IB - pricing plan

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
PJiran
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. srp 2022 16:42:35
Kontaktovat uživatele:

IB - pricing plan

Příspěvek od PJiran » čtv 25. srp 2022 16:47:08

Ahoj,
můžete mi prosím poradit ohledně poplatků na IB. Jsem nováček.
Mám nastavený tiered pricing plan. Koupil jsem své první ETF (VUSA) za 500 eur a poplatky činily 3 eura.
Je to hodně/málo a doporučili byste případně jiný pricing plan, (mám to na 2 nákupy ETF měsíčně).
Díky moc

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 608
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: IB - pricing plan

Příspěvek od dobretrejdy » pát 26. srp 2022 9:06:50

Ahoj,
záleží, jak moc chceš obchodovat. Velmi obecně, pokud zvolíš Fixed, zaplatíš minimálně 1 USD za obchod, ale již se ti významně "nenabalí" žádné další poplatky. Pokud zvolíš Tiered, platíš méně v přepočtu na jednu akcii a máš také nižší minimální poplatek za obchod, mohou se ti ale k tomuto připočítat další související "mikropoplatky". Ono to nejlépe vyplývá z obrázku níže (Third-Party Fees) .

commissions.jpg
commissions.jpg (102.12 KiB) Zobrazeno 1311 x

Já mám Tiered a mohu pravděpodobně s jistotou prohlásit, že je to levnější než Fixed. Myslím, že tímto výběrem nic nezkazíš, pokud neobchoduješ nějaké významné objemy, tak by to mohlo být z pohledu výběru struktury poplatků i jedno, Jirka :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host