TastyWorks

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » pát 02. říj 2020 10:21:08

Ahoj, rozhoduji se, zda-li provést exercise, nebo prodat podklad a následně prodat long put opci. Pokud jsem dobře obeznámen, tak exercise lze u Tastyworks provést jedině žádostí přes e-mail a to před open market. Nevím, proč se mám rozhodovat mimo obchodní hodiny, když mám právo prodat kdykoliv.
Dále nerozumím výpočtu z platformy, pokud mám právo prodat za 1500 USD/100ks akcií, proč je výpočet NET LIQ 1460.50. Znamená to, že nemusím brát zřetel na tento výpočet a exercise bude provedena likvidací pozic a obdržením 1500 USD na účet?
Možná je toto způsobeno tím, že mám navíc na tento podklad short call a že je momentálně před market open. Exercise bych uplatnil samozřejmě až po vypršení short call, jako bezcenné, pokud neskončí ITM a podklad se neprodá.
Tastyworks, ale i jinde se radí neprovádět exercise, ale prodat akcie a následně long put opci. Ze zdejších článků vím, podle čeho se sám rozhodnout. Jen mi nesedí výpočty z online platformy. Nemluvě o softwarové platformě pro PC, která provádí výpočty pouze v době hlavních obchodních hodin. Přikládám screen z mobilní online platformy a jsem zvědav, jak se cena upraví po otevření trhu.
Ještě dodám, že výpisem short put na strike 11,5, zřejmě riskuji, možnost že mi bude v případě přiřazení této opce prodán podklad za cenu 1150 USD a při potenciálním pondělním gapu podkladu směrem nahoru, moje hedgovací long put strike 15 může přiměřeně ztratit na ceně. Při stoupání ceny podkladu jsem se bál vypisovat short put, popř. jsem tyto odkupoval zpět se ztrátami a teď vypisuji 🙃 Mám se ještě hodně co učit i z pouhých základů opčního obchodování.
Přílohy
Tasty001.png
Tasty001.png (245.03 KiB) Zobrazeno 6732 x
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od dobretrejdy » pon 05. říj 2020 10:07:42

Ahoj,
jak to nakonec dopadlo? Provádět Exercise zasláním e-mailu mi příjde v současné době "mírně out" namísto kliknutím myší jako v TWS nebo TOS...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od fundibularius » pon 05. říj 2020 19:41:06

U tasty je Exercise drahé. Proto to ani v platformě nepodporují. Levnější je to uzavřít. Může být problém u podkladu s širokým b/a. Asi se moc nepředpokládá, že bys tím chtěl vlastnit podklad.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od dobretrejdy » úte 06. říj 2020 6:11:51

Ahoj,
za přiřazení nebo uplatnění je to 5 USD, na obrázku má nedávná zkušenost s uplatněním

tw.jpg
tw.jpg (16.27 KiB) Zobrazeno 6696 x

Máš pravdu v tom, že pokud je velmi úzký Ask/Bid u nějakého likvidního titulu, tak jsou to zbytečné peníze. Uzavřít ale něco těsně před expirací a ještě pokud je to ITM, tak tam je pětidolarový Ask/Bid na opci spíše výjimkou, navíc tyto opce vždy mohou mít nějaké minimální mikroskopické zbytkové Prémium pokud jsou poblíž ATM...Taky mě teď dochází, že pokud budu mít třeba Call Bull Spread a ten bude celý ITM (což je nejlepší možná varianta výstupu na maximálním profitu), tak mě to bude stát 10 USD navíc...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » úte 06. říj 2020 19:01:04

Nakonec se mi podařilo z covered call vystoupit odkoupením short put za 1 USD a v pondělí po open jsem prodal akcie a vzápětí long put.
HOW DO I SUBMIT AN EXERCISE REQUEST?
https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... g-options-
Přílohy
Exercise.jpeg
Exercise.jpeg (54.02 KiB) Zobrazeno 6686 x
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Satch » čtv 29. říj 2020 20:15:18

Ahoj, lze získat historická data do Excelu i z Tastyworks?
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od fundibularius » čtv 29. říj 2020 21:08:07

Ne

OldrichRezac
Příspěvky: 33
Registrován: ned 06. zář 2020 15:38:58
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od OldrichRezac » pon 04. říj 2021 19:04:22

Ahoj,
Pokuď někdo má TW a současně IB tak nejlevnější fundování účtu TW je poslat koruny do IB.
V případě AirBank je cena za poslání 100kč.
Provést směnu na USD a následně požádat IB o part ACAT do TW.
IB mají ACAT zdarma.
Celkové náklady AirBank(100Kč) + poplatek za konverzi měny na USD v IB.
Olda

Petr Eff.
Příspěvky: 92
Registrován: ned 29. zář 2019 10:33:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Petr Eff. » pon 04. říj 2021 20:52:40

a funguje to i jinam, před lety jsem si posílal dolary z IB do TradeStation

OldrichRezac
Příspěvky: 33
Registrován: ned 06. zář 2020 15:38:58
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od OldrichRezac » čtv 07. říj 2021 18:23:39

dobretrejdy píše:
úte 06. říj 2020 6:11:51
Ahoj,
za přiřazení nebo uplatnění je to 5 USD, na obrázku má nedávná zkušenost s uplatněním


tw.jpg


Máš pravdu v tom, že pokud je velmi úzký Ask/Bid u nějakého likvidního titulu, tak jsou to zbytečné peníze. Uzavřít ale něco těsně před expirací a ještě pokud je to ITM, tak tam je pětidolarový Ask/Bid na opci spíše výjimkou, navíc tyto opce vždy mohou mít nějaké minimální mikroskopické zbytkové Prémium pokud jsou poblíž ATM...Taky mě teď dochází, že pokud budu mít třeba Call Bull Spread a ten bude celý ITM (což je nejlepší možná varianta výstupu na maximálním profitu), tak mě to bude stát 10 USD navíc...:c)
Ahoj,
Rád bych se zeptal. Na TW neobchoduji. Mám tam spící účet.
Je to opravdu tak, jak píše Jirka? Pokuď mám call bull spread celý v ITM, opravdu se platí 10$ po expiraci? Má někdo reálnou zkušenost?
Děkuji
Olda

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host