Delta Neutral - VII.

Otázky a odpovědi k článkům publikovaným na serveru Dobré Trejdy :c)
Odpovědět
kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Delta Neutral - VII.

Příspěvek od kubik » úte 01. pro 2020 7:08:35

Ahoj Jirko,

v clanku dne 1.5., ve stredu, vypisujes Short Call 97 opci za nejake premium s expiraci dva dny. Zaroven pises
Znamenalo by to, že nejen získám přijaté Prémium, ale také možná tržbu za prodané akcie ve slušné výši 100 x 97 USD/kus. Zbylé Long akcie (v tomto případě bych jich měl 26 Long kusů) a mé tři Long Put 95 by mi pochopitelně zůstaly a mohl bych je prodat na volném trhu. Cena akcií by byla pravděpodobně vyšší než je strike Short Call opce 97 a Long Put opce by měly také podstatnou hodnotu, protože mi jejich cenu „drží“ neustále dobře pracující Implied Volatilita.
Zajimalo by me, jak zvolit ten strike pro vypis opce, proc jsi zvolil zrovna 97, vychazis z nejake pravdepodobnosti zasazeni pomoci vypoctu z impled volatility?

Zaroven mi prijde, ze kdyz delam takovy vypis z delta neutral pozice, tak to co nakonec ziskam prodejem akcii za $97 ale musim zakonite ztratit na cene 3xLong Put 95. Ledaze by se nejak zasadne zvedla implied volatilita, jejiz narust by kompenzoval ztratu na opci. Je tedy jeji rust pro tyto vypisy out of money opci zasadni?

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 01. pro 2020 11:31:12

U takového výpisu se snažím najít dobrý poměr slušného Prémia + potenciální příjem za prodej akcií vyplývající s případného přiřazení ve vztahu k celkovému dopadu do "rozpočtu" pozice. Značnou roli tedy hraje tento výpočet + v tomto případě ještě zůstatková hodnota investice na mém účtu (Long Put + zbytek akcií), protože jsem těsně před Earnings, mohu čerpat z výhody, že při růstu ceny podkladu neztrácejí vzdálenější Long Put, jejichž strike se vzdaluje od ceny, výrazně na hodnotě. Postupné budování a úpravy takových Delta Neutral pozic většinou (ve smyslu potenciální ztráty) postupně ukrajují z možnosti utrpět ztrátu, jak se pozice blíží k expiraci nejstarších opčních kontraktů, v každém okamžiku úpravy musíš udělat nějaké rozhodnutí a tady se každému nabízí škála možností, jak to udělat. Je zatracený rozdíl testovat toto na nějaké historii, když víš, jak to nakonec dopadlo a obchodovat toto živě s nejistou vyhlídkou do budoucnosti.

Kam umístit výpis Short Call je jedním z takových individuálních rozhodnutí, výpis daleko OTM nabízí získat vyšší peníze za prodané akcie díky přiřazení, ale daleko méně Prémia, pokud se cena ke strike nepřiblíží, a naopak, těsnější výpis znamená vyšší Prémium, ale menší realizovaný profit na akciích, který nakonec může v celkovém obraze obchodu chybět...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od kubik » úte 01. pro 2020 12:02:52

A v pripade, ze jsi prirazen na nektere takto vypsane Short Call opci a zbydou ti napriklad 3xLong Put OTM a 50ks akcii, na kterych je nejaky zisk, uzaviras rovnou obchod prodejem zbylych pozic anebo s timto lze delat jeste neco dumyslnejsiho?
Napadlo me, pokud napriklad k prirazeni doslo o tyden (nebo dva) pred expiraci mych 3xLong Put, mohl bych prodat zbylych 50xLong akcii za vyssi cenu a soucasne vypsat 3xShort Call na nejblizsi expiraci. NIcmene pak uz jen cekam do nejblizsi expirace a nemuzu s pozici v prubehu tydne nic provadet.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od dobretrejdy » úte 01. pro 2020 17:27:02

V případě přiřazení Short Call a redukci počtu Long akcií za existence Long Put ve vzdálenějších expiracích, ale na nižších strike znamená pro mě:

1/ Rolování Long Put za cenou podkladu na nějaký ATM strike a pořízení Long akcií podle Delta za aktuální cenu (rolovací ztráta bude částečně kompenzována třeba i jistotou, že zbylé akcie zcela jistě prodám za vyšší cenu nového narolovaného strike
2/ Vytvoření Long Put Butterfly mezi aktuální Long Put dopořízením dvojnásobného výpisu Short Put na vyšším strike a nákup Long Put na ATM strike (to je možné pořídit i za nula při dobré cenové konstelaci)
3/ Ukončení pozice prodejem Long Put a zbylých akcií

..atd..

Výpis Short Call, pokud nemám Long akcie nepřipadá v úvahu - nemám je kryté a naked vypisování jednoduše nemám rád...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

kubik
Příspěvky: 66
Registrován: ned 29. zář 2019 19:47:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od kubik » stř 02. pro 2020 10:17:41

Dekuju za tipy. To co jsem napsal s prodejem 3xshort call je samozrejme blbost. Nejak jsem si neuvedomil, ze mi tam chybi tech 300ks akcii...

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od Satch » pát 05. lis 2021 15:43:12

Ahoj Jirko, 10.5. (E+3) jsi měl do close vypsané současně expirující i nový výpis Short Call, nebo šlo zavření stávající a otevření nové Short Call? Čili, jestli jsi měl pár hodin do expirace 3 Short Call nekryté.
Mám teď svou první pozici Delta Neutral (před Earnings).
Rozhodně to není nuda. Již teď mi to přináší spoustu zkušeností a články Delta Neutral a Earnings i další budu studovat zas a znovu. Pokaždé v článcích nacházím něco nového, co mi dříve nedošlo, nebo jsem měl mezery ze základnějších článků.
Děkuji
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 05. lis 2021 22:16:22

Ahoj,
nové Short opce jsem vypsal podle TradeLog ve 20:54, tedy hodinu před pátečním uzavřením trhů, v danou chvíli jsem tak opravdu měl původní vypsané opce nekryté. Risk představoval, při ceně okolo ceny 93 USD v daném okamžiku, že cena za hodinu do expirace vystoupá o +3 USD, tedy skok o více než tři procenta...nic není nemožné, ale pravděpodobnost byla mizivá, vždy je "něco za něco" :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od Satch » stř 23. úno 2022 16:17:03

dobretrejdy píše:
úte 01. pro 2020 17:27:02
2/ Vytvoření Long Put Butterfly mezi aktuální Long Put dopořízením dvojnásobného výpisu Short Put na vyšším strike a nákup Long Put na ATM strike (to je možné pořídit i za nula při dobré cenové konstelaci)
Ahoj, pokud mám po Earnings a nepředpokládám, že se mi do expirace nepodaří dokoupit akcie do 100 ks za dobrou cenu, i když je Long Put je ITM, mohu takto vytvořit Long Put Butterfly za kredit. Těch zbylých např. u mě 66 akcií prodám, nebo jimi dále neutralizuji pozici?
Edit: Omlouvám se. Spletl jsem si s jinou pozicí. V této pozici mám 5 dní před Earnings, ale i tak nepředpokládám, že dokoupím do 100 za dobrou cenu.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Neutral - VII.

Příspěvek od dobretrejdy » pát 25. úno 2022 7:42:43

...to je také dobrá otázka. Vytvořit Put Butterfly zadarmo nebo za kredit je situace, kde nemohu nic ztratit, ale jen získat. V celkovém kontextu obchodu (do kterého jsem vstoupil za debet) ale většinou potřebuji, aby něco "inovace" přinesla. Je pak otázka k vyhodnocení, jestli by mi Long akcie při uptrendu nepomohly něco vydělat nebo budu riskovat jejich pokles, který by mi mohl kompenzovat profit na Long Put Butterfly, tento je však limitován poklesem pouze na nějakou úroveň mezi Long strike tohoto Butterfly (pokud jej mám modelově pořízen za nula), takže musím vyhodnotit také toto riziko, samozřejmě pokles pod všechny strike Long Put Butterfly znamená žádný profit na této kombinaci a ztráta na Long akciích...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host