Kreditní strategie - III.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 16. bře 2021 7:47:13

Ahoj Honzo,

je už na každém, jak se k možnosti přijmout ztrátu postaví. Pokud se nacházím několik hodin před expirací, tak morfování Call Bull Spreadu s cenou pod strike Long Call do Call Bear Spreadu samozřejmě přinese částečnou sanaci původních nákladů, ale přináší do pozice riziko z uptrendu, tedy situaci s proražením strike nově vypsané Call opce. Přestože by se mohlo zdát, že pravděpodobnost této situace není vysoká, přece jenom existuje a záleží na obchodníkovi, jak se k takovému přetvoření postaví. Je tedy těžké nějak obecně radit, já osobně bych to třeba neudělal, stejně tak bych pro pár hodin do expirace nepořizoval Put spread (minulý příspěvek) se sázkou na stejně málo pravděpodobný prudký pokles do expirace, je to ale jenom můj názor :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od sarej » stř 24. bře 2021 17:05:36

Dekuji za odpoved Jirko,

Ve volnem case jsem si tak prochazel web a nasel jsem tento zajimavy prispevek.
https://www.reddit.com/r/options/commen ... pread_got/
Poprosim te, jestli nam pomuzes udelat rozbor teto situace.
Par detailu na uvod:
Index SPY:
1.) Opce na SPY jsou americkeho stylu - mohou byt uplatneny kdykoliv po nakupu pred tim nez expiruji.
2.) SPY vyplaci ctvrletni dividendu, tak je dulezite pro obchodniky, kteri vlastni vypsane in-the money opce, ktere jsou casto uplatneny, aby jejich vlastnici mohli ziskat dividendu.
Kolega se svym uctem 70 000 USD drzel 13ks call bull spread 192/193.
Blizilo se vyplaceni dividendy a byl na svych vypsanych call opci uplatnen.
Pricemz mu broker vyhlasil margin call a vyzval jej k doplneni peneznich prostredku v hodnote
600 000 USD.
Vse nakonec dobre dopadlo, protoze kolega mu poradil at uplatni sve long call opce a pokryje timto dodani podkladu.
Akorat si to jestli to chapu dobre, tak by spravne potreboval 13 x 100 x 190 USD cena podkladu = 247 000 USD k tomu by musel tedy obchodovat s marginem 1:3,5.
Muzu te poprosit o opravu mych vypoctu a rozebrani situace.
Moc dekuji

Take jsem narazil zde na video od financniku, kde popisuje v jedne casti videa, ze pokud je vyhlasen margin call u interactive brokers, tak do doplneni prostredku se jiz nemuzou zadavat nebo delat zadne transakce. Je to pravda? Mel jsi zkusenost s tou situaci nekdy?

https://www.youtube.com/watch?v=S81BDsK ... %BD-trader

Situaci nize cituji:
Someone please help! My SPY debit spread got assigned and now I’m on Margin Call for $600,000
I bought 13 192/193 SPY debit spreads during Marchs low
I’ve been holding them up until now
Yesterday at 9pm the 193 Call got assigned and I went on Margin Call for $600,000
I already contacted Robinhood and someone responded back but their taking a while to really help
What am I supposed to do? Do I owe Robinhood $600,000 dollars?
My 192 contract is worth $119,000 and I got a credit of $250,000 that hasn’t come through yet? Am I supposed to get this?
My buying power is also negative $1,200,000
I have NO clue what’s going on with my account
Images: https://imgur.com/gallery/ow40OqY Image 2: https://imgur.com/gallery/YPBuxTv Image 3: https://imgur.com/gallery/tVHnhVN Full history of debit spread: https://imgur.com/gallery/HU8Ke3f
I’m so scared guys idk what’s going on
So I just exercised my call and it seems I don’t have a Margin Call anymore BUT my buying power is now negative $1,400,000 what now?
^ https://imgur.com/gallery/DDnGHML
Hey all so exercised the call and I am NO LONGER IN A MARGIN CALL!!!! Although my buying power still shows -$1,400,000. Someone explained that this is still fine though so l I’ll update this post later tonight if anything changes thank you all
I swear I thought I was in big doodoo and didn’t even get an ounce of sleep last night
UPDATE: First and foremost I wanna thank each and everyone of you for helping me. The amount of people on here that we’re helpful and gave me real deployable advice is second to none.
I am in debted to all of you for helping me through this and some more than others. From the bottom of my heart thank you. If it wasn’t for you guys I would’ve been in absolute chaos.
Update: Really I’m only worried about the negative $1,400,000 buying power but a lot of you ave reassured me that’s going away with nothing to worry about so hopefully by tomorrow morning it’s completely gone
Edit: if the negative $1,400,000 is still there tomorrow what are the next steps anyone know? Still a little shaken up by this tbh. But I know all of you Meassured me this is going away soon and it’s nothing to worry about.
UPDATE: I DO have margin on! Here is the image https://imgur.com/gallery/vH8qFgC , I have $50k on RKT and another similar amount in BIGC does this change the negative $1,400,000??? Does this mean this ISNT going away?
FINAL UPDATE: https://imgur.com/gallery/fUWtF86 I WANNA FUCKING KISS ALL OF YOU

Odpoved k vyreseni situace:
Exercise your long calls to cover the assignment and you get your max profit.
When you got assigned on the $193 calls, you sold (shorted) 1300 shares at $193. If you exercise the $192 calls, you will buy 1300 shares at $192. Then your profit would be $1x1300 = $1300 minus any debits paid for this spread.
You HAVE to do this today. SPY has an ex-dividend date tomorrow, if you hold the shares short tomorrow then you have to pay the dividend, which is larger than your spread width.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od dobretrejdy » čtv 25. bře 2021 0:12:03

Ahoj Honzo,
pokud jsi byl přiřazen, tak musíš mít prostředky na účtu na držení přiřazených podkladů. Pokud toto vyvolá margin call, tak broker při tvé nečinnosti zlikviduje na volném trhu potřebný počet pozic na tvém účtu tak, aby to odpovídalo tvým prostředkům na účtu. Broker nemůže za tebe provést exercise, to je právo svědčící pouze držiteli opce, tedy tobě. Call Bull Spread +192/-193 má maximální potenciál profitu +100 USD mínus náklady na jeho pořízení, tento bude realizován pouze u expirace, když budou obě opce spreadu ITM a dojde k uplatnění a přiřazení. Pokud se stane za života Call Bull Spreadu, že jsi na Short opci přiřazen, je ti v podstatě darováno celé Prémium ze Short Call, toto se velmi pravděpodobně stane pouze v případě, že je Short Call ITM, v tomto případě je také ITM Long Call, výplata Dividendy zvyšuje pravděpodobnost takového přiřazení. Nabytých Short akcií za 193 USD se zbavíš nejjednodušeji provedením exercise Long call 192, kde realizuješ maximální profit +100 USD na celý spread. Problémem pak také je, že pokud je Dividenda vyšší než maximální možný profit u spreadu (+100 USD mínus náklady), tak je toto vždy ztrátový podnik, SPY má Dividendu vyšší než 100 USD, takže to je ukázkový případ takové ztráty...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od sarej » úte 20. dub 2021 16:07:25

Ahoj Jirko,

Dekuji moc za odpoved.
Chtel jsem se dnes zeptat, jestli evidujes nejakou zmenu u interactive brokers pri nakupu call bull spreadu nebo je jen chyba na mem paper uctu.
Vidim tady pozadavek na margin pri nakup call bull spreadu. Nevis, cim to muze byt zpusobeno?
CBS 232,5/237,5. Udaje pro intial a maintenance margin jsou nyni v HUF na paper uctu.
Call bull spread margin.PNG
Call bull spread margin.PNG (131.22 KiB) Zobrazeno 5456 x
Dekuji

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 21. dub 2021 14:14:03

Ahoj Honzo,
je to tak, blokuje se margin například i při Butterfly...mám takovou blokaci na živém účtu, kde je mám pořízené, nevím, asi nějaká novinka, možná by nebylo špatné mít dotaz na podporu. Ze stránek IB vyplývá, že margin by měl být nula...:c)

mrg.jpg
mrg.jpg (95.75 KiB) Zobrazeno 5436 x
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od sarej » úte 27. dub 2021 21:29:00

Ahoj Jirko,

Rad bych se jeste zeptal na teoretickou situaci pri uzavirani call bull spreadu.
Hodne se jiz tady resilo, jak postupovat v situaci, kdy pri close se pohybuje cena okolo long call opce.
Jak ale postupovat pokud se cena pohybuje mezi vypsanymi strikes napriklad takto.
Mam nakoupeny call bull spread CBS 230/237,5. Cena je pred expiraci 234,82 USD.
Chci uzavrit pozici a vzit castecny profit pred expiraci.
Bohuzel cena short call 237,5 ma hodnoutu pouze 0,01 USD a me se ji nedari odprodat.
Nechci nakoupit -100 ks akcii a nechat se automaticky uplatnit na long call, aby mi zbyla nekryta short call, kterou by nekdo mohl assignovat, pokud by cena akcie v aftermarketu se vyrazne pohnula nad 237,5 nebo by short call jen tak uplatnil treba z jinych duvodu.
Je mozne najak podchytit tuto situaci, nebo jsou me predpoklady nerealne?
Call bull spread closing.PNG
Call bull spread closing.PNG (278.25 KiB) Zobrazeno 5375 x
Dekuji

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od dobretrejdy » stř 28. dub 2021 7:43:33

Ahoj Honzo,
já myslím, že prodat se určitě dá, protože vidíš Ask cenu (1 USD), tedy cenu, za kterou se dá vypsaná opce koupit zpět. Pokud by to ale opravdu nešlo, protože o takovou opci nemá nikdo zájem, tak je to dobrá otázka, protože vystoupit na nějakém zadaném profitu (prodejem Long Call) dává víc než smysl. Je také velmi rozumné nevystavovat pozici při výběru zisku nějakému zbytečnému riziku, například z nekryté vypsané opce, byť je na vzdáleném strike. Jednou z možností, jak vystoupit z pozice a nevyrobit nějaký další risk je na obrázku níže a reprezentuje situaci, kdy chci jeden den před expirací vystoupit z CBS likvidací pozice.

CBS.jpg
CBS.jpg (78.36 KiB) Zobrazeno 5359 x

Mám fiktivní CBS +415/-428 (1) a chci z něj vystoupit, ale na strike vypsané Short Call 428 se mi nedaří nakoupit zpět vypsanou opci za -1 USD. Protože bych musel vydat jeden dolar a k tomu ještě poplatky (například také -1 USD), stálo by mě vystoupení z této vypsané opce -2 USD. Mohu ale také namísto této transakce nakoupit na nižším strike 426 další Long Call 426 a vydat na ni -1 USD a -1 USD na poplatky, celkem tedy stejnou sumu -2 USD. Budu jednoduše předpokládat, že na strike bližších k trhu bude větší likvidita. Namísto uzavření pozice na Short Call -428 vytvořím nový Call Bull Spread +426/-428 (2) za stejné peníze, jako bych likvidoval vypsanou opci a ještě si vytvořím možnost profitu při raketovém růstu ceny, protože potenciál profitu tohoto CBS +426/-428 je +200 USD (mínus náklady).

Ve tvém případě z obrázku na titulu MCD vidím, že na strike 235 je cena 8 USD za nákup Long Call, takže na tomto strike zcela jistě najdeš možnost nakoupit za tyto (možná i menší) peníze Long Call 235 do Call Bull Spreadu +235/-237,50...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od sarej » čtv 29. dub 2021 20:06:55

Dekuji Jirko moc za odpoved.

Zase mi to ukazalo kus cesty, co vse je mozne vymyslet a nakombinovat s opcemi.
Existuje jeste nejake reseni kdyby se nahodou opakovala stejna situace a cena napriklad zakonci na cene
427 USD mezi nove vypsanymi strikes call bull spreadu 426 a 428.

Dekuji

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 30. dub 2021 6:37:10

Ahoj Honzo,
odpověď je již trošku ukrytá v předchozím komentáři. Pokud naroluješ Long Call opci na vyšší strike, tedy vybereš na ni zisk a provedeš nákup na vyšším strike, na kterém se nachází likvidita a extrémně nízká cena (jsme před expirací), tak vytvoříš velmi úzký Call Bull Spread, třeba +426/-428. Pokud cena do expirace naroste a dostane se těsně před expirací opět mezi tyto strike (třeba na 427 USD), tak bude vysoce pravděpodobné, že budu moci celý CBS normálně zlikvidovat prodejem na volném trhu, protože se oba strike CBS budou nacházet těsně kolem aktuální ceny, kde se vždy nachází nejvyšší likvidita. V reálu, pokud vidíš Ask cenu na nějaké opci, tak za tuto cenu se dá většinou také opce pořídit (nebo vypsanou zlikvidovat nákupem zpět)...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kreditní strategie - III.

Příspěvek od sarej » úte 05. říj 2021 15:14:24

Ahoj Jirko,

Chtel jsem ve tvem opcnim backtesteru porovnat vysledky mesicniho drzeni CBS a Butterfly strategie.
Testoval jsem obdobi od 5.1.2015 do 27.09.2021.
Vychazi mi uctyhodny vysledek 31 409 USD pro call butterfly s mesicnim drzenim a otevrenim strategie vzdy v pondeli na rozdil od strategie
CBS, ktera dosahla jen 2 772 USD. Chtel jsem se zeptat, jak si vysvetlit takovy rozdil, mezi drzenim 1 mesic CBS a Butterfly.
Nastaveni bactesteru pro mesicni testovani prikladam nize.
Call bull spread.PNG
Call bull spread.PNG (52.93 KiB) Zobrazeno 4265 x
Butterfly.PNG
Butterfly.PNG (53.15 KiB) Zobrazeno 4265 x
Kdyz zkusim otocit logiku a testuji na stejnem obdobi tydenni drzeni butterfly vychazi mi zisk na 11 203 USD a pri CBS 14 623 USD. Tady se uz takovy rozdil nenachazi.

Dekuji
Honza

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů