TOS analytická platforma (thinkorswim)

Výběr brokera, hodnocení, kvalita. Návody k použití obchodních platforem.
Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od dobretrejdy » ned 15. pro 2019 10:55:00

Ahoj,
sledovat tato čísla (%P/L) může být zavádějící, pokud nevíš, jak se celá konstrukce chová. Než sledovat tyto čísla, je možná lepší sledovat RiskProfile - tedy graf vývoje pozice. Každopádně máš na svém účtu +100x Long akcie Twtr, jejichž cena roste a akcie profitují (pokud vidím správně, tak +130 USD), současně ale máš 10x Call Credit Spread -29/+30, který jde proti tobě, protože obě nohy jsou již v penězích a zejména vypsaná Short Call 29 vykazuje ztrátu, Long Call 30 vykazuje ztrátu také, protože uptrend na podkladu nekompenzuje rozpad ceny Long Call 30, kterou jsi za ni zaplatil (cena TWTR je jen lehce nad strike Long Call 30). Je obtížné ti poradit, pokud nevím, jaké byly pořizovací ceny opčních kontraktů, pokud bych předpokládal, že jsi vypsal Call Credit Spread -29/+30 když byly obě opce spreadu "mimo peníze", tedy nad tehdejší cenou TWTR, tak jsi musel získat nějaký kredit za tento výpis. Proti těmto získaným penězům a profitu na akciích ovšem půjde právě rostoucí cena Short Call 29. 100x Long akcií TWTR ti řeší pouze problém na jednom z vypsaných Call Credit Spreadů -29/+30, zbylých 9x Call Credit Spreadů ti vytváří nyní ztrátu při nicnedělání a setrvání ceny TWTR nad 30 USD při expiraci ve výši -900 USD, protože maximální možnou ztrátu -100 USD/spread jsi omezil dolarovým rozsahem strike o velikosti právě sto dolarů.

Tvůj celkový profit nyní bude součtem profitu/ztrátě na akciích TWTR + přijaté Prémium za výpis spreadů - likvidace spreadové pozice. Z obrázku nejsem jinak schopen nic jiného vyčíst...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Uživatelský avatar
Satch
Příspěvky: 68
Registrován: ned 15. pro 2019 3:45:56
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od Satch » ned 15. pro 2019 19:35:50

Díky moc. Všechno to prostuduju.
A fórum i stránky jsou super ;) Škoda, že jsem je neobjevil dřív.
80% retailových obchodníků, nechodících na https://dobretrejdy.com/ prodělává... :!: :) 8-)

kvok
Příspěvky: 10
Registrován: pon 30. zář 2019 7:16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od kvok » sob 28. pro 2019 9:18:05

zdravim
mate nekdo nove otevreny ucet u thinkorswim (teda tdameritrade.com) ?
Zkousel jsem se registroval ale napsalo mi to mi nemuzou otevrit ucet
vyplnil jsem CZ adresu , pote jsem vyplnil jeste UK a DE adresu ale to same , ale vzdy s CZ cislem , jelikoz jine zatim nemam .
Nasel jsem jeste ze si muzu otevrit u tradestation demo ucet ale musim tak mit 2K $ a to se mi nechce,
poradite nekdo jak na to ? u koho zalozit demo account ?


jeste jsem nasel brokera /www.ig.com ale tam je celkem omezena nabidka opci ....

dekuji

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od dobretrejdy » sob 28. pro 2019 10:12:45

Ahoj,
podívej se do tohoto článku https://dobretrejdy.com/?p=1648, paperMoney od thinkorswim vřele doporučuji, můžeš fiktivně obchodovat, analyzovat a hlavně zkoušet historické obchody..:c)

Ještě dodám malý poznatek - podle diskuze zde jsem na svých paper účtech otevřel "věčnou pozici", například měnový pár nebo jsem koupil pár akcií a opravdu to po mě nechce v žádné instalaci po vypršení šedesáti dnů obnovu licence, jakoby tedy mazali demo účty pouze u účtů, kde nejsou žádné otevřené obchody, máte to někdo jinak?
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

fundibularius
Příspěvky: 49
Registrován: pát 27. zář 2019 20:48:04
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od fundibularius » sob 28. pro 2019 14:45:46

Ono se to chova nekdy divne. Ja tam nemam otevrenou pozici zadnou a taky to ted po me nechce uz dlouho "obnovu".

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od sarej » čtv 04. čer 2020 20:45:45

Ahoj, prosim nevite cim jsou zpusobeny rozdilne ceny mezi backtestovacim modulem TOS a option chain?
Zkousim backtestovat v TOS dividendove strategie napriklad podle vzoru v tomto clanku, ale hodnoty price a P/L open jsou velice rozdilne.
Jedine me napadlo u vsttupu,ze bz bzl strzen nejaky poplatek za nakup prodej, ale ten bych ocekaval konstantni.
STRATEGIE BOX
https://dobretrejdy.com/?p=756
TOS backtest modul
BOX.PNG
BOX.PNG (291.49 KiB) Zobrazeno 8374 x
Diky moc za odpoved

milos
Příspěvky: 19
Registrován: ned 29. zář 2019 18:13:48
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od milos » pát 05. čer 2020 12:49:08

Ahoj,
to je spíš otázka na TOS proč při kliku v thinkBacku do opčního řetězce s expirací 25 OCT 19 (long put 53) se přenese do okna Backtrades price 0,85 a ne 0,57(ask cena) nebo 0,56(mid nebo mark) z opčního řetězce.
Nejjednodušším řešením bude se na to nespoléhat a odečítat ceny přímo z opčního řetězce a zapisovat si je někam, kde provedeš i vyhodnocení strategie.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od dobretrejdy » pát 05. čer 2020 13:43:19

Ahoj Honzo,
do okna Backtrade se přenáší ceny Mark - průměrná cena mezi Ask a Bid

JPM.jpg
JPM.jpg (236.13 KiB) Zobrazeno 8358 x

Ty máš ale v obrázku jiné datum v okně Backtrades (30.10.2019) než v okně s opčním řetězcem (17.10.2020), máš tak v okně Backtrades ceny zvolených opcí po uplynutí nějaké doby, proto jsou ceny opcí jiné...viz v mém obrázku hnědé obdélníky...:c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

sarej
Příspěvky: 72
Registrován: pon 02. bře 2020 20:53:28
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od sarej » ned 07. čer 2020 10:53:58

Ahoj, diky moc za odpoved.
a.) Chtel bych se zeptat jeste na cenu v okne P/L open. Tyto vysledky se taky pocitaji take z mark ceny?
b.) V okne P/L open jsou ruzne vysledky pri expiracnim patku, i pak nasledujici dny. Vetsinou po 3,4 dnech se cena ustali na jedne hodnote.
Ptam se z toho dovodu, jakou vahu muzu pripradit temto zpetnym testum, abych usetril cas zdlouhovejsim pocitanim jednotlivych pozic z opcnich retezcu pri zkouseni strategii.
Diky moc.

Uživatelský avatar
dobretrejdy
Administrátor fóra
Příspěvky: 603
Registrován: úte 24. zář 2019 16:12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: TOS analytická platforma (thinkorswim)

Příspěvek od dobretrejdy » pon 08. čer 2020 10:03:22

Ahoj Honzo,

Ad a.) Ano, P/L je opět z Mark ceny

Ad b.) Po expiraci opce při posouvání data Backtestu se v poli P/L objevuje stále stejný výsledek - opce se již neobchodují a vypršely, takže číslo, které tam zůstává je skutečný Profit/Loss na analyzované opci nebo kombinaci :c)
Texty příspěvků, komentáře a přílohy nejsou investičním doporučením, obchodní radou nebo tradingovým tipem a slouží pouze k objasnění a porozumění komentovaného obchodního problému. Další informace můžeš nalézt také na webové stránce Dobré Trejdy :c)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host