Interactive Brokers - Activity Statement

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Odpovědět
Lubos
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. zář 2021 17:18:45
Kontaktovat uživatele:

Interactive Brokers - Activity Statement

Příspěvek od Lubos » stř 29. zář 2021 16:37:03

Zdravím všechny zkušené opční obchodníky
Mám nejasnosti ohledně reportu u IB:
1. v sekci "Traders" není jasná hodnota "-71,762.37" ve sloupci "Basis" u futky CLX1 - viz přiložené pdf, kde je sekce označena žlutě, a samotná hodnota je červeně. Jde mi o logické pochopení, co toto číslo znamená, resp. odkud se vzalo.

2.Stejné je to ohledně celé sekce Mark-to Market Performance Summary, opět není jasné, odkud se čísla vzala, resp. co představují.

Jen pro objasnění, co jsem chtěl udělat: 16/9 jsem vypsal 2 opce (1 x call + 1x put), které expirovaly 17/9, tj. den na to, abych si ověřil jak se opce chovají za poslední den. Chápu, že zkušeným opčním obchodníkům asi vstávají vlasy hrůzou... :roll:, takže mne prosím v komentářích nekamenujte.
Za všechny reakce díky.
Activity statement.rar
(119.93 KiB) Staženo 174 x

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers - Activity Statement

Příspěvek od dobretrejdy » pát 01. říj 2021 6:24:10

Ahoj Luboši,

otevřel jsi jeden den před expirací Short Strangle na CL opcích, kde obě opce byly "v penězích". Předpokládám, že jsi vycházel z předpokladu, že obě opce (Short Call 71 a Short Put 73) zůstanou v penězích a budou na druhý den přiřazeny a ty díky assignment nakoupíš CL futures za -73.000 USD a následně jej prodáš za +71.000 USD a utržíš ztrátu -2000 USD. Vypsáním opcí jsi ale získal (+1107,63 USD + 1257,63 USD) celkem +2365,26 USD, takže tvůj profit je (-2000 + 2365,26) ve výši +365,26 USD. Ten také vidíš v řádku Trades ve sloupci Realized P/L, kde je následně převeden na Base Currency (CZK), takže tvůj profit v korunách je +7472,81CZK.

1/ Základním problémem pro pochopení evidence takového obchodu je fakt, že jsi v logice Interactive Brokers neměl profit na vypsaných opcích, ale na podkladovém futures. Ono to tak ve skutečnosti nakonec také tak bylo, nebýt přiřazení a transakci s podkladovým futures, žádný profit by nebyl. V řádcích Total a ve sloupci Realized P/l pro obě opce v sekci Trades vidíš nuly, tedy žádný profit na opcích, tento je vyznačen u podkladového futures. Pro potřeby zdanění je naštěstí jedno, jestli jsi měl profit na opcích nebo futures, protože jsou to oba deriváty a tam se profity a ztráty sčítají a daní se celkový výsledek.

2/ Mark-to Market Performance Summary ti vyznačuje, jaký máš profit/ztrátu za období, které jsi statementem zobrazil, bez ohledu na to, jestli máš otevřené nebo zavřené pozice. Vysvětlení, jak se M-T-M statement vypočítá je velmi názorně popsáno tady https://ibkr.info/article/56, podívej se na příklad s postupně nakupovanými akciemi....:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host