TastyWorks

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » čtv 07. říj 2021 19:46:55

Ahoj, pokud je ,,celý spread po expiraci ITM", následuje automatické vypořádání obou opcí spreadu, nepatíš nic. Získáváš maximální profit.
Pokud je ,,celý spread po expiraci OTM", je v maximální ztrátě = pořizovací náklady spreadu.
Pokud je spread ,,před expirací částečně ITM, řešíš likvidaci prodejem spreadu.
Toto je potřeba si pohlídat, před expirací, tak aby spread expiroval celý ITM, nebo celý OTM.
Složitější likvidace před expirací jsou někde zde na webu popsány ;) Nejjistější a nenáročné na kapitál (na 100ks akcií) je expirace celého spreadu po expiraci ITM, nebo OTM, nebo prodej spreadu před expirací.
Naposledy upravil(a) Satch dne ned 21. lis 2021 2:36:43, celkem upraveno 1 x.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od fundibularius » čtv 07. říj 2021 20:12:21

Ahoj. U TW nenechávej obce do expirace. U ITM spreadu dojde k exercise u long a assignmentu u short opce a uplatní se na tyto operace poplatky podle ceníku. Takže by ti naúčtovali 2 x 5 dolarů. Lepší je to za jednen dva dolary zavřít před close nebo dříve.

https://support.tastyworks.com/support/ ... xpiration-

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » čtv 07. říj 2021 22:19:38

Omlouvám se za chybu o poplatcích :roll: a děkuji
fundibularius píše:
čtv 07. říj 2021 20:12:21
za opravu.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Drak
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. led 2022 17:33:46
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Drak » pát 07. led 2022 18:08:31

Dobrý den
Jsem tady nový a v platformě Tasty Works obchoduji cca dva roky vše bylo v pořádku až do dnešního dne při otevření opce mi to hlasí
chybu Error code 422 msg.
Account is set to closing only and this order has an opening leg.Closing only check failed.Jsem neangličtinář a u všeho používám googl překladač.Hláška je ve smyslu že mám obchody nastavené na zavření.Prosím poradte kde v platformě ja v PC tak mobilní v nastavení povolit nebo jak tenhle problém řešit.Děkuji s Pozdravem Petr. :roll:

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Petr Eff. » pát 07. led 2022 22:29:16

pro mne ta hláška znamená, že ÚČET je nastavený tak, že jde jen zavírat obchody
pokud to není záměr, kontaktoval bych podporu
taky zkus hledat číslo chyby v helpu TW či ve strejdovi guglem, jestli to fakt není nějaká známá "chyba"

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od dobretrejdy » sob 08. led 2022 13:30:43

Drak píše:
pát 07. led 2022 18:08:31
...při otevření opce mi to hlasí chybu Error code 422 msg....Account is set to closing only and this order has an opening leg.Closing only check failed....
Ahoj, osobně bych tipoval na nějaké překročení limitu pro počet intradenních obchodů (Pattern Day Trader), kdy se ti zablokuje účet po nějakou dobu a můžeš jenom uzavírat pozice. O tom by tě měl broker informovat, osobně bych kontaktoval podporu co dál, protože toto zablokování (z tohoto titulu) se dá na jednoduchou žádost zrušit, pokud to tím nebude, tak ti alespoň řeknou co to bylo. Mám také účet u TW, takže budu rád, když napíšeš, jak to nakonec dopadlo, abychom si trošku rozšířili obzory, za to díky...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » ned 09. led 2022 1:28:48

Drak píše:
pát 07. led 2022 18:08:31
Account is set to closing only and this order has an opening leg
Zkontroluj si v nastavení účtu https://manage.tastyworks.com/index.htm ... references
tlačítko Reset Pattern Day Trader (PDT) Status. Kdysi jsem dostal klasifikaci PDT. Omluvil jsem se za překročení počtu obchodů, požádal o zrušení PDT a velmi brzy přišel email z podpory a účet byl odblokován. Pokud tam máš Not classified PDT, tak bude problém jinde.
Žádost o odbblokování:
Přílohy
pdt.png
pdt.png (36.88 KiB) Zobrazeno 4273 x
Not classified PDT.png
Not classified PDT.png (79.74 KiB) Zobrazeno 4273 x
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Zdeněk
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25. úno 2022 16:49:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Zdeněk » pát 25. úno 2022 17:00:51

Ahoj, jsem začátečník a od minulého roku mám založený účet u Tastyworks, kde se pokouším proniknout do opcí. Letos musím poprvé podat daňové přiznání a když koukám do daňové sekce, tak jsou tam jenom nějaké daňové listy. Je tu někdo kdo by mi poradil, jak z toho udělat daňové přiznání ? Sice jsem ve ztrátě, ale udělat to musím. děkuji

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od fundibularius » pát 25. úno 2022 17:29:10

V záložce HISTORY si vyfiltruj minulý rok a vyexportuj si seznam obchodů do csv souboru. Pak si to dál můžeš zpracovat jako tabulku.

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » pát 25. úno 2022 17:33:24

Ahoj, taky si nevím rady s těmi jejich soubory csv.
Doufám, že nám ještě někdo poradí.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host