RECENZE

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

RECENZE

Příspěvek od Satch » pát 18. čer 2021 22:40:05

Ahoj Jirko, v recenzi ke knize Jak se stát intradenním finančníkem, píšeš, že "S odstupem času a rozvojem trhů je sice již vše jinak"...
Mohl bys prosím trošku upřesnit?
Knihu budu brzy číst.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od dobretrejdy » sob 19. čer 2021 17:04:56

Ahoj, knížku si určitě přečti. Měl jsem tím na mysli, že vývoj v této oblasti jde tak rychle kupředu, že to, co jsi používal před lety, dnes je možná úplně k ničemu a také to demonstruje skutečnost, že obchodník se musí neustále vyvíjet, sledovat aktuální trendy, obchodní možnosti a technologie. Možná se dnes Petr patrně pousmívá nad WoodiesCCI, 2v patternem a jinými technikáliemi, které jsou v knize popsány, ale to vše (v dobrém) jde na vrub doby, ve kterém byla kniha vydána (2008). Podobný osud "stárnutí obsahu" by patrně postihl drtivou většinu knih o tradingu, které jsem přečetl, takže v žádném případě jsem neměl v úmyslu tuto skutečnost nějak zlehčovat. Naopak si myslím, že autor knihy je živým příkladem, jak čelit výzvám doby a jeho schopnost přizpůsobit se nebo naučit se novým věcem je u něj na velmi vysoké úrovni. V knize je kromě popisu technik obchodování také mnoho stran "tradingové beletrie", tedy rozhovory s některými zahraničními obchodníky nebo zážitky z cest do USA a návštěvy světových burz. Za mě, dobrá kniha, při její četbě určitě pochopíš, jak jsem to se svým výrokem myslel a jsem dost přesvědčen, že její četba nebude pro tebe žádná ztráta času :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od Satch » ned 20. čer 2021 12:23:26

Ztráta času v žádném případě. Jen jsem potřeboval přesně takto rozvinout myšlenku. Právě v době, kdy se snažím čím dál víc plánovat, hledat pravděpodobnosti, tvořit a dodržovat pravidla, než hádat v trzích, přičemž stále neumím backtestovat, jsem rád za každé nasměrování a poučení od zkušenějších. Vytvořil jsem účet s větším kapitálem, než u Tastyworks. Teď tedy u IBKR. Větší kapitál - jen poměrně větší, abych se nemohl vymlouvat na podkapitalizaci a IBKR právě pro využití článků zde na webu, popř. i jinde, kde se mohu učit pracovat s daty z trhů a systematicky pracovat na obchodních plánech. Propojení TWS s Excelem se mi ještě nepodařilo. Obvykle s takovými záležitostmi nemám problém. V Excelu se učím teprve základy, ale podle podrobného návodu zde, se snad ani nedá nic zkazit. Další info podám do příslušné sekce Historická data z IB do Excelu viewtopic.php?f=12&t=127
Moc děkuji za rozšíření recenze na knihu.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Petr Eff.
Příspěvky: 95
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od Petr Eff. » pon 22. lis 2021 13:25:50

Ahoj JIrko, prohlížel jsem https://dobretrejdy.com/?page_id=8 a je tam toho už příliš - bez ladu a skladu.... Zasloužilo by si to nějaký registr či přehled s odkazy... ale s fondováním počítám není na blbosti čas :-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od dobretrejdy » úte 23. lis 2021 8:00:27

Ahoj,
díky za potvrzení dojmu, který mám také. Prozatím se musí únavně "točením kolečkem myši" projíždět celou stránku a opravdu by si to zasloužilo nějaký systematičtější přístup, to máš tedy určitě pravdu. Dám si to jako takový dlouhodobý úkol k řešení. Mě se navíc ještě zdá, že když jsem stránku tvořil a dával tam tituly, které jsem kdysi přečetl a bral je jednotlivě do ruky, tak jsem některé z nich ve svém popisu dost odbyl, protože jsem si třeba již nevzpomněl na veškeré dojmy, které jsem u četby kdysi měl. To se prostě nedá zapamatovat, nevěděl jsem v tu dobu, že budu někdy v budoucnosti tvořit nějakou stránku s recenzemi...Takže díky za popostrčení...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Filous
Příspěvky: 4
Registrován: pát 31. bře 2023 4:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od Filous » pát 05. kvě 2023 6:43:00

Ahoj Jirko,

pravděpodobně tento dotaz na tebe byl několikrát položen již v minulosti, ale pokud by jsi měl vypíchnout 2 až 3 knihy, které by jsi doporučil po čtení tvého webu pokročilému začátečníkovi možná středně pokročilému, které by to byly?

Díky, Petr

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od dobretrejdy » pát 05. kvě 2023 7:13:37

Ahoj,
vypíchnu jedinou a jednoznačně "Options As A Strategic Investment" - Lawrence G. McMillan, nejlépe pátou edici. Myslím, že při troše pátrání se dá stáhnout "někde" v PDF (minimálně předchozí edice - já mám v PDF druhou edici například), fyzická kniha je na Amazonu nyní za 57 USD. Ostatní knihy jsou převážně jen nějakým dalším rozšiřujícím doplňkem a je těžké nějakou výrazně doporučit :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od Satch » pát 05. kvě 2023 12:17:02

V angličtině to nedám :cry: Ještě že máme tento web.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

P/L
Příspěvky: 13
Registrován: ned 27. lis 2022 19:03:42
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od P/L » sob 22. črc 2023 12:25:45

"Našel" jsem si čtvrtou edici, a souhlasím, že je to skvělá kniha (4.edice je ale už dost stará, takže se člověk nad některými věcmi pousměje, např. komise v řádu desítek až stovek dolarů, omezená nabídka opcí co se týče striků a expirací, atd. Takže nebuďte kolenovrti jako já a kupte si aktuální edici jak doporučuje Jirka :) )
Obsah je perfektní, velice přístupný začátečníkům a zároveň detailní a plný postřehů, které ocení i pokročilý trader. Velmi oceňuji fakt, že autor dokáže vysvětlit chování různých strategií při různých scénářích (změna volatility, ceny, blížící se expirace), aniž by exhiboval s pokročilou matematikou a greeks.

P/L
Příspěvky: 13
Registrován: ned 27. lis 2022 19:03:42
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE

Příspěvek od P/L » sob 22. črc 2023 12:49:07

Když jsem v minulosti hledal nějakou knihu k přečtení, tak jsem prošel Jirkovy recenze a vybral jsem tu, kde mi obsah přišel zajímavý a zároveň hodnocení bylo velmi dobré - knížky od Passarelliho (Trading Option Greeks a The Market Taker's Edge). Byl jsem velmi spokojený :)
(Teď koukám, že napsal ještě High Probablity Option Credit Spreads, přidávám na seznam :))

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů