.

Štvalo mě to už dřív, když jsem chtěl mít v rámci jedné objednávky i to "drobné vylepšení" proti neomezeným ztrátám. To bylo taky invalid, tak jsem si říkal, že tam bylo moc "nohou" (legs). Překvapilo mě, že i tato kombinace pouhých tří nohou je taky invalid. Asi proto, že je nesymetrická nebo nestandardní.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XIV.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 22. úno 2022 16:19:41

Tak mám stejný problém a také by mi takový příkaz neprošel...Odpověď by mohla být třeba v tomto komentáři, ale nejsem si jistý, jestli je to tento problém.

Leg.jpg
Leg.jpg (147.79 KiB) Zobrazeno 1518 x
:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

helakub
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. srp 2021 12:49:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - XIV.

Příspěvek od helakub » stř 23. úno 2022 14:45:09

Rozdělila jsem objednávku syntetického COLARU na dvě a to 4xLong CALL/5xShort CALL a 1xLong PUT. Na ostrém účtu to bez problému prošlo. Následně jsem pak přidala 1xLong CALL/1xShort PUT jako ochranu před velkým nárůstem kurzu. Docela příjemný je relativně malý margin - jen 928 USD/pozici (šlo o podklad QQQ).
Jde tedy tu zkrácenou verzi kombinace sestavit po částech a to i bez nepříznivého dopadu na margin, proto neakceptování této kombinace jako jednoho příkazu nemá podle mne logiku, ale u IB nemá logiku víc věcí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti